THK MT<?T Stephen King's Legendary tale of Terror 7 FEBRUARI IN DE BIOSCOOP ©d® feature "totally creepy! one of the best Stephen King Adaptations Ever" -fox-tv- :n Mariene Wickel: 'Als Sex and the City in de zomer net zo'n succes wordt als op tv, dan krijgen we nog wat.' www.themist-movie.com Dan Brown als gevolg van de staking van 2008 naar 2009 is verschoven en daarmee het eerste slachtoffer van de staking is. Isaak:'In eerste instantie denk je dat het ver van je bed is, maar dat is het helemaal niet. Daarnaast denk ik dat we toch wat nadelige effecten van het komende EK-voetbal gaan ondervinden.' Gerben Kuipers van CineMec gaat wat betreft het effect van het sporteve nement nog een stapje verder: 'Volgens mij moeten we in 2008 niet van 52 weken, maar van 47 weken uitgaan waarin we geld kunnen verdienen. We hebben volgend jaar niet alleen het EK-voetbal, maar ook de Olympische Spelen. Dat gaat echt z'n sporen nalaten. Let maar op!' Volgens dezelfde Kuipers is het helemaal niet zo moeilijk om die effecten te pareren.'Keek men maar eens goed naar de trends. Dat zou men zien dat een groot deel van de omzet wordt gemaakt met familiefilms en films die in de vooravond worden vertoond.' Mariene Wickel van Jean Mineur Mediavision heeft echter voldoende vertrouwen in 2008. Wickel:'Wat ik vooral goed vind, is dat de films beter gespreid zijn over het jaar. Dat is wel eens anders geweest. En er is ook een goede diversiteit. Zo ben ik blij dat een film als The Kite Runner het jaar goed doet beginnen. En als Sex and the City in de zomer net zon succes wordt als op tv, dan krijgen we nog wat. De film gaat nu een dag na het EK-voetbal uit. Dat vind ik wel wat jammer. Ze kunnen die film beter iets eerder uitbrengen, bijvoorbeeld tijdens het voetbal.' Nederlands aanbod De mooie diversiteit aan films in 2008 wordt ook door Warner-directeur Wilco Wolfers aangestipt als een plus punt van het komende jaar. Maar Wolfers is nog uitgespro kener over de Nederlandse films. 'Het is echt belangrijk om te zien dat de Nederlandse filmproductie, na een lange periode van onzekerheid, nu echt weer begint aan te trekken. Kijk goed naar films voor 2008 zoals Oorlogswinter, Hoe overleef ik mezelf?, De brief voor de koning enzovoorts enzovoorts. Ik denk echt dat we een marktaandeel van 10%-plus voor de Nederlandse film gaan scoren komend jaar.' Gerben Kuipers vindt dat hij er niet duidelijk genoeg over kan zijn:'In de maand oktober werd 65% van de omzet gemaakt met Nederlandse films. Dat is echt enorm! Daarom kijk ik vol vertrouwen uit naar 2008. De Nederlandse film gaat daarin weer goed van zich laten horen.' Peter Isaak is wederom wat zuiniger

Holland Film Nieuws | 2007 | | pagina 9