Bolides in de bios m MG HFN CineMec vertoont de races van 27 april en 11 mei in ieder geval. Formule 1 -races brengen nieuwe doelgroep op de been Met het afschaffen van elektronische hulpmiddelen is de Formule 1 dit seizoen weer echt een spectaculaire race waarin het aankomt op het vakmanschap van de cou reurs en niet de foefjes van de bolides. Maar juist dankzij de technische hulpmiddelen zal het spektakel nu ook in diverse bioscopen te zien zijn, in HD en met surround- sound. Door Roloff de Jeu De HDTV-registratie wordt met twintig extra HD-came- ra's gedraaid naast die voor de reguliere televisie-uit zending. Door de hoge beeldkwaliteit en de grootte van een filmdoek zijn er nu ook veel meer details te zien dan doorgaans op een tv. Verder wordt de bios coopuitzending niet onderbroken door reclame. Samen met de nieuwe reglementen, maakt dit de races zeer geschikt voor vertoning in de bioscoop. Verschillende partijen in Nederland hebben gepro beerd de Formule 1 -races binnen te halen. Pathé heeft de contractuele onderhandelingen uiteindelijk gestaakt. Bij Minerva zijn de onderhandelingen voor theatrale vertoning bijna afgerond. Alle nog komende Formule 1 -wedstrijden zullen dan ook rechtstreeks in de MUST- SEE-bioscopen te zien zijn. CineMec in Ede vertoont de races van 27 april en 11 mei in ieder geval. Na afloop wordt er bekeken of er nog meer live-uitzendingen geboekt zullen gaan wor den. CineMec richt zich speciaal op vaders en (minder jarige) zonen. Voor hen zijn twee kaarten samen niet dertig, maar slechts vijfentwintig euro. Zo is er naast het voetbaluitje een nieuw aantrekkelijk live-sporteve nement dat door liefhebbers gezamenlijk kan worden beleefd, met alle luxe en gemakken die de bioscoop biedt. Hoewel men in Ede al de nodige ervaring heeft met het vertonen van live-evenementen, zoals de operavoorstellingen van de New York Metropolitan Opera en diverse rockconcerten, is sport geheel nieuw. Als de Formule 1 -vertoningen net zo goed lopen als de opera's, mag het duidelijk zijn dat live-evenemen ten in HD echt een blijvertje zijn als alternatieve programmering in de bios copen. No Vaillant nu ruim baan voor Hamilton in de bios. Explosieve groei bezoek Pathé-website In HFN 80 berichtten wij over het besluit van Pa thé om te stoppen met de filmladder in de lan delijke kranten. Daarin stond een verkeerd aan tal bezoekers van de Pathé-website vermeld. De website heeft geen 650.000 unieke bezoekers per jaar, maar per maand. Sinds januari is het bezoek zelfs geste gen naar 750.000. Mogelijk gaat men op het internet zoe ken naar informatie over het filmprogram ma van Pathé. Deze trend zal de terugkeer van Pathé in de filmladder niet bevorderen. Marke tingmanager Youry Bredewold: 'We gaan de situatie na de zomer evalueren, maar in de eer ste drie maanden hebben wij geen teruggang in ons publiek gemerkt. Integendeel, het ziet er naar uit dat het bezoekersaantal zelfs met een paar procent is gegroeid. Ondertussen publice ren steeds meer media onze filmladder gratis. Een terugkeer in de filmladder ligt dus niet in de lijn der verwachtingen.' (door Lucia Alleman) We're midway through what may turn out to be a historie day for racing.' (Bob Cutlass in Cars)

Holland Film Nieuws | 2008 | | pagina 10