2007: goed jaar voor de bioscoopbon m HFN Theaterpaspoort Merral Deventer HFN BIOSCOOPBON BIOSCOOPBON THEATERPASPOORT Twee miljoen bezoeken door de Nationale Bioscoopbon Ook in 2007 heeft de Nationale Bioscoopbon z'n waarde voor de branche weer bewezen. Evenals voorgaande jaren zijn er weer zo'n twee miljoen bezoeken gereali seerd door middel van de bon. Met de introductie van de nieuwe vormgeving en huisstijl hebben we een goed fundament om verder op te bouwen de komende jaren. De nieuwe commercial voor de bioscoop bon groot succes. De bios coopbon heeft in 2007 een ongeveer even grote omzet behaald als in 2006. De band A/der- liehte werkte mee aan de commercial. Door Frank Smit De introductie van de vernieuwde bon bij bioscopen is goed verlopen. De nieuwe bon is over het algemeen zeer goed ontvangen (over smaak valt natuurlijk altijd te twisten...). De paar kritische reacties die we hebben gekregen over de bon in de praktijk, zullen we bij de volgende drukgang zeker meenemen. De omzet van de bioscoopbon bij de bioscopen was in 2007 ongeveer gelijk aan het jaar ervoor. Sommige concerns deden het wat beter, sommige wat slechter. De onafhankelijken deden het even goed als in 2006. Business-to-business De bioscoopbon heeft in 2007 een ongeveer even grote omzet behaald als in 2006. Wat opvallend is in de cijfers is dat het omzetaandeel van de business-to- businessmarkt is uitgekomen op 17%. In 2006 was dit nog 12%. Aangezien de concurrentie hevig is en de bioscoopbon als kostbaar wordt beschouwd, is dit een uitstekende prestatie. Vele cadeaubonnen worden na melijk onder de nominale waarde verkocht, in sommige gevallen zelfs tientallen procenten. De partijen waar deze bonnen kunnen worden ingeleverd krijgen dan ook niet 100% van de waarde vergoed. De inname- punten investeren in store traffie en (hopen op) extra verkoop. Gelukkig hebben wij een product dat hiermee direct kan concurreren als het om grote aantallen gaat, te weten de MaDiWoDo-kaart. Deze kaart heeft tot doel om extra bezoek te genereren in daldagen. De MaDiWoDo-kaart zorgt ervoor dat we in de business-to- businessmarkt ook succesvol zijn in het grote volume segment. Overigens was de MaDiWoDo-omzet in 2007 met de Kapitein Rob-spot, die we met medewerking van A-Film en Shooting Star hebben kunnen realiseren. We zijn 2008 ook heel sterk begonnen met de Blonde haren, blauwe ogen-commercial, die in samenwerking met de NFTA, de band Alderliefste (nummer 123 in de TOP 2000 aller tijden, editie 2007) en Condor Post Productie is gerealiseerd. Na de première tijdens de NVB/NVF- nieuwjaarsreceptie hebben we zeer veel complimenten gekregen voor deze spot. Op dit moment zijn we met twee nieuwe commercials bezig. In samenwerking met BFD en Eyeworks/Egmond wordt er gewerkt aan een spot bij De brief voor de koning. Ook wordt er weer gewerkt aan een NFTA-com- mercial. We voeren gesprekken Ook te koop bij: ongeveer even groot als in 2006. De introductie van de vernieuwde bon is door een tweetal outlets aangegrepen om hun voorraden wat kleiner te maken. Onze verkoop aan outlets is daarom gedaald. Over het algemeen hebben de outlets in 2007 evenveel verkocht aan consumenten als in 2006. 35 mm commercials Het witte doek is dé plek waar we de bioscoopbon een emotionele lading kunnen geven. Wat dat betreft was 2007 een van onze beste jaren tot nu toe. In de spots die we samen met de Nederlandse Film en Televisie Academie (NFTA) realiseren staat het leuk om te geven en leuk om te krijgen centraal. In de spots met films leg gen we direct de link met wat je er mee cadeau geeft/ krijgt en lenen we de uitstraling van de betreffende film. Na de surprise-spot, die in samenwerking met de NFTA tot stand is gekomen, hebben we dankzij UPI de bon kunnen verbinden aan Transformers. Condor en Sound Design 80 hebben voor het beeld en het geluid ge zorgd. In samenwerking met A-Film en Motel Films heb ben we de A//es is liefde-spot kunnen realiseren met de titelsong van Blof er onder. We zijn het jaar geëindigd met producenten en distributeurs over nieuwe spots, die nog dit jaar in de bioscopen zullen verschijnen. Doordat Screenvision opgehouden is te bestaan zijn de bioscopen die tot hun netwerk behoorden verzocht om de Blonde haren, blauwe ogen-spot zelf in hun trailer reels te monteren. We zijn zeer verheugd dat daar gehoor aan is gegeven. Alle partijen die hebben meegewerkt aan de realisatie van de spots zijn we veel dank verschuldigd. Frank Smit is commercieel manager van de Nationale Bioscoopbon. Het beeldver haal van de com mercial B/onde haren, blauwe ogen. ioscoop: Merral Bioscoop en Bowling Deventer (onderdeel van het Boreel Entertainment Center) Plaats: Deventer Aantal zalen: drie servicezalen en een traditionele zaal Aantal stoelen: 689 Stoelen van: Huizenga Group Exploitant: Merral Bioscoopmanagers: Marco de Cock en Glenda Hoefnagel Aantal medewerkers: 25 Open sinds: 13 december 2007 Verwachte aantal bezoekers p/jaar: 150.000 Projectoren: 4x Cinemeccanica CC7004H, 1 x Cinemeccanica CMC3-D2 Kassasoftware: Tixway Merken bij het buffet: Bavaria, Coca-Cola, Popcorn USA, Mars, Lays, Sweet Paradise De bioscoop is onderscheidend omdat: 'De Merral Bioscoop in Deventer zit in het Boreei Entertainment Center, binnen dit centrum.' Website: www.merral.nl/lokaties/deventer we have a problem.' (Tom Hanks als Jim Lovell in Apollo 13) 'Do me a favor, don't teil anyone you're in the movies.' (Billy Crystal als Lee in Amen'ca's Sweethearts)

Holland Film Nieuws | 2008 | | pagina 15