Movie Unlimited staat middenin de gemeenschap £3 n m ifl Op locatie IN PICTURE IN PICTURE OP LOCATIE 'Service betekent datje bij regen met de paraplu naar buiten gaat om klanten in de rij droog te laten staan.' HFN Otto van der Veen, evenementenman in bioscoopland Het was niet eenvoudig een afspraak te maken met Otto van der Veen van Movie Unlimited. Zijn agenda stond vol vergaderingen en sollicitatiegesprekken. Als ik langskom in de bioscoop in Kampen val ik met mijn neus in de bo ter. Otto zit in een brainstormvergadering met zijn team over acties tot en met de zomer. Door Lucia Alleman Otto van der Veen heeft geen lang verleden in de bios coop. Hij is samen met Sipke Molenaar eigenaar van evenementenbureau 't Noord in Hoogeveen. Het bedrijf organiseert beurzen en evenementen en werd ook ingeschakeld toen koningin Beatrix in 2002 Hoogeveen en Meppel bezocht. In datzelfde jaar vroeg Albert Jan Vos hem mee te denken over zijn plannen voor een bios coop in Zevenaar. Van der Veen viel voor het fenomeen bioscoop. 'De bioscoopwereld werkt ook heel project matig, elke week komt er een nieuwe film uit. Het is dus veel organiseren en tegelijk met mensen bezig zijn: wat vinden zij leuk, hoe kun je ze elke keer weer verrassen?' Zevenaar werd de start van Movie Unlimited. Win schoten en Meppel werden aangekocht en de nieuwe bioscoop in Kampen ging open. Albert Jan runt nu Hoogeveen en Meppel en Otto met zijn team de andere drie bioscopen. Eind dit jaar gaat de Movie Unlimited Almelo open. Huwelijksaanzoek Het team van Movie Unlimited Kampen zit in de bovenfoyer in vergadering bijeen. Ondertussen wordt er geluncht. Croissants en verse jus d'orange staan op tafel. Wendy Vogelzang is de theatermanager en stuurt ook Zevenaar en Winschoten aan. Laura Reitsema en Mariska Weijmer zijn haar assistenten in Kampen. Sa men met Otto smeden ze al plannen voor juni, wanneer het EK-Voetbal in Zwitserland en Oostenrijk de mannen aan de buis zal kluisteren. Movie Unlimited gaat in de tegenaanval, met Sex and the City als munitie. Valentijnsdag staat ten tijde van mijn bezoek nog voor de deur. Er wordt een speciaal arrangement in elkaar getimmerd, love seats, een glaasje champagne, bal lonnen in hartvorm en chocolaatjes. Wie komen daar op af? Wendy: 'Eigenlijk alle leeftijden. Veel twintigers natuurlijk, maar ook wel mensen van zestig-plus.' Otto: 'Het hoort ook wel bij de bioscoop, veel mensen hebben hier een date.' Mariska: 'We letten niet voortdurend op, maar soms zie je dat het een f irst date is.' Laura: 'De bioscoop wordt ook veel gebruikt voor trouwreportages.' Wendy: 'Laatst werden we opgebeld door een meisje dat een huwelijksaanzoek wilde doen. Bij Alles is liefde Brainstormen over acties tot en mef de zomer. Foto Lucia Alleman. natuurlijk, dus het was hartstikke druk. Voordat de film startte werd het donker en op het doek verscheen de tekst: "Lieve Hendrik, wil je met me trouwen?" Er ging geroezemoes door de zaal. En toen, heel zachtjes, hoorde je achter in de zaal: "ja". Iemand stond op en riep: "Nou, dat mag best wel harder!". Zo leuk, zoals die hele zaal daar dan in meegaat. Die mensen hebben daar veel publiciteit mee gehaald, in De Telegraaf en in Privé.' Men only Ladies Night en Girls Night zijn topavonden. Is een Men Only Night, zoals laatst in Hollywoud, geen goed idee? Vooral nu veel mannen omhoog schijnen te zitten met hun mannelijkheid? Wendy: 'Dan moetje wel een specifieke film hebben. Rambo misschien.' Mariska: 'Het is de vraag of mannen zoiets leuk vinden. Misschien wel als ze in een groepje komen, maar niet als ze met z'n tweeën zijn.' Maar vinden mannen het wel leuk zonder vrouwen? Laura: 'Bij Ladies Night hebben we allemaal jongens achter de bar. We zouden op een mannen- avond de vrouwenploeg in kunnen zetten.' Als evenementenorganisator bracht Otto zijn vakkennis en talenten mee de bioscoop in. 'We zijn een kleine bioscoop, dus we moeten wel acties organiseren om het publiek naar de bioscoop te krijgen en om ze vaker te laten komen.' Wendy en haar assistentes hoeven niet te bedelen bij de ondernemers voor medewerking en prijsjes. Wendy: 'Het moet voor iedereen leuk zijn. We worden juist gebeld door bedrijven die mee willen doen. Ze weten dat er met speciale acties een paar honderd mensen komen, die een bijzondere avond hebben.' Voorbeelden te over van een restaurant dat met Moederdag een dinerbon aanbiedt, een modezaak die een modeshow geeft en ook andersom, de Hema die juist een vrijkaartje cadeau doet. Vorig jaar met een speciale Pink Ribbon-avond tegen borstkanker, waren de Kampense ondernemers extra gemotiveerd om een bijdrage te leveren. Gemeenschap Een paar keer valt het woord gemeenschap. In de filosofie van Movie Unlimited staat de bioscoop mid denin de gemeenschap. Nu zijn Zevenaar, Winschoten en Kampen zulke kleine steden, datje daar nog een centrale plek kan innemen. Movie Unlimited-bioscopen staan er centraal op de markt. En sinds de bioscoop op de Plantage, midden in Kampen, is geopend is de horeca eromheen alleen maar toegenomen. Maar ook figuurlijk: de theatermanager kent veel mensen in de stad en de mensen kennen haar. Wendy staat elke avond kaartjes te scheuren en zwaait de bezoekers stuk voor stuk uit nadat ze hen nog wat persoonlijke filmtips heeft meegegeven. En op Hyves groeit de vriendenclub van Movie Unlimited. Nieuwe medewerkers sluiten zich graag aan bij de filosofie van Movie Unlimited. Elke bioscoop heeft zo'n twintig mens personeel, meest scholieren en studenten. Via de website kunnen sollicitanten zich melden. Maan delijks houdt Otto sollicitatiegesprekken. Welke eisen stelt hij aan een nieuwe medewerker? 'Ten eerste moet hij voor 100% gefocust zijn op het plezier van de gast. Dat kan betekenen dat hij bij regen met de paraplu naar buiten gaat om klanten in de rij droog te laten staan. Maar je moet ook filmliefhebber zijn. De programmering is de rode draad, daar bouw je je acties op. Soms zie je bijzondere talenten; iemand is attent, creatief, positief en kan mensen aansturen. Laura is bijvoorbeeld begonnen als servicemedewerker en is nu assistent-manager in Dat is.,het mooiste, dat mensen uit de eigen groep doorstromen. Daarom steken we ook veel energie in mensen. Een keer in de drie maanden hebben de bedrijfsleiders vergadering met hun personeel. Dan doen ze iets leuks samen, maar ze zetten ook de grote lijnen uit. Iedereen heeft dan wel goede ideeën. Ons personeel komt uit dezelfde doelgroep als ons publiek.' Ze blijven allemaal graag na voor de 'verplichte' nazit, waar de ploeg met een drankje de avond door neemt. Otto van der Veen heeft Movie Unlimited zelf benoemd tot de leukste bioscoop van Nederland. En misschien heeft hij wel gelijk. Merral Terneuzen open voor biedingen In de Provinciale Zeeuwse Courant van maandag 28 januari stond het bericht dat exploitant René van Steen het Merral Theater in Terneuzen van de hand wil doen. Hij staat open voor biedingen. Twee dagen later had den zich al twee serieus geïnteresseerde kopers ge meld. Volgens Van Steen viel vooral de belangstelling voor het Japans restaurant tegen. Ook de bezoekcij fers van de bioscoop konden beter. Van Steen wil zich meer concentreren op zijn theaters in het midden en oosten van het land. Het management van het andere Zeeuwse theater, Merral Goes, is in handen van kom paan Henri Ternaat. Serviceconcept moet Eindhoven veroveren Tijdens onze road trip door het land van Heusden en Al- tena hield Laban Duijnhouwer het nog onder de pet. Hij was nog in onderhandeling met JT Bioscopen. Maar op 13 december waren ze eruit. Euro in Eindhoven wordt servicebioscoop Zien. Het is nogal een waagstukje in een stad waar twee jaar geleden Minerva Rembrandt sloot en waar ook JT zijn bioscoop kennelijk kwijt wilde. Duijnhouwer denkt met het serviceconcept de grote stad te kunnen veroveren. Daarvoor moet er wel het een en ander verbouwd wor den. Van de ruim 800 stoelen blijven er zo'n 550 over en er komen tafeltjes met lampjes. Laban Duijnhouwer: 'Het serviceconcept heeft zich bewezen in kleinere plaatsen, dus waarom zou het niet in Eindhoven wer ken? In Woudrichem trekken we met twee zalen negen tigduizend bezoekers. Dan moeten we hier met vijf za len een veelvoud kunnen halen.' Tijdens de verbouwing gaan de voorstellingen gewoon door. Eind februari is de metamorfose van Zien klaar. )e bioscopen in Kampen, Zevenaar en Winschoten hebben respectievelijk drie, drie en vier zalen en 360, 409 en 440 stoelen. Pathé De Kuip was met bijna 1,4 miljoen mensen de best bezochte bioscoop van Nederland in 200

Holland Film Nieuws | 2008 | | pagina 12