O A leader inhoud 2008 KOMT ERAAN LABAN DUIJNHOUWER: ON THE ROAD TO HOLLYWOUD Symposium Terwijl de bioscopen en filmtheaters nog druk bezig zijn om het jaar zo goed mogelijk af te sluiten, kijken wij alvast vooruit. Wordt 2008 een mooi en goed filmjaar? We vroegen het aan enke le direct betrokkenen. In Brabant ligt het dorpje Almkerk. Het is de plaats waar bioscoopexploitant Laban Duijnhouwer van Hollywoud in Woudrichem een nieuwe bioscoop wil gaan bouwen. Het was een mooie reden om de actieve ondernemer op te zoe ken en een dagje met hem mee te lopen. Een paar weken geleden liep ik de releaselij st van de NVF weer eens rustig door om mezelf een beeld te vormen van de films die gaan opvallen in 2008. Het was op dat moment dat ik het gevoel kreeg dat 2008 wel eens een heel mooi jaar zou kunnen gaan worden voor deze sector. Een mooi jaar voor de exploitanten die een prettige recette willen maken, maar ook een mooi jaar voor de echte filmliefheb ber. Van spectaculair product uit Hollywood tot fijne films van eigen bodem. Van eigenzinnige Amerikaanse films tot pareltjes uit alle andere hoe ken van de wereld. Hoezeer ik ook uitkijk naar al die films, kan ik een gevoel van machteloosheid niet onderdrukken. Het echte succes van een filmjaar wordt bepaald door de vijf a tien films die na afloop van dat jaar de topposities bezetten. Dat is een gege ven. Dat zijn de films waar we in de media van alles over horen en waar het grote publiek mee weg loopt. Maar wat blijft er over voor die andere films? Voor al die films die wel goed zijn, maar waar het publiek te weinig over hoort, of in ieder geval niet echt op af komt. Die films lijken in toenemende mate genoegen te moeten nemen met een steeds marginalere rol.Als sommige juweeltjes überhaupt al worden uitgebracht. Of zie ik dat niet goed? Ben ik zakelijk naïef? Het aardige van onze bedrijfstak is dat er veel mensen rondlopen met een uitgesproken mening die allerlei redenen kunnen aandragen waarom het een gebeurt en het ander niet. Maar op een of andere manier slagen we er niet in om die zogenaamde kennis in een grote hoed te gooien en daar met z'n allen ons voordeel mee te doen. Nee, want dan gaat de centrifugerende kracht van de concurrentie z'n werk weer doen. Daar leg ik me nu even niet bij neer. Daarom zou het een goed idee zijn als er ergens volgend jaar een goed symposium zou worden georganiseerd waar alle cijfers en onderzoeken en alle kennis over de bioscoop en zijn publiek eens op een toegankelijke, goede manier worden samengebracht, uitgewisseld en bediscussieerd. Iets voor de NVB en NVF? Het zou mooi zijn. Wat er ook gebeurt, wij van het team van Holland Film Nieuws wensen u een mooi en rijk filmjaar toe! Goede feestdagen. Jeroen Huijsclens Eindredacteur Voor alle vragen en informatie over filmtransport: www.filmtransport.info STICHTING FILMTRANSPORT i The Kite Runner doet het jaar goed beginnen. f A I Laban Duijnhouwer. Foto Lucia Alleman.

Holland Film Nieuws | 2007 | | pagina 3