Oorlogswinter Hoe overleef ik mezelf? in productie Hoofdrolspeler Tom van Kalmthout (links), Bas Muijs en de held: Snuf de hond. Friese boerderij gebruikt als filmset voor Snuf de hond in oorlog. 'Soms denk je op het eind van de dag wel eens "Holy shit, wat hebben we nu weer voor vreselijke bende achtergelaten." Maar aan de andere kant... Als je bij anderen draait ben je steeds dubbel zo voorzichtig. In mijn eigen huis filmen is dus ook wel goed voor mijn gemoedsrust.' Een verstandig besluit waarschijnlijk, want in zijn eigen schuur kan hij zijn voorliefde voor heftig, groots en lekker veel spektakel alle ruimte geven zonder een angstige huiseigenaar die op zijn vingers kijkt. Bij de scène waarin Tom, gespeeld door Tom Kalmthout, door zijn hond Snuf uit een brandende schuur wordt getrokken bijvoorbeeld. De 'pyrocrew' staat al een tijdje fanatiek te sprayen met impregneermiddelen. Want in een houten schuur vol strobalen kunnen wat extra voorzorgsmaatregelen beslist geen kwaad. Hier en daar wordt brandbare gel aangebracht en vlak voor de camera wordt een buis geïnstalleerd waaruit straks flinke vlammen zullen komen. Ook Tom wordt nog even goed bespoten, want hij zal straks temidden van de vlammen moet liggen. Half bewusteloos, terwijl een uit de kluiten gewassen herdershond fanatiek aan zijn been loopt te trekken. Niet zijn meest comfortabele acteermoment, gezien de bijtkracht van Oscar, een van de drie imponeren de herdershonden die de rol van Snuf voor zijn rekening neemt. Begin volgend jaar starten de opnamen van Oorlogswinter, de verfilming van het bekende en gewaardeerde boek van Jan Terlouw. Oorlogswinter gaat over Michiel die opgroeit tijdens de Tweede Wereldoorlog. Hij adoreert zijn oom Ben die bij het ver zet zit en wil zelf ook graag toetreden tot de onder grondse. Als snel leert Michiel dat oorlog misschien spannend lijkt, maar vooral ook gruwelijk is. Martin Koolhoven gaat Oorlogswinter regisseren. Hij gebruikt daarvoor een scenario dat hij samen met Mieke de Jong en Paul Jan Nelissen schreef. Producenten van de film zijn Els Vandevorst en San Fu Maltha.Wie de hoofdrollen gaan spelen is nog niet bekend. Oorlogswinter gaat 4 december 2008 door Benelux Film Distributors uitgebracht worden in de bioscoop. Eind oktober zijn in Den Haag de opnamen van start gegaan van Hoe overleef ik mezelf?, de verfilming van het gelijknamige boek van de razend populaire auteur Francine Oomen. De opnamen duren tot de kerst. Hoe overleef ik mezelf? gaat over de dertienjarige Rosa die samen met haar halfbroertje en haar moeder naar Groningen verhuist om bij haar nieuwe stiefvader in te trekken. In de onbekende omgeving lijken haar proble men steeds groter te worden. De hoofdrollen worden gespeeld door Jolijn van de Wiel en Janni Goslinga. Nicole van Kilsdonk regisseert de film naar een scena rio van Tamara Bos. De film wordt geproduceerd door BosBros. Warner Bros. Pictures International Holland zal de film 25 juni volgend jaar in de Nederlandse bios copen uitbrengen. Jolijn van de Wiel (als Rosa) en Dragan Bakema in Hoe overleef ik mezelf? HOLLAND FILM NIEUWS - 29

Holland Film Nieuws | 2007 | | pagina 26