De toekomst van Holland Film Nieuws cast Drs. Gerrit Ybema Drs. Gerrit Ybema is met ingang van 1 juli jongstleden aangetreden als voorzitter van de NVB. Met de benoeming van de heer Ybema heeft de NVB voor het eerst in haar historie een externe voorzitter. Deze benoe ming rondt een proces af waarin de vereniging haar beleid en de structuur heeft geactualiseerd. De heer Ybema was van 1998 tot 2002 staatssecretaris van Economische Zaken in het twee de kabinet Kok. In die functie was hij onder meer verantwoordelijk voor de buitenlandse handel, toerisme, het regionaal economische beleid en het stimuleren van ondernemerschap. Sinds 2003 is de heer Ybema als zelfstandig ondernemer actief als consultant en procesmanager. Tevens bekleedt hij diverse toezichthouden de functies. Begin juni kwam er een einde aan het dienstverband van Jordi Wientjes met Jogchem's Theaters BV Inmiddels heeft Wientjes zijn eigen bedrijf opgestart: Jordi Wientjes Beheer BV. Het bedrijf heeft als pilots: interim manage ment in het bioscoop- en filmbedrijf, management en con ceptontwikkeling in de horeca- en hotelindustrie en in de congressector, het ontwikkelen van marketingconcepten binnen het bioscoop- en filmbedrijf, onderzoek en ontwik kelen van stadsmarketing. Jordi Wientjes is te bereiken op: Tuindorpweg 6 8172 GZ Vaassen. Telelefoon06-513 16 755 email: jordiwientjes@hotmail.com Maandag 17 juli jongstleden is Daan Mollema begonnen bij filmdistributeur Independent Films als marketingcoördi- nator. Mollema werkte tot voor kort bij marketingbureau Backbone. Daarvoor was hij in dienst bij Young Media Group en Warner Bros. Hij gaat samenwerken met de nieu we marketingmanager van Independent Dennis van den Berg die 1 augustus is begonnen. Van den Berg werkte eer der bij tv-zender Veronica waar hij marketing- communi catiecoördinator was. Sinds 14 juni is Elles Haverkort marketingmanager bij Walt Disney Studios Motion Pictures (Netherlands), de film verhuurder die tot Cinema Expo bekend was onder de naam Buena Vista International (Netherlands). Marike Sterk, tot voor kort media promotions supervisor, heeft Elles opgevolgd als publiciteitsmanager. Sinds 1 juli is Kyra Schröder werkzaam bij 20th Century Fox Film Netherlands. Zij bekleedt daar de functie van salesas- sistent. Kyra werkte eerder bij Teamstages, een samenwerkings verband van Joop van den Ende en het Amsterdamse ROC. Phil van Tongeren is de nieu we artistiek directeur van het Amsterdam Fantastic Film Festival (AFFF). Hij neemt de taak over van Jan Doense die meer tijd wil vrij maken voor nieuwe uitdagingen. Van Tongeren is al sinds 1985 bij het festival betrokken als pro grammeur en tekstredacteur. Liselotte van der Burgt blijft zakelijk directeur van het festival (zie ook pagina 38). RECTIFICATIE In nummer 76 stond in het artikel Speelse durf doet ivon- deren dat Neurenberg 50.000 inwoners heeft. Dit moet 500.000 inwoners zijn. Kyra Schröder In de afgelopen periode, en met name tijdens Cinema Expo, werd ons regel matig gevraagd hoe het is met de toe komst van Holland Film Nieuws. Terecht, want onze eerdere noodkreet was luid en duidelijk. We hebben veel steunbetuigingen mogen ontvangen en kennis genomen van prachtige resultaten van een recentelijk uitge voerd lezersonderzoek. Ondanks dit alles kunnen wij op dit moment nog niet zeggen of Holland Film Nieuws ook in 2008 zal verschijnen. Eind 2007 gaan we waarschijnlijk wel halen. Wij willen u als lezer van HFN hiervan in ieder geval op de hoogte brengen en diegenen die ons in de afgelopen periode hebben gesteund hartelijk bedanken. Voor nu: veel lees plezier met HFN nummer 77! Namens het team van Holland Film Nieuws Riet Zegers Jeroen Huijsdens 4 - HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2007 | | pagina 4