Eremetaal voor Nederlandse films kort Alles is liefde haalt meer dan 1.000.000 bezoekers Diverse Nederlandse films trokken in de afge lopen periode zoveel bioscoopbezoekers dat de makers in de prijzen vielen en het bekende eremetaal in ontvangst mochten nemen. Alles is liefde viel in het rijtje bijzonder op. experts in digital gasontladingslampen 21 De film van regisseur Joram Lürsen bereikte vrijdag 7 december jongstleden het bijzondere bezoekersaantal van 1.000.000. De betreffende bezoeker van Alles is liefde werd die dag feestelijk verwelkomd in de nieuwe bioscoop MUSTSEE in Tilburg. Met het bereiken van deze magische Alles is liefde. Distributeur A-Film Distribution grens is Alles is liefde, na Zwartboek, de tweede film die een Diamanten Film kreeg. Joram Lürsen, Carice van Houten en de producenten van de film namen de prijs 7 december jongstleden in Pand-Noord in Amsterdam in ont vangt. De prijs werd uitgereikt door Doreen Boonekamp, directeur van het Nederlands Film Festival. Timboektoe, de tweede boekverfilming van Carry Slee, bereikte in oktober de status van Gouden Film. De film van het jubilerende productiebedrijf Shooting Star trok meer dan 100.000 bezoekers. Ook de familiefilm Waar is het paard van Sinterklaas? bereikte de grens van 100.000 bezoekers. De film deed dat in een periode van twee weken. Dus kregen de makers van de film ook de Gouden Film uitgereikt. De Kristallen Film was er voor de documentaire Goud van regisseur Niek Koppen en producent Selfmade Films (in coproductie met de NPS). De documentaire over het Nederlandse dameshockeyteam werd binnen twee weken na release door 10.000 bioscoopbezoekers bezocht. De Diamanten Film, Platina Film en Gouden Film worden toegekend, wanneer voor een Nederlandse film tijdens de roulatie respectievelijk een miljoen, 400.000 en 100.000 bioscoopkaartjes zijn verkocht. De Kristallen Film gaat naar documentaires die meer dan 10.000 bezoekers trekken. Lever uw bijdrage aan het milieu en kies voor gasontladingslampen met hoog rendement* van USHIO. Minder electriciteitsverbruik bij lagere wattage maar geniet toch van zelfde lichtopbrengst, "beschikbaar vanaf 1600W HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2007 | | pagina 19