i. A m Nederlandse films in productie HFN IN PRODUCTIE/NL IN PRODUCTIE Ik heb al eerder toneel gespeeld, maar ik wil nu een stapje verder zetten. Nee, ik heb geen last van zenuwen.' Pt» r weinig. Ik denk dat hun ouders, die betrekkelijk nieuw zijn in Nederland, nog tegen het acteursvak aankijken als een beroep waarmee je niet degelijk je geld kunt verdienen. Er hangt voor hen nog zo'n imago omheen als zou iedereen met elkaar aan het flikflooien zijn. Dat zal langzamerhand wel veranderen. Dat moet ook wel want volgend jaar willen we Lover of Loser verfilmen. En daar heb je te maken met grote stadsproblemen als loverboys en eerwraak. Dan moeten we wel een meer gekleurde cast hebben.' Op de castingdag van 9 februari zag Dave vooral veel geschikte meisjes voor Floor of Yara. Op die dag is 60 uur videomateri aal geschoten. Daaruit zijn ruim honderd mensen geselecteerd. Ze zijn allemaal op het kantoor van Shooting Star geweest. Dave liet ze in groepjes scènes improviseren. Dave: 'Tijdens zo'n improvisatie kun je goed zien hoe fantasierijk en creatief iemand met een bepaalde situatie omgaat. Voor mij is ook heel belangrijk om te zien of ze gevoelig zijn voor regieaanwijzingen.' Uit de vele meisjes koos hij Marloes van der Wel om Yara te spelen en Robin Martens voor de rol van Floor. Over Paco heeft Dave nog geen besluit genomen. Dat is dus nog af wachten. De filmopnamen starten in mei. Op 2 oktober gaat Radeloos in première. Gespannen tieners en hun ouders melden zich voor c/e casfing. Oorlogswinter Op 11 februari begonnen regisseur Martin Koolhoven en zijn cast en crew in Litouwen aan de opnamen van Oor/ogswinter, de verfilming van het bekende boek van voormalig D66-voorman Jan Terlouw. In Nederland en Vlaanderen werden er al meer dan 300.000 exem plaren van het boek verkocht. De film speelt zich af in de laatste fase van de Tweede Wereldoor log als de veertienjarige Michiel zit te popelen om iets te betekenen voor het verzet. Wanneer hij on verwachts een opdracht krijgt, is hij vastbesloten te bewijzen dat hij deze volbrengen. De rol van Michiel wordt gespeeld door debutant Martijn Lamemeier. Ande re rollen zijn weggelegd voor Jamie Campbell Bo- wer, Yorick van Wagenin- gen, Anneke Blok, Tygo Gernandt en Gerard Jan Rijnders Martin Koolhoven verfilmt het boek met behulp van een scenario dat hij samen met Mieke de Jong en Paul Jan Nelissen schreef. Achter de camera staat director of photography Guido van Gennep. Benelux Film Distributors gaat Oorlogswinter vanaf 4 december dit jaar in veel bioscopen uitbrengen. Sinterklaas en het geheim van het grote boek Deze maand zijn de opnamen van start gegaan voor Sinterklaas en het geheim van het grote boek. In de film moet Sinterklaas examen doen voor zijn nieuwe dakrijbewijs. Hij krijgt een ongeluk en moet opgenomen worden in het ziekenhuis. Dit tot groot genoegen van Dr. Brein die de gebeurtenis aangrijpt om het Sinterklaasfeest voor altijd te veranderen. Sinterklaas en het geheim van het grote boek wordt geregiseerd door Martijn van Nellestijn die hiervoor een script van eigen hand ge bruikt. Hoofdrollen worden onder meer vertolkt door Hetty Heyting, Frederik de Groot, Wieteke van Dort, Tony Neef, Joep Sertons, Frans Mulder, Marnix Kappers en Inge Ipenburg. De film, een initiatief van de Stichting Regionale Sinterklaas Promotie (SRSP), wordt in oktober door RCV Entertainment in de Nederlandse bioscopen uitgebracht. 'Dit wordt mijn meest meeslepende film; ik kan me niets anders voorstellen.' (regisseur Martin Koolhoven over Oor/ogswinfer).

Holland Film Nieuws | 2008 | | pagina 24