Nieuw fonds een feit feature Producenten in de rij voor nieuwe stimuleringsmaatregel Het was een merkwaardig gezicht: een gezelschap stroman nen van filmproductiemaatschappijen bivakkeerden weken lang op de stoep van het Filmfonds. Het nieuwe Suppletiefonds had 11,5 miljoen euro te verdelen. De aanvra gen zouden worden behandeld op volgorde van binnen komst. Uiteindelijk blijkt er genoeg geld te zijn om alle aan vragen te honoreren. Als ze tenminste aan alle voorschriften voldoen. Door Lucia Alleman Op 10 juli keurde de Europese Commissie de opzet van het Suppletiefonds goed. Daarmee kan de nieuwe filmstimuleringsregeling echt van start gaan. Het Suppletiefonds ver vangt de cv-regeling. Die fiscale faci liteit was te ingewikkeld. De twintig miljoen euro die met de cv-regeling was gemoeid, wordt voor taan op een andere manier verdeeld. Zeven miljoen wordt jaarlijks toege voegd aan de regeling publieksfilm en wordt als subsidie door het Filmfonds uitgekeerd. Dertien miljoen wordt in het Suppletiefonds gestort, zij het dat in 2007 slechts 11,5 miljoen beschik baar is. Bioscoopproducties die voor tweederde gefinancierd zijn met bij dragen van reguliere subsidiefondsen en investeringen van marktpartijen kunnen in aanmerking komen voor een aanvulling tot 100% via het Suppletiefonds. De regeling wordt uit gevoerd door een aparte afdeling van het Filmfonds. Bestuursperikelen Op 21 juni werden elf aanvragen inge diend. Na het rumoer rond de stoep- scène is het weer stil geworden. Wat In de rij bij het Filmfonds aan de Jan Luijkenstraat. Illustratie Beejay Cartoons. gebeurt er nu met de aanvragen? Willemijn de Vries is aangesteld als interim uitvoerder van het Suppletiefonds. Zij coördineert de toetsing van de aanvragen aan de voorschriften van het fonds. Daar staan acht weken voor. De aanvragen worden bekeken door een comité bestaande uit Hugo Klaassen, van het inmiddels geliquideerde Fine, Esther Bannenberg, adviseur op het gebied van sales en distributie en Jean-Louis Geutjes, registeraccountant en media- expert bij Ernst Young. Zij bereiden een advies voor waarover het bestuur van het Filmfonds uiteindelijk besluit. Nu bestaat dat bestuur sinds begin juli uit een ad interim gezelschap. Minister Plasterk (van OCW; red.) ver lengde de termijn van drie bestuursle den, waaronder voorzitter Hans Dijkstal, niet. Daarop zijn ook de twee andere bestuursleden, Pien Albada en Haig Balian opgestapt. Met zijn stap loopt Plasterk vooruit op de nieuwe bestuursstructuur die hij voor het Filmfonds/Suppletiefonds voor ogen heeft. Het Filmfonds/Suppletiefonds krijgt een tweekoppige Raad van Bestuur, gecon troleerd door een Raad van Toezicht. Daarmee gaat hij volledig in tegen het advies van het voor malig bestuur om voorlo pig alles bij het oude te laten, tot de Suppletieregeling hele maal is uitgekristalli seerd. Dat Plasterk het oude bestuur niet ad interim herbenoemt is niet minder dan een bruuskering van de men sen die de Suppletieregeling mede vorm hebben gegeven. Op het moment suprè me worden zij aan de kant geschoven. HOLLAND FILM NIEUWS - 5

Holland Film Nieuws | 2007 | | pagina 5