Ten to Watch! column Samensteller van deze onverbiddelijke lijst heeft zich omringd met geheime informanten die hun taak met grote ernst ver vullen. De definitieve notering vond zijn finaal beslag tijdens het informatiediner in de Parade te Den Bosch. Helaas was het verdict eensluidend: saai jaar, geen echte winnaars. Natuurlijk, de Osingaatjes hebben een Friese wijnboer gechar terd en hun zaak verkocht, Balian zoekt 75 miljoen voor zijn Artis-collectie en opent en passant een 'moet-zietje' in Tilburg, Van Dommelen heeft weer ruzie met jan en alleman, Lauge prijst iedereen het graf in en Kuipers gaat al jaren digi taal. De samensteller wilde dit jaar overslaan toen een godde lijke ingeving aan zijn geest ontsproot. Laten we de blik ver ruimen en kijken naar het totale filmveld. Op zoek naar inno vatie, stabiliteit en lef. Onze hoogst subjectieve keuze ver meldt diegenen die cruciaal zijn of zullen zijn voor de Nederlandse bioscopie. Dit jaar een alternatieve versie - ten to watch! 24 Door Dirk van de cinema Burny Bos Als het adagium 'een jaar zonder Bond is een slecht jaar' nog steeds geldig is, kunnen we daar rustig aan toevoegen 'de omzet gaat pas echt los met een film van Burny Bos'. Burny kan terecht The Godfather worden genoemd van de traditionele Nederlandse familie film tijdens de kerst. De immer char mante Bos is een trouwe hond die het Nederlandse Warner-filiaal vele miljoe nen extra heeft geschonken. Naast de Annie M.G. Schmidt-erfenis verzint hij samen met zijn dochter ook originele verhalen en toont zakelijk instinct door het antwoord waar dat verdom de paard van Sinterklaas uit hangt nog enkele sequels lang uit te stellen. Sjef Scholte Voor velen een nobele onbekende, maar deze superenthousiaste spring- in-'t-veld omringt zich doelbewust met gelijkdenkenden en pampert zijn clubje met een bijna versmachtende liefde. Hij is de stuwende kracht ach ter films zoals De Kameleon-reeks en De scheepsjongens van Bontekoe. Brengt momenteel zijn films onder bij RCV waar hij in salesmanager Martin Ruttenberg zijn gelijke vindt: superen thousiast! Er wordt gefluisterd dat ze elkaar elke morgen opzoeken om de Mexican Wave in te zetten. Ad Weststrate Toeval of het Lot? Ads eerste bioscoop heette Alhambra, Arabisch voor 'mijn kasteel'. En inderdaad, vanuit zijn resi dentie Chateau De Schoten beheert Ad een zakelijk imperi um om u tegen te zeg gen. Van Cine City in Vlissingen en mede eigenaar van A-Film tot recent finan cier-produ cent van ondermeer Kapitein Rob. Is daarnaast ook nog eens het boegbeeld van de internationale exploi- tantenclub UNIC, erelid van de NVB en penning meester van de Schotense sjoelbakkenclub Volle Gas Vooruit. Wie op zon dag in Schoten ver toeft, hoeft niet raar op te kijken als daar plotsklaps de Nederlandse film sterren voorbijkomen op zoek naar de listig verborgen toegangspoort van Ads nieuwe Alhambra.Tijdens de memorabele brunches van de familie Weststrate worden immers de hoofd rollen verdeeld en wordt de wereld verbeterd. Hans Pos, Maria Peters en Dave Schram Geven een extra dimensie aan het begrip 'triootje'. Echtpaar Schram en Peters en voormalig advocaat Pos tim meren al ruim twee decennia aan de weg. Samen met Burny Bos verdelen ze de 'lekkere brokken .Vanuit het Prinsengrachtpand leveren zij een lawine aan box office hits. Ze regisse ren, schrijven en produceren om de beurt - sans rancune - en gunnen elkaar de spotlight. Nemen geen genoegen met een 'nee' van het Filmfonds en bladeren samen met kompaan Weststrate driftig de Quote 500 door op zoek naar financiers. Frits Nieuwenhuizen Schagen in Noord- Holland telt 19.081 inwoners. Cinemagnus verwel komde onlangs de 150.000e bezoeker en dat op amper na een jaar. Hiermee is Frits Nieuwenhuizen het toonbeeld van de onmo- (([{f gelijke utopie. Welke gek gaat nou bios copen exploiteren op een godvergeten eiland als Texel of in het middelpunt van het absolute niets: Schagen? Die gek is Frits en hij bewijst dat dromen geen bedrog zijn. Slimme Frits chartert de diensten van Pellicule Paultje die elke boeking in Purmerend, Den Helder en Beverwijk als een regelrechte aanslag op Schagen beschouwt. Kwestie van HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2007 | | pagina 22