teasers 2006. Deze muziekdocumentaire combineert concertbeel- den, interviews en reisfilmpjes en geeft een kijkje achter de schermen van dit succes. Duska (4 oktober) Regie: Jos Stelling. Cast: Gene Bervoets, Sylvia Hoeks, Sergey Makovetskij. Het fantasierijke verhaal van Bob, die ooit op een Russisch filmfestival de allervriendelijkste nietsnut Duska heeft ont moet. In een overmoedige bui gaf hij hem zijn visitekaartje en nodigde hem uit langs te komen als hij ooit in de buurt zou zijn. En dat had Bob beter niet kunnen doen. CINEMIEN HalfMoon (9 augustus) Regie: Bahman Ghobadi. Mooi geschoten road movie uit Irak over een Koerdische familie die naar Bagdad reist. Summer Palace (23 augustus) Regie: Ye Lou. Intrigerende vertelling over een onmogelijke liefde in het roerige Peking van de jaren '80. Regisseur Ye Lou kreeg, naar aanleiding van de seksscènes in en de politieke lading van deze film, een filmverbod in China opgelegd. La Sconosciuta (6 september) Regie: Giuseppe Tornatore. De getraumatiseerde immigrante Irena gaat als werkster bij een Italiaanse familie werken. Ze is niet zo onschuldig als ze eruit ziet. Spannende thriller van de regisseur van Cinema Paradiso. Vier Minuten (27 september) Regie: Chris Kraus. Een oude pianolerares begeleidt een getroubleerde gevan gene. Er ontstaat een bijzonder relatie, maar dan barst de bom. Spannend gevangenisdrama. Manufactured Landscapes (11 oktober) Regie: Jennifer Baichwal. Documentaire over de reis van de wereldberoemde foto graaf Edward Burtynsky naar China, waar hij foto's maakt van landschappen die zijn aangetast door milieuverontreini ging en globalisering. Pijnlijk actueel en verontrustend. FILMMUSEUM La Marea (16 augustus) Regie: Diego Martinez Vignatti. Cast: Eugenia Ramïrez Miori, Eduardo Leivar. La Marea is een verstild portret van een jonge vrouw die aan een verlaten strand rouwt om een onherstelbaar verlies. Lang aangehouden opnamen, wijde kaders en een rustige montage kenmerken Martinez Vignatti's speelfilmdebuut, dat werd onderscheiden met de FIPRESCI-prijs van de interna tionale filmkritiek. Martinez Vignatti verwierf eerder bekend- La marea, Filmmuseum heid als de cameraman van Carlos Reygadas'/opów (2002) en Batalla en el cielo (2005). Belle de jour (6 september) Belle toujours (13 september) Regie: Luis Bunuel Manoel de Oliveira. Het Filmmuseum brengt in september Belle toujours (2006) van de vermaarde Portugese cineast Manoel de Oliveira uit. Diens veertigste film laat zich het best omschrijven als een eerbetoon aan Luis Bunuels ooit geruchtmakende klassieker Belle de jour (1967), met Catherine Deneuve en Michel Piccoli, waarin de rijke, ver veelde Deneuve zich gaat prostitueren. Het Filmmuseum brengt ook nieuwe kopieën van Belle de jour in roulatie. Black Narcissus (11 oktober) Regie: Michael Powell. Het Filmmuseum brengt het geheel gerestaureerde en in Technicolor-luister herstelde Black Narcissus (1947) opnieuw uit met twee nieuwe kopieën. Deze mijlpaal in de Britse filmgeschiedenis won twee Oscars en is misschien wel de meest exotische film van regisseur Michael Powell en scenarist Emeric Pressburger. Gelijktijdig met deze uit breng presenteert het Filmmuseum een programma met vier films van het duo Powell en Pressburger. INDEPENDENT FILMS Bordertown (30 augustus) Regie: Gregory Nava. Cast:Jennifer Lopez,Antonio Banderas. Lauren, een ambitieuze dagbladjournaliste uit Chicago, wordt door haar baas voor een reportage naar het Mexicaanse grensstadje Juarez gestuurd, waar honderden meisjes zijn verkracht en vermoord. Als ze een meisje pro beert te redden uit de handen van moordenaars, belandt ze in de duistere wereld van moord en corruptie. Met gevaar voor eigen leven probeert ze de schokkende feiten boven tafel te krijgen. 34 - HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2007 | | pagina 31