Mamma Mia! Wijze woorden SPECIAL TRAILER/LEADER Mamma Mia! werd wereldwijd door meer dan dertig miljoen mensen in 160 steden gezien. HFN MffiUIH! Special trailer Donna woont met haar dochter Sophie op een klein Grieks eiland. Sophie staat op het punt te trou wen met haar jeugdliefde Sky. Ze wil haar vader er graag bij hebben. Ze weet alleen niet wie hij is, want het enige wat het dagboek van haar moeder verraadt is dat Sophie drie mogelijke vaders heeft: Sam, Harry of Bill. Maar wie van de drie moet haar nu weggeven op wat de mooiste dag van haar leven moet worden? Om die vraag te kunnen beantwoorden nodigt ze de mannen uit om naar het eiland te komen. Ook Donna's beste vriendinnen van vroeger, Tanja en Roos, komen langs. Zij willen herin neringen ophalen aan de tijd dat zij door het leven gingen als Donna and the Dynamo's. Mamma Mia.' is gebaseerd op de musical van Benny Andersson en Björn Ulvaeus die wereldwijd door meer dan dertig mil joen mensen in 160 steden werd gezien. Net als in de musical vormen bekende hits van ABBA de rode draad. Hoofdrollen: Meryl Streep, Amanda Seyfried, Pierce Brosnan, Colin Firth, Stellan Skarsgard, Julie Walters Regie: Phyllida Lloyd Distributeur: Universal Pictures International Duur: circa 90 minuten Website: www.mamma-mia-defilm.nl Mamma Mia! Distributie Uni versal Pictures International. Het is mij eerder overkomen. Heb ik al een introductie bij een nieuwe HFN geschreven, krijg ik iets onder ogen waar ik zo van onder de indruk ben, dat ik er het liefst direct de volle aandacht voor wil vragen van iedereen die met film vertoning bezig is. Waarom? Omdat het in dit geval op zo'n oprechte manier laat zien hoe speelfilms in Neder land soms tot stand komen. Het staat beschreven in een artikel in het blad Filmbeeld van het Filmfonds (februari 2008). Beschreven worden de pre-productionele perike len van de film Bride Flight (Bruidsvlucht) van IDTV Film. Een film die geplarid staat voor een bioscooprelease dit najaar (distributie A-Film). In het artikel doet producente Hanneke Niens op haast onnavolgbare wijze de bij tijd en wijle absurde wereld van de filmfinanciering uit de doe ken. Een werkelijk adembenemend verhaal over gesloten geldpotjes, onwelwillende sponsors en de Nederlandse filmcultuur. Waarom ik er over begin als ik het net zo goed kan heb ben over het nieuwe jasje en de inhoudelijke restyling van Holland Film Nieuws? Omdat ik het artikel net heb gelezen en het niet uit mijn kop krijg. Bovendien meen ik dat het onze taak is om exploitanten en hun medewerkers - voor wie we dit blad maken - inzicht te geven in het soort gebeurtenissen dat onze sector mede vormgeeft. Én ik begin er deze editie van HFN ook mee vanwege die ene passage. De passage waarin Hanneke Niens de vrijheid krijgt om haar gevoelens treffend te verwoorden: 'Soms zijn dè teleurstellingen zo groot dat het aan je vreet. Ik heb geleerd datje daarom heel erg moet genieten van de mo menten waarop iets wel lukt. Op de set in Nieuw-Zeeland was ik zo intens gelukkig dat ik de hele wereld wel had willen laten meegenieten van de in- j drukwekkende landschappen om mij heen... Met dit soort ge lukkige momenten laad ik mij op, want er zullen nog genoeg problemen opgelost moeten worden.' Wijze woorden van een vrouw die met films als De tweeling, Van God los, Clo- aca. Leef! en Familie bewees van waarde te zijn voor de Nederlandse filmwereld. Oh ja, en Bride F/;'ght Als dat geen succes wordt, dan spring ik uit een vliegtuig... Veel leesplezier met HFN nieuwe stijl en laat ons weten wat je er van vindt. Jeroen Huijsdens Hoofdredacteur 'You sound like you're having fun already.' (Meryl Streep als Donna in Mamma Mia!)

Holland Film Nieuws | 2008 | | pagina 5