**l' $e column Mtf- 25 het territorium afbakenen. Ben Sombogaart Paul Verhoeven is de absolute win naar, maar welke regisseur tekende het afgelopen decennium voor meer dan drie miljoen bezoekers in uw bioscopen? Ziehier: een uitermate innemend, bescheiden man: Ben Sombogaart. Grote kans dat u hem aan de kassa weigert want Sombogaarts vestimentaire keuze is synchroon aan de outfits van een reguliere Amsterdamse zwerver. Maar ontvang hem met tromgeroffel en bazuingeschal. Ben tekende voor de regie van Abeltje, De tweeling, Pluk van de Petteflet en Kruistocht in spij kerbroek. Is momenteel in Nieuw- Zeeland voor Brideflight. Wist Rutger Hauer te strikken voor een hoofdrol. Zonder Burny Bos en Hans Pos bent u niet de klos, want u boekt onvervaard de nieuwe Ben Sombogaart! Paul Visser Pellicule Paultje of ook nog wel Veelvraat Visser genoemd! Was eigenlijk als boeker voor onder meer RCV al adviseur voor de radelo ze provincialen. Rijgt vanuit de Amsterdamse Pijp bijna elke week een parel aan zijn kroon. Vist gretig in de vijver van de JT-boekingstheaters, de eens zo trouwe acolieten van Jan van Dommelen en Peter van der Stap die er nu massaal een Punt achter zetten. Zij vinden Jan van Dommelen een top per, maar waarom moet er altijd ruzie zijn met de distributeur die op dat moment de grootste film heeft? Pauls motto: loopt het ergens anders af met een sisser, voor een nieuwe toekomst boek je voortaan bij Visser! Ad de Wit Digitale Revolutie? Hulde aan Ad de Wit en zijn uitermate bevallige en charmante eega die als onwrikbare boegbeelden de mythe van het witte doek met een benijdenswaardige sta biliteit continueren. De Wit mist geen enkele industriebijeenkomst en ver kondigt al jaren Ads adagium:'ik weet wat mijn publiek in Gorinchem wil!' Alle verse filiaalhouders van de majors hebben pogingen onderno men om Ad in te lijven in het ultieme doelgroepdenken, maar De Wit toetst elke film aan zijn Gorkemse onder- buikgevoel. Misschien ooit - hopelijk nooit - zal zijn bioscoop ten prooi val len aan de enhanced consumer value marketeers. Maar tot zolang houden alle boekers vast aan een van de ijze ren wetten: krijg je na de screening een schouderklop van Ad de Wit, dan wordt de film geheid een hit! San Fu Maltha Stootte Rob Houwer van de troon in de com petitie The Man You Love to Hate. Wijst graag op zijn roots: Een Chinees is als riet, we buigen en buigen, maar knakken niet! Ziehier de man aan wie u de volgende omzetplussen te dan ken heeft: The English Patiënt, Seven Years in Tibet, The Lord of the Rings, Zwartboek en Alles is Liefde. Parkeert zonder scrupules zijn Bentley Decapotable voor de deur van het Filmfonds om nog een extra miljoen- tje voor Zwartboek bij elkaar te bede len. Hij fungeert nu ook als distribu teur-aankoper voor Indonesië. De internationale filmverkopers verdub belden prompt hun vraagprijs, want San Fu heeft de reputatie dat hij er minstens de helft af kan lullen. Robbert Wijsmulier Jazeker, een lichamelijk verscheiden betekent nog niet dat de samensteller de geest van Robbert weer kan oproe pen - en met zijn goedvinden - wil ik graag het volgende met u delen. Wij zijn slechts het doorgeefluik van de moderne versie van de gebroeders Grimm. Maar onze verhalen worden allang niet meer alleen via de cinema verspreid. Het ultieme verhaal begeestert echter alleen in de donkere zaal: het gevoel van emotioneel samenzijn. Op 26 april 1986, de nacht dat Tsjernobyl ontplofte, onderwees Robbert mij in de unieke passie voor de cinema. Het was de dag waarop hij Concorde Video startte. Om te overle ven. Maar hij haatte video. Het nam de ziel weg van de essentie van film, van het samen delen van emotie, van het vlug wegmoffelen van je zakdoek je op het moment dat het zaallicht weer aangaat. Dat gesprek met Robbert ben ik nooit vergeten. Namens alle exploitanten, producen ten, distributeurs, operateurs, kassa medewerkers, horecamedewerkers en schoonmakers in die donkere zalen - dank je Robbert! Illustraties Berend Jan Kompanje Beejay Cartoons HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2007 | | pagina 23