beurzen festivals 13 U2 in 3D was zeker een van de hoogtepunten van Cinema Expo Eerder al vertelde Lukk over de grote hoeveelheid digitale 3D-versies die Disney voor films als Meet the In de marge Beurzen als deze worden door kleine re organisaties vaak gebruikt om in de marge hun eigen bijeenkomsten te organiseren. Het weekend voor Cinema Expo is traditioneel het moment voor een bijeenkomst van ICTA, de organisatie van technologie bedrijven in de cinemabranche. Zij brengen elkaar dan via presentaties op de hoogte van de laatste ontwikke lingen. Interessant was dit jaar de pre sentatie van Disney's Howard Lukk. Robinsons moet maken, vanwege de veelheid aan 3D-systemen en benodig de talen. Ditmaal was hij optimisti scher en vertelde over het 3D-budget van een film. Terwijl de film nog op de tekentafel ligt, gaat men in de stu dio al bekijken in welke delen men zwaar gaat inzetten op 3D, en waar men het wat lichter aanpakt. De film krijgt zo een 3D-ritme, wat de studio geld bespaart en minder inspannend kijken is voor de bezoeker. Ook EDCF, het European Digital Cinema Forum, een soort Europese digitale cinema denktank en lobby groep, hield in de spelonken van de RAI een bijeenkomst. Hier kwam onder meer naar voren, dat men vecht tegen eigen Europese specificaties voor digitale cinema. Ook de proble matiek rond digitale sleutels kwam ter sprake. Interessant was de bijdrage van Kommer Klein, een in België woonachtige Nederlandse camera man. Klein heeft voor EDCF een onderzoek gedaan of de fabrikanten ertoe bewogen kunnen worden om meerdere frame rates toe te staan. Via digitale projectie is zoiets eenvou dig te realiseren, maar het bleek dat de fabrikanten daarover nog onvol doende hadden nagedacht. Zo blijkt de digitale revolutie ook artistieke voordelen op te leveren die maar wei nigen hadden voorzien. HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2007 | | pagina 13