Bio zet belangrijke stappen B/o- Kinderrevalidatie De Stichting Bio-Kinderrevalidatie wenst iedereen in de Nederlandse Film- en Bioscoopindustrie een goedfümisch 20ö8 toe en hoopt ook volgend jaar weer op uw steun te mogen rekenen. Het jaar 2007 is voor de Stichting Bio-Kinderrevalidatie hét jaar van grote aanpassingen en veranderingen geworden, zowel qua beleid als personele bezetting. Bio concentreert zich de komende jaren op het vakantieoord en het onder- zoeks- en kenniscentrum. Door Freci de Haas Het vakantieoord kon worden uitge breid met een nieuwe bungalow, er werd een bestaand paviljoen ver bouwd en gerenoveerd naar drie scha kelbare vakantiebungalows waarmee de capaciteit aanzienlijk werd ver groot. Daarnaast werd het avontuur lijke vakantieproject uitgevoerd met de bouw van tien kampeerhuisjes, die geschikt zijn gemaakt voor gebruik door rolstoelgebruikers en alle beno digde aanpassingen hebben voor com fortabele verblijf van kinderen met een handicap. De eerste gasten konden vanaf juni gebruik maken van de faci liteiten en de reacties zijn erg positief. Onderzoek Ook werd in 2007 begonnen met het inrichten van speciale behandelruim tes om in samenwerking met het Rudolf Magnus Instituut voor Neuro wetenschappen van de Universiteit Utrecht onderzoek te doen naar nieu we behandelmethodes die gericht zijn op herstel van hersenfuncties bij kin deren met een aangeboren of later ontstane hersenbeschadiging. Onder leiding van Prof. Dr. O.van Nieuwenhuizen is een aantal weten schappelijke medewerkers begonnen met het project dat bestaat uit het vol gen van zorgvuldig geselecteerde groepen kinderen die een aantal jaren nauwkeurig worden gevolgd in hun herstel na hersenschade. Bio heeft de beschikking over logeerfaciliteiten in de al aanwezige bungalows. Het kind kan daar mét de ouders enkele dagen verblijven zodat het onderzoeks- of behandelingsprogram ma in een aaneensluitende periode kan worden gebundeld. De vooruit zichten voor de verdere ontwikkeling van beide projecten zijn gunstig, Bio verwacht in 2008 een grote stap te kunnen maken mede dankzij de grote impact die de projecten blijken te hebben op de fondsenwerving. Bio-Kinderrevalidatie vindt zijn oorsprong in de Stichting Bio-Vacantieoord die op 21 maart 1927, 80 jaar geleden dus, werd opgericht door de Af deeling Amsterdam der Vereeniging De Nederlandschen Bioscoop-Bond. Meer informatie is te verkrijgen via www. bio-kinderrevalidatie. nl Stichting Bio-Kinderrevalidatie Wekeromseweg 8 6816 VS Arnhem Tel. 026 - 48 38 201 0 Fax 026 - 48 38 202 info@bio-kinderrevalidatie.nl - www.bio-kinderrevalidatie.nl Bank: 17.16.52.940 - Postbank nr. 6009 HOLLAND FILM NIEUWS - 37

Holland Film Nieuws | 2007 | | pagina 34