FILMFESTIVAL HIGHLICHTS beurzen festivals Wat brengen Vlissingen, Utrecht en Cent? September is aanstaande en dat betekent dat ook het sei zoen van de filmfestivals weer bijna begint. Wat valt er dit jaar onder meer te zien tijdens Film by the Sea, het Nederlands Film Festival en het Internationaal Filmfestival van Vlaanderen? Door Jeroen Huijsdens Film by the Sea trapt dit jaar op vrij dag 14 september af met de publieks- première van de muziekdocumentaire over BL0F, Een Manier Om Thuis Te Komen - Umoja Live. De Zeeuwse band zal de avond opluisteren met een spectaculair optreden. Voor het hoofd programma, dat elk jaar draait om film en literatuur, kan de organisatie een beroep doen op een jury bestaande uit de vaste juryvoorzitter Rinus Ferdinandusse, Chiem van Houweninge, Sylvia Kristel,Tessa de Loo, Halina Reijn, Peter van Straaten en Alex van Warmerdam. Atonement is de openingsfllm van de film- literatuur competitie tijdens Film by the Sea. Passie en film literatuur, dat zijn de onderwerpen die centraal staan tij dens een filmcursus en college die tij dens het festival te volgen zijn. Film by the Sea duurt dit jaar tot en met zon dag 23 september. Het volledige pro gramma is vanaf 30 augustus te bestu deren op www.filmbythesea.nl. Utrecht Het zevenentwintigste Nederlands Film Festival vindt dit jaar plaats van 27 september tot en met 6 oktober. Het festival opent met de première van Duska, de nieuwe film van regis seur Jos Stelling. Filmproducent Burny Bos wordt tijdens het festival in de schijnwerpers gezet als Gast van het Jaar. Met een uitgebreid programma brengt het festival een eerbetoon aan de producent en scenarist. Bijzonder is het 48 Hour Film Project waaraan het Nederlands Film Festival dit jaar onderdak biedt. Beginnende en gevestigde filmmakers moeten binnen 48 uur een film te maken. De wedstrijd start op 28 september en 48 uur later moeten de korte films van maximaal acht minuten worden inge leverd. Het 48 Hour Film Project is in zes jaar uitgegroeid tot een wereld wijd evenement waar inmiddels meer dan 45.000 filmmakers aan hebben deelgenomen. Het programma van het Nederlands Film Festival wordt onder meer bekend gemaakt via www.filmfestival.nl. Vlaanderen Ook tijdens deze 34e editie van het Internationale Filmfestival van Vlaanderen, dat van 9 tot en met 20 okto ber in Gent plaats vindt, draait het om filmmuziek. Maar voor het eerst zullen alle echte filmmuziek- initiatieven worden gebundeld in drie dagen aan het einde van het festival. Op 18 oktober speelt de Argentijnse com ponist Gustavo Santaolalla met zijn Bajofondo Tango Club enkele fragmenten van zijn bekroonde filmmuziek (Babel, Brokeback Mountain, Motorcycle Diaries, 21 Grams). Een dag later staat de muziek centraal van de Atonement, UPl Spaanse componist Alberto Iglesias (Volver, Hable Con Ella, La Mala Educación, Todo Sobre Mi Madre) als het Vlaams Radio Orkest onder leiding van dirigent Dirk Brosse diens filmmuziek ten gehore brengt. De filmmuziekdriedaagse wordt afge sloten met de zevende editie van de World Soundtrack Awards, ondertussen uitgegroeid tot de belangrijkste filmmu- ziekprijzen ter wereld. Voor het programma kun je binnenkort terecht op de website: www. filmfestivalbe HOLLAND FILM NIEUWS - 29

Holland Film Nieuws | 2007 | | pagina 26