teasers 44 BENELUX FILM DISTRIBUTORS Saw 4 (3 januari 2008) Regie: Darren Lynn Bousman. Cast:Tobin Bell, Costas Mandylor, Lyriq Bent, Scott Patterson, Betsy Russell. Het begint inmiddels een goede traditie te worden: de eer ste speelweek van het jaar is Saw-weck met weer een nieuw deel dat in première gaat. Na nummer 3 dachten we allemaal dat het voorbij was. Zowel Jigsaw als zijn partner- in-het-kwaad Amanda kwamen immers aan hun einde. Toch.Na de dood van inspecteur Kerry, onderzoekt forensisch detective Hoffman de overblijfselen van Jigsaw en probeert de puzzel van diens laatste, gruwelijke spel op te lossen. Echter, al snel raakt SWAT-teamleider Rigg verzeild in een nieuw ziek spel met dodelijke valstrikken. Hij heeft slechts 90 minuten de tijd heeft om een oude vriend en misschien ook zichzelf te redden van een vreselijk lot. Saw 4, Benelux Film Distributors Bloedbroeders (10 januari 2008) Regie:Arno Dierickx. Cast: Matthijs van de Sande Bakhuyzen, Pierre Bokma, Betty Schuurman, Erik van Heijningen, Sander van Amsterdam. Gebaseerd op ware gebeurtenissen. 1961, de zestienjarige Simon wil graag in de smaak vallen bij de steenrijke broer tjes Arnout en Victor van Riebeeck. Daarom komt hij vaak naar het kapitale landgoed waar Arnout en Victor wonen. Op de zolder van de villa houden ze hun maatje Ronnie verborgen, een kleine crimineel die op de vlucht is voor zijn vader en de politie. Aanvankelijk vinden de jongens het allemaal wel grappig. Totdat Ronnie een last wordt en zij zelfs door hem worden gechanteerd. Hoe komen ze van hem af? Nightwatching (24 januari 2008) Regie: Peter Greenaway. Cast: Martin Freeman, Eva Birthistle, Jodhi May, Emily Holmes. Een theatraal, ironisch kostuumdrama over Rembrandt, zijn vrouwen en een moordcomplot in De nachtwacht, het schilderij dat hem beroemd maakte en ruïneerde. The Mist (7 februari 2008) Regie: Frank Darabont. Cast: Thomas Jane, Marcia Gay Harden,Alexa Davalos.TobyJones. Voor de derde keer in zijn carrière, verfilmt regisseur Frank Darabont een verhaal van meesterschrijver Stephen King. Eerder waren dat al het intense The Green Mile (1999) en de klassieker The Shawshank Redemption (1994) die op de website IMDB al jaren nummer twee staat op de lijst van meest favoriete films ooit. The Mist is het eerste scary Stephen King-verhaal voor Darabont. Na een verschrikkelijke storm trekt er 's ochtends een enorm dichte mist door een stadje in Maine.Al snel dringt het besef door dat er zich dingen schuilhouden in de mist.Dodelijke, angstaanjagende dingen... In The Mist laat Stephen King zien wat echte horror is als je de mens ont doet van haar dunne laagje 'beschaving' en als alle maskers worden afgezet! CINEMIEN El Bano del Papa (3 januari 2008) Regie: César Charlone, Enrique Fernandez. Cast: César Troncoso.Virginia Méndez. Tragikomedie over een arm Zuid-Amerikaans dorpje. Mio Fratello e Figlio Unico (31 januari 2008) Regie: Daniele Luchetti. Cast: Elio Germano, Riccardo Scamarcio. Episch familiedrama over twee broers tegen de achtergrond van de Italiaanse geschiedenis, in de stijl van La Meglio Gioventü. The Last Days of Shismaref (21 februari 2008) Regie: Jan Louter. Aangrijpende documentaire over de Eskimo's van het eiland Shishmaref. Door de gevolgen van de opwarming van de aarde zal hun eiland binnen tien jaar door de zee verzwol gen zijn. FILMMUSEUM Lnvestigation (10 januari 2008) Regie: IglikaTriffonova. Cast: Krassimir Dokov, Svetla Yancheva. Van de Bulgaarse regisseuse Iglika Triffonova bracht het Filmmuseum eerder het veelbekroonde Letter to America (2001) uit. Haar tweede speelfilm, een psychologische thril ler over de krachtmeting tussen een vrouwelijke recher cheur en een mannelijke verdachte, werd mede geprodu ceerd door het Nederlandse Phanta Vision. Lnvestigation HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2007 | | pagina 41