m Nederlandse films in productie IN PRODUCTIE/NL IN PRODUCTIE 'Het is de beste pro- motiefilm voor Texel. Het ziet er beeld schoon uit/ Wit licht Wanneer is Zomerhitte voor jou een succes? 'Ik ben er nu al heel erg blij mee. Ik heb de film kunnen maken die ik graag wilde maken. Met de crew die ik wilde, waaronder de camera man met wie ik wilde werken. Wij hebben bovendien prachtig weer gehad, en dat bij een film met de titel Zomerhitte. Voor mij is de film nu al een succes. Het wordt een nog groter succes als het publiek de film omarmt.' Ga je het land in om je enthousias me met het publiek te delen? 'Dat is inderdaad wat ik wil. Ik heb als actrice zelf gemerkt hoe leuk dat is. Daar zitje publiek. Ik heb wel eens een film kapot zien gaan bij de première in Amsterdam, maar toen ik met gewoon publiek in een volle zaal in Nijmegen zat, was het ontzettend leuk en gezellig. Wer kelijk een wereld van verschil. Ik wil echt dolgraag het land in.' Zomerhitte wordt gedistribueerd door Independent Films en gaat vanaf 20 maart 2008 draaien en de Nederlandse bioscopen. Sophie Hilbrand en Waldemar Torenstra in Zomerhitte. Foto Victor Arno/c/s. Marco Borsato gaat de hoofdrol spelen in de spannende en aan grijpende film Wit licht van regisseur Jean van de Velde, zo maakte distributeur Independent Films begin januari snel bekend nadat het tv-programma RTL Boulevard met de scoop kwam. Wit licht is niet Borsato's echte speelfilmdebuut. Dat maakte hij al eerder met ZOOP in India, maar toen speelde de populaire zanger zichzelf. In Wit licht vertolkt hij de rol van Eduard Zuiderwijk, een man die een succesvolle lodge runt in Afrika. Een reeks incidenten maakt dat zijn leven volledig op zijn kop komt te staan. Naast Marco Borsato worden de hoofdrollen gespeeld door Thekla Reuten en en Abby Muki- ibi Nkaaga. Hij speelde onder meer in The Last King of Scotland. Wit licht wordt geproduceerd d Chris Brouwer en F Brinks namens The Enter tainment Group. De film wordt de komende ma den opgenomen in ganda en Zuid-Afrika. Wit licht is een productie met een bijzonder grote cast en crew en met een lange draaiperiode. Dat komt on der andere door de vele massascènes die in de film te zien zullen zijn. Wit licht wordt rond de kerst dit jaar in de Nederlandse bioscopen uitgebracht door Independent Films. Radeloos Tieners die ontdekt willen worden als acteur of actrice deden aan het begin van de maand februari mee aan de castingdag van Radeloos. Radeloos is na Afblijven! en Timboektoe de derde film die wordt gemaakt naar een boek van bestsellerschrijfster Carry Slee. In Radeloos gaat het over de twee tieners Paco en Yara en de schuldgevoelens waar zij mee te maken krijgen. Paco heeft net zijn vader verloren en Yara leidt aan anorexia. Door hun problemen zoeken de jongelui steun bij elkaar. Het scenario voor de film wordt geschreven door Maria Peters. Dave Schram treedt voor de tweede keer op als regisseur. Radeloos wordt wederom geproduceerd door Bridge Entertainment Group en Shooting Star Filmcompany. Eind vorige jaar tekende Carry Slee en Bridge een contract voor de verfilming van nog eens vijf boeken. Zo kan er elk jaar een nieuwe Carry Slee-film in de bioscoop te zien zijn. Radeloos zal vanaf 2 oktober 2008 in een groot aantal bioscopen in première gaan. De film wordt uitgebracht door RCV Entertainment. Marco Borsato: Toen ik het script van Wit licht onder ogen kreeg, gebeurde er iets met me.'

Holland Film Nieuws | 2008 | | pagina 23