On the rood naar Hollywoud MUSTSEE Tilburg Goes geopend na bouwvertraging Na Merral Deventer op naar Veenendaal theaterpaspoort in the picture op locatie In gesprek met Laban Duijnhouwer Een interview met Laban Duijnhouwer van Hollywoud in Woudrichem. Je maakt je er een voorstelling van en hebt een vragenlijstje in je hoofd. Maar het wordt heel anders: een wonderlijke rondrit door het Land van Heusden en Altena. 'Je dacht toch niet dat ik achter de kassa zat te wachten tot er bezoekers kwamen?' Artist impression van MUSTSEE Tilburg Naam bioscoop: MUSTSEE Tilburg Plaats: Tilburg Aantal zalen: 7 Aantal stoelen: 1.482 Exploitant: Bioscoop Exploitatie Minerva BV Bioscoopmanager: Kristen Schuit Aantal medewerkers: 48 Opening: 4 december jongstleden Verwachte aantal bezoekers per jaar: 400.000 in 2008 Projectoren: Cinemeccanica en 2x digitaal Formaat grootste doek: 19 x 10,30 meter Kassasoftware: ticket, international Merken bij het buffet: Coca-Cola, Grolsch, Bacardi, M&M's,Jimmy Products Bioscoopreclame: Jean Mineur Mediavision De bioscoop is onderscheidend omdat: 'voor het eerst in Nederland én absoluut uniek is het Club-concept.Alle zalen zijn uitgerust met een speciaal Club-gedeelte, met Club-seats, Club2's en Club4's, sofa's van verschillende afmetin gen met een eigen tafel. Uiteraard heeft de Club ook een eigen foyer met een speciale bar voor bijvoorbeeld cocktails of een flesje wijn.' Website: www.mustsee.nl De rode zaal in de nieuwe bioscoop 14 - HOLLAND FILM NIEUWS Door Lucia Alleman Met het minibusje waarmee Laban Duijnhouwer (46) zich door de wereld beweegt, halen we in Gorinchem eerst een tweedehands stoel op voor in de kassa. Daarna steken we de Nieuwe Merwede over. We zijn in Noord- Brabant. Dat klinkt katholiek, maar dit westelijke gedeelte is voornamelijk protestants, van vrijzinnig tot streng gereformeerd. In het zuiden wordt het Land van Altena begrensd door de Maas. Maken al die rivieren de actieradi us van Hollywoud niet erg klein? Laban:'Hier op het platteland zijn we meer gewend om met de brommer of de auto grotere afstanden af te leg gen. We krijgen ook mensen uit Gorinchem, Breda en Den Bosch. Met Star Wars kwamen er mensen helemaal van Texel omdat het geluid bij ons zo goed was. We hadden toen als eerste EX.' Loods We rijden ondertussen naar een loods op een industrieterrein. Het pand is helemaal volgestouwd met bioscoop-, geluid- en belichtingsapparatuur. Nu wordt mij duidelijk hoe dat zit met het geluid. Bijna iedere bioscooponder nemer heeft wel zijn nevenactiviteiten, als evenementenorganisator, project ontwikkelaar of softwareleverancier. Laban is in eerste instantie geluidstech nicus. Hij heeft een technische opleiding genoten en is jarenlang werkzaam geweest bij Philips voordat hij voor zichzelf begon. Nu heeft zijn bedrijf Filmsas BV twee mensen vast in dienst. Hier in de loods reviseert Laban tweedehands apparatuur die hij vervolgens te koop aanbiedt op de website www.filmsas.nl. Hij heeft bijvoorbeeld een projector geleverd aan de zojuist heropende bioscoop De Voorveghter in Hardenberg. Wat Filmsas nog meer doet wordt mij duidelijk op de volgende pleister plaats in Werkendam. Van oudsher is het hele gebied een belangrijke vesti gingsplaats voor scheepswerven. Ter gelegenheid van de tewaterlating van een nieuw schip wordt een groot evenement georganiseerd. Op korte afstand van de kade is er een feesttent neergezet en opgetuigd met kroon luchters en een sterrenhemel. Hier zijn de medewerkers HP en Martijn in de weer om de geluidsversterking goed te krijgen. Sexclusively Wij gaan ondertussen weer door, op naar het hoofdkantoor aan de Sasdijk. Het is gevestigd in de onderbouw van de dijkwoning van de familie Duijnhouwer. Hier zitten vijf dames die de administratie verzorgen. Labans vrouw Geran Voets zet wekelijks de programmering in elkaar. Het team stopt veel energie in het bedenken van promoties. Pamela Luciano is de drijvende kracht daarachter. Tot vorig jaar was zij bioscoopmedewerkster. Maar na haar studie aan de School voor Toerisme wilde ze meer. Ze laat mij Laban de bioscoopexploitant of Laban de geluidstechnicus? Foto Lucia Alleman. foto's zien van de actie voor Bee Movie. Succes had het team ook met de Ladies Night waarbij Knocked Up werd ver toond. Pamela: 'We hadden een speciale avond georganiseerd. Geen evene ment met de gebruikelijke make-up en sieraden, maar een sensueel feestje met een stripper en erotische artikelen van Sexclusively. We moesten dus heel gericht reclame maken om een publiek te trekken dat niet geshockeerd zou weglopen.'Wie durft?' schreven we boven de advertentie. Het was best wel spannend, maar we hebben alleen maar positieve reacties gehad.' Laban:'We moeten wel wat moeite doen om de mensen enthousiast te krijgen, maar als je 86.000 bezoekers trekt naar een bioscoop met 200 stoelen kun je best zeg gen dat het aardig lukt.' Bioscoopbond Laban neemt mij mee naar boven, door de bijkeuken naar het naastgelegen huis waar zijn ouders wonen. Laban en Bets Duijnhouwer zijn respectievelijk 82 en 81 jaar oud, maar nog altijd jong van geest. Meneer Duijnhouwer vertelt hoe hij na de oorlog op zaterdagavond uit liefhebberij films op l6mm ging draaien in de Nutszaal van Werkendam. De hobby breidde zich uit tot hij op Op 6 december jongstleden werd Merral Goes geopend met de première van Bee Movie. Oorspronkelijk zou de opening al op 27 september plaatsvinden. De vertra ging is volgens exploitant René van Steen volledig te wijten aan bouwtechnische pro blemen. 'De grondwaterstand in Zeeland is extreem hoog. In Terneuzen heeft de aan nemer dat opgelost door een grote beton nen bak in de bodem te verzinken. Hier is kennelijk gekozen voor een andere aan pak.' Merral loopt door de vertraging ton nen schade op, maar er waren geen harde afspraken over de opleveringsdatum. Van Steen schaart de tegenslag onder onderne mersrisico. De servicebioscoop heeft vier zalen met elk 160 stoelen. Een week na Goes was René van Steen opnieuw gastheer bij een openingsfeest. In de nieuwbouw bij de monumentale Boreelkazerne opende hij Merral Deventer. Ook hier wordt het serviceconcept geïntro duceerd. De bioscoop met drie zalen met 168 stoelen en een zaal met 144 stoelen deelt de entree met een Family Entertainment Centre. Na de sluiting van Geertruidenberg en Hulst en het afzien van een nieuw project in Etten-Leur ontstonden er geruchten dat Merral eerdaags over de kop zou gaan. Met Merral Goes en Deventer logenstraft Van Steen deze geruchten.Van Steen:'De solvabiliteit van Merral is 68,1%. Iedere bioscoopboekhou der weet dan dat ik in veilig gebied ben. Maar ik neem nu wel een sabbatical year voor wat betreft nieuwe projecten.' De bouwpauze zal niet langer dan een jaar duren, want René van Steen heeft alweer plannen in Veenendaal. In april 2006 heeft Merral het Hofplein Theater in Veenendaal ingelijfd. Maar de gemeente bouwt aan Brouwerspoort, een nieuwe wijk plus bios coop. Half november heeft men hiervoor een exploitatieovereenkomst getekend. Van Steen verwacht de opening van Merral Veenendaal in december 2011. HOLLAND FILM NIEUWS - 1 5

Holland Film Nieuws | 2007 | | pagina 13