spotlight Hardenberg is een zichzelf respec terende gemeente schreven we in dit blad dit voorjaar. Daar hoort een goed geoutilleerd theater en een bioscoop met drie zalen bij. Nu zijn De Voorveghter en Movieskoop klaar. In spotlight daarom exploi tant Franke Witteveen. En, zijn de scherven van het feest al opgeruimd? 'Ja hoor, het was een groot feest met de hele cast en crew van De scheepsjon gens van Bontekoe en die hebben tot het einde toe meegefeest. Jac. Goderie heeft de hele boel aan elkaar gepraat.' Het besluit om uit te breiden is nog maar net negen maanden geleden gevallen. 'Er is inderdaad keihard gewerkt, vooral op het laatst. Het hele theater is twee meter omhoog getrokken. We hebben er twee zalen bij gekregen plus een mooie foyer.' Je runt ook bioscopen in Dronten en Emmeloord? Ben je bezig een imperium op te bouwen? 'Nou nee hoor. Het is puur toeval dat we in Hardenberg terechtkwamen. We organiseren ook filmvoorstellingen in Bolsward, Noordwolde en Stiens. En we doen nog de reizende bioscoop op de eilanden Ameland,Terschelling en Schiermonnikoog.' Dat lijkt me romantisch! 'Vroeger ging ik daar zelf heen. Maar sinds een jaar of drie, vier zetten we de films in Heerenveen in elkaar en dan sturen we ze op twee spoelen op. Daarmee kunnen ze in die dorpshuizen heel goed uit de voeten.' Manage je Hardenberg ook op afstand? 50 - HOLLAND FILM NIEUWS 'Mijn dochter Jolien Witteveen is ver huisd naar de omgeving van Hardenberg. Zij gaat de boel leiden.' Alle drie de bioscopen zijn verbon den aan theaters. Wat is het voor deel van de combinatie? 'Er gaan heel veel mensen naar het the ater. Het is dus heel gemakkelijk om samen reclame te maken. Maar wij draaien gewoon commerciële films, met uitzondering van het speciale program ma voor Filmhuis Hardenberg. Dat is wel een groeiende club met tegen woordig twee avondvoorstellingen per maand.' Je hebt een projector van Laban Duijnhouwer betrokken? 'We hebben eigenlijk een vaste relatie met FTT Filmtronics. Maar die zaten al overvol met andere bouwprojecten. Dus toen hebben we contact gezocht met Laban.Voor digitale projectie is het nog te vroeg en het is ook een dure geschiedenis om alles nieuw aan te schaffen. Vandaar dat we een tweede hands projector hebben aangeschaft.' Hoe is het eerste ■weekend van Movieskoop Hardenberg verlopen? 'Als ik de geluiden mag geloven heel goed. Ik sprak zojuist de cateraar en die heeft alleen maar enthousiaste reacties gehoord.' De cateraar? 'Wij hebben hier twee servicezalen en de service hebben we uitbesteed aan Jan Hofsink Catering. Die verzorgt al jaren de horeca en evenementen in de Voorveghter. En voor ons is het een hele zorg minder.' Wat vind je zelf het mooiste aan Movieskoop Hardenberg? 'De foyer op de eerste verdieping. We hebben heel veel glas in de gevel, dus je hebt een panoramisch uitzicht. Maar vooral vanaf de straat is het effectief: je kunt mooi de affiches en standees zien.' Hoe zit het nu met de bioscoop in Ommen? 'Geen idee, ik hoor er niets meer over. Wij draaiden daar tot voor kort in De Carroussel. Maar daar zijn we mee opgehouden. Ik denk dat we nu in Harderberg zo'n mooie bioscoop heb ben dat we iedereen uit de omgeving hierheen lokken.' 14e jaargang nummer 79 - december 2007 Holland Film Nieuws, het magazine voor het film- en bioscoopbedrijf Uitgever Stichting Holland Film Land Eindredacteur Jeroen Hiüjsdens Bladcoördinator Riet Zegers Medewerkers Anne Marie van Vollenhoven, Lucia Alleman, Marije Sietsma, Frank de Neeve, Dimitri Lahaut, Dirk de Lille, Berend Jan Kampanje, Fred de Haas. Bee/dredactie Tanja van Rooden Advertenties Riet Zegers Redactieadres Van Eeghenstraat 34 1071 GH AMSTERDAM Telefoon: 020-6793843 Fax: 020-6732963 E-mail: hfn@worldonline.nl Vormgeving drukwerk Young Creations BV Postbus 209 9200 AE DRACHTEN Contactpersoon: Egbert Spinder Telefoon: 0512-54 13 31 Fax:0512-54 29 30 Easy Transfer: 0512-542579 (gelieve te bellen voor verzending) E-mail: egbert@youngcreations.nl Holland Film Nieuws is een uitgave van de Stichting Holland Film Land. Het magazine wordt op basis van con- trolled circulation zes keer per jaar gratis verspreid onder de medewerkers van de leden van de Nederlandse Vereniging van Bioscoopexploitanten (NVB). Overige geïn teresseerden kunnen een abonnement aanvragen. Dit kost 30,- (exclusief BTW) per jaargang. Abonnementen zijn aan te vragen via 020-6793843. Niets uit deze uitgave mag worden overgenomen zonder bronvermelding en uitdrukkelijke goedkeuring van de uitge ver. Aan artikelen en/of uitspraken kunnen geen rechten worden ontleend. Vrienden van Holland Film Nieuws Holland Film Nieuws kan worden uitgegeven dankzij een bijdrage van de hoofdsponsor, de Nederlandse Vereniging van Bioscoopexploitanten (NVB). Voorts dankt Holland Film Nieuws haar voortbestaan aan loyale adverteerders die wij kortweg de Vrienden van Holland Film Nieuws noemen. Het zijn: De Nederlandse Vereniging van Bioscoopexploitanten (hoofdsponsor) Nationale Bioscoopbon Actionsign Alcons Audio ArtsAlliance Media Benelux Film Distributors CineFox Coca-Cola Enterprises Nederland BV Compeso GmbH Digital Genius FTT Filmtronics BV Huizenga Group Independent Films Jean Mineur Mediavision Jimmy Products Josper KTS/ReBfficks Paradiso Entertainment Nederland Rosbeek Techniek Screenvision Nederland BV Stichting Filmtransport NVF/Filmcentrale Nieuwegein BV ticket.international Software Trading Universal Pictures International (Netherlands) BV Warner Bros. Entertainment Holland XDC Young Creations BV HFN kan worden verstuurd dankzij de Nederlandse Vereniging van Filmverhuurders (NVF) en Gofilex.

Holland Film Nieuws | 2007 | | pagina 47