HFN TRAILERS Vantage Point [03] Redacted [02] Cassandra''s Dream Dunya en Desie [05] Winx Club het geheim van het verloren rijk (nl) [04] Dan in Real Life Bef ore the Devil Knows You're Dead [01 Verhaal: Uit geldnood plegen twee broers een overval op een juwelierszaak. Ze gaan zorgvuldig te werk om te zorgen dat er geen slachtoffers vallen. Maar als een van hen zich niet aan de afspraak houdt, valt het hele plan in duigen en moet een nieuwe uitweg worden bedacht. Hoofdrollen: Ethan Hawke, Philip Seymour Hoffman, Marisa Tomei, Albert Finney Regie: Sidney Lumet Genre: drama Distributie: A-Film Distribution Release: 3 april 2008 The Stones - Shine a Light Verhaal: Martin Scorsese filmde The Rolling Stones in 2006 tijdens hun tweedaagse optreden in New York. Hij schakelde de beste cameramensen ter wereld in en maakte een film over, met en van The Stones die iedere muziekliefhebber gezien moet hebben. Hoofdrollen: Mick Jagger, Keith Richards, Ron Wood, Charlie Watts, Christina Aguilera, Bill Clinton Regie: Martin Scorsese Genre: muziek, documentaire Distributie: RCV Entertainment Release: 10 april 2008 Verhaal: Net als in de klassieker Rashomon krijgen we de verschillende perspectieven van een gebeurtenis te zien. Vijf mensen geven hun versie van een aanslag op de Amerikaanse president. Wie van hen spreekt de waarheid? En wie is uiteindelijk de dader? Hoofdrollen: Matthew Fox, Forest Whitaker, William Hurt, Sigourney Weaver, William Hurt, Dennis Quaid Regie: Pete Travis Genre: thriller Distributie: Sony Pictures Release: 10 april 2008 Be Kind Rewind Verhaal: Jerry, die naast een elektriciteitscentrale woont, loopt een sterke magnetische lading op. Daardoor wist hij de banden in de videotheek waar zijn vriend Mike werkt. Voor een trouwe klant maken ze daarom hun eigen versies van films als The Lion King en Ghosfbus- ters. Hoofdrollen: Jack Black, Mos Def, Mia Farrow, Danny Glover, Kirsten Dunst Regie: Michel Gondry Genre: komedie Distributie: A-Film Distribution Release: 10 april 2008 Verhaal: Een collage van verhalen over Amerikaanse soldaten die strijden in Irak, met de nadruk op de mo derne vormen van berichtgeving. Hiermee wordt weer eens duidelijk gemaakt dat de waarheid een van de eerste dingen is die sneuvelt in oorlogstijd. Hoofdrollen: Rob Devaney, Patrick Carroll, Izzy Diaz, Mike Figueroa, Ty Jones Regie: Brian De Palma Genre: oorlog, drama Distributie: Paradiso Entertainment Release: 10 april 2008 Verhaal: Broers lan en Terry komen in geldnood en vragen hulp aan hun rijke oom Howard. Die wil dat ze in ruil voor de centen een zakenrelatie van hem uit de weg ruimen. De relatie van de broers met elkaar en hun vriendinnen wordt daar niet beter van. Hoofdrollen: Ewan McGregor, Colin Farrell, Michelle Williams, Tom Wilkinson, Sally Hawkins Regie: Woody Allen Genre: drama Distributie: A-Film Distribution Release: 17 april 2008 Verhaal: Na de succesvolle tv-serie komt nu de eerste bioscoopfilm van hartsvriendinnen Dunya en Desie. Dunya wordt uitgehuwelijkt aan een neef en Desie raakt zwanger van haar rijschoolleraar. Ze gaat samen met Dunya op zoek naar Dunya's biologische vader, die in Marokko blijkt te wonen. Hoofdrollen: Maryam Hassouni, Eva van Wijdeven Regie: Dana Nechustan Genre: komedie Distributie: Independent Films Release: 17 april 2008 Verhaal: De Winx zijn beschermfeeën die de vrede en veiligheid van hun dimensies bewaken. Alleen Bloom heeft die status nog niet bereikt omdat alle mensen van haar dimensie zijn verdwenen. Ze moet haar ouders redden om beschermfee te worden. Stemmen: Nog niet bekend Regie: Iginio Straffi Genre: animatie, kinderfilm Distributie: Independent Films Release: 17 april 2008 Verhaal: Weduwnaar Dan Burns schrijft een opvoed kundige column in de krant en is een strenge vader voor zijn drie dochters. Op de eerste dag van hun jaarlijkse familiereünie ontmoet hij de lieftallige Marie. Helaas blijkt zij de gloednieuwe vriendin van zijn broer te zijn. The Stones - Shine a Lighl is de eerste documentaire waarmee het filmfestival van Berlijn werd geopend.

Holland Film Nieuws | 2008 | | pagina 37