in the picture 16 wel acht locaties in de omgeving filmvoorstellingen organi seerde. Dat werd logistiek mogelijk door andere opera teurs in te schakelen.'In 1951 heb ik een vergunning aan gevraagd bij de Bioscoopbond voor een vaste 35mm-pro- jector. Dan brak de film minder snel. Ik had Sjef de Nijs van Luxor in Breda en De Leen van Centrafilm achter mij staan. In het blad van de toenmalige Bioscoopbond werd toen aangekondigd: in Werkendam willen ze een bioscoop beginnen. Er bleek niemand anders in geïnteresseerd. Dus kreeg ik een vergunning. Maar ik moest dan wel de films van Centrafilm vertonen.' Tante Cor komt binnen. Ze heeft in de krant gelezen dat de plannen van Laban in Almkerk serieus worden. We besluiten op te stappen om de locatie te bekijken. Almkerk ligt vijf kilometer ten zuidoosten van Werkendam. Op een veldje naast de voetbalclub heeft Laban een bioscoop voor ogen met vier zalen met ieder 120 a 130 stoelen en een flinke foyer. 'Ik heb met de gemeente Woudrichem een stuk of zes locaties bekeken. Hier zijn we eerst met een woningbouwbedrijf in gesprek geweest, maar dat werden zulke absurde huren. En te weinig parkeerplaatsen. Nu gaan we het zelf ontwikkelen.' Allround Voor de apotheose van onze trip rijdt Laban naar Woudrichem, waar de bioscoop met de veelbelovende naam Hollywoud staat.Van buiten straalt de bioscoop niet echt veel glamour uit. Hollywoud is gevestigd in een oude sporthal. Laban streek hier alweer negen jaar geleden neer met toestemming voor slechts twee jaar. Het werden er wat meer. Binnen is Hollywoud een wonder van efficiëntie. De twee servicezalen zijn ronduit gezellig. De kassa zit op één tele foonlijn met de buffetten achterin de zalen. Pal erboven zit de cabine. Het hele theater is daardoor in principe door een persoon te bedienen. In de hal hangen camera's, waar mee je vanuit de cabine het hele gebouw in de gaten kunt houden. Daarnaast hangen er sensoren die je waarschu wen als er iemand voor de kassa staat. Elke medewerker heeft een draagtelefoon bij zich waarmee ze de reserve ringslijn kunnen beantwoorden. Laban: 'Wij hebben hier geen operateurs, barmedewerkers of caissières. Wij hebben alleen allround medewerkers.' In het donker rijden we terug naar het station van Gorinchem. Hoe gaat het nieuwe Hollywoud er uitzien? Krijgt dat iets meer glamour? Laban: 'Wat is glamour? Heeft De Verkadefabriek glamour? Het wordt waarschijnlijk vrij basic. Maar ik wil wel dat de bioscoop een groene uitstra ling krijgt. We gaan geen bureau inhuren voor de inrich ting. Wij kunnen vast zelf wel iets leuks bedenken.' HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2007 | | pagina 14