Mimi column 17 Door Dirk van de Cinema Februari 1988. Santa Monica Beach.The Movie Group orga niseert een feestje ter ere van hun 'grote producties': Kickboxer met Jean Claude van Damme, Best of the Best met Eric Roberts en Buster met Phil Collins. Zoals altijd worden stoere distributeurs ineens hartstochtelijke fans als zij het handje mogen schudden van Phil Collins, F. Murray Abrahams of Martin Sheen. Het is wat ze noemen een star studded party en ik kijk mijn ogen uit. Ook voor mij blijft het wennen, dat jouw helden van het grote doek bovenma tig aandacht aan je besteden omdat hun manager ze vooraf heeft ingefluisterd: 'tbose guys pay the movie, so be nice to them.Zo onspint zich een heel bizar gesprek met Martin Sheen. Hij is idolaat van Middeleeuwse, Europese architectuur en weet van elke kathedraal in België en Nederland niet alleen de architect op te sommen, maar ook de stijl en het bouwjaar. Ik zweet peentjes en pro beer mij krampachtig het verschil te herinneren tussen Scheldegotiek en Renaissancestijl, iets wat voor Sheen geen geheimen heeft. Over een ding zijn we het eens: de Nederlandse Gouden Eeuw is voor een deel te danken aan de Vlaamse dichters, schrijvers, architecten en wetenschap pers, die na de Spaanse oorlog massaal naar Nederland zijn gevlucht. Met Jean Claude nog even lekker in het Frans bij kletsen, kwestie van het gezelschap te epateren met mijn internationale kennis. De zon zakt in de Stille Oceaan. De strandtent oogt vredig. The best of all worlds is hier verzameld. Wat wil een mens nog meer? Later die avond krijgen mijn collega en ik gezel schap van een zeer uitgesproken mooie dame die al duidelijk iets te veel Chardonnay tot zich heeft genomen en haar naam kan ik ook niet verstaan. Maar ze komt me vaag bekend voor.Ah, this is L.A., where everybody is a star, nietwaar? Zo tegen tienen valt het doek. Voor LA. is dat late nighx. Morgen moet er immers weer om vijf uur 's ochtends worden gejogd. De behoorlijk benevel de dame komt op ons af. 'This is a boring party. What about going to my place and have a real party?' Mijn collega en ik kijken elkaar aan. De manier waarop ze deze zin uitsprak laat aan dui delijkheid niets te wensen over. Maar we hebben een jetlag en zeer drukke dagen voor de boeg. Bovendien ziet de dame er niet uit alsof ze ons voor zes uur 's ochtends zal laten gaan. Dus met spijt in het hart bedanken we. Even later zie ik de dame het pand ver laten met in haar kielzog mijn Braziliaanse collega-distribu teur. Die was blijkbaar al klaar met zijn onderhandelin gen... De organisator van het feestje komt grinnikend naar ons toe:'Nou jongens, jullie weten niet wat jullie missen. Sinds ze van Tom Cruise af is laat Mimi gans Hollywood alle hoeken van haar slaapkamer zien.Tom Cruise? Mimi? Was dat dan? Ja, Mimi Rogers. Net gescheiden van Tom Cruise, actrice en nu driftig op oorlogspad... Ik ben verbijsterd. Godverdegodverdegodverde... Die nacht slaap ik erg onrustig. Ik zie Mimi Rogers steeds voor me die mij toe fluistert: 'You are so much better than Tom...' 'Nee'-zeg- gen tegen Dirty Dancing beschouw ik nog altijd als de grootste fout in mijn carrière, maar 'nee' tegen Mimi Rogers staat met stip op nummer twee. Foto Tanja van Rooden. HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2007 | | pagina 16