Piek V mix Bioscoop Roken de bioscopen de generatie 15-25 kwijt door filmdiefstal? PICK 'N' MIX BIOSCOOPPANEL Nieuws uit de wereld van film en bioscoop... E2 'Als mensen uit de hele wereld naar Hollywood ko men om over de Walk of Fame te wandelen en de handafdrukken van beroemdheden te bekijken op de stoep voor het Grauman's Chinese Theatre, dan kan ik dat ook!' Dat moet de gedachte zijn geweest van de immer actieve bi oscoopexploitant Albert Jan Vos uit Hoogeveen. Het resultaat? Een Walk of Veen middenin het uitgaans centrum van de Drentse stad, gelegen tussen Luxor en theater De Tamboer. De bekende Nederlanders wier handafdrukken inmiddels al in het veen zijn vereeuwigd zijn onder meer Erik Hulzebosch, Bert Visscher, de band leden van Golden Earring, Guus Meeuwis en Herman van Veen. Bioscoopmonitor 2008 De Bioscoopmonitor, het continuonderzoek dat de samenstelling en het gedrag van het Nederlandse bios- cooppubliek in kaart brengt, gaat dit jaar uitgevoerd wor den door de Stichting Filmonderzoek. In de afgelopen jaren werd het onderzoek uitgevoerd door onderzoeks bureau Marketresponse, maar na een evaluatie hebben de opdrachtgevers NVB en NVF besloten de uitvoering bij de Stichting Filmonderzoek onder te brengen. Bioscopen draaien uitstekend eerste kwartaal De Nederlandse bioscopen en filmtheaters hebben een uitstekend eerste kwartaal achter de rug. De recette steeg met 15% ten opzichte van het eerste kwartaal van 2007. Insiders verklaren de groei door te wijzen op het aansprekende aanbod en het regenachtige weer. De films die de eerste drie maanden de meeste omzet maakten waren The Kite Runner, Alvin and the Chip- munks, Step Up 2, Moordwijven en Nationale Treasure 2. De Nederlandse speelfilm Alibi was de hoogst geno teerde nieuwe Nederlandse speelfilm. In totaal gingen er het eerste kwartaal 5,9 miljoen bezoe kers (2007: 5,3 miljoen) naar de film. Zij zorgden voor een omzet van 42,7 miljoen euro (2007: 37,2 miljoen). Via het Filmfonds kwam nog het bericht binnen dat de filmtheaters in 2007 een uitstekend jaar hebben gehad. De 35 grootste filmtheaters trokken samen meer dan 1,8 miljoen bezoekers, een stijging van 8% ten opzicht van 2006. Een wisselend panel geeft kort antwoord op een actuele N/co Vertommen senior manager operations Pathé 'In Nederland hebben zeven van de tien huishoudens een vaste in ternetverbinding. Daarmee staat de weg vrij voor het downloaden van films. Vooral de jeugd ziet er een uitdaging in om nieuwe films eerder te hebben dan de bioscopen. Het is moeilijk om dat te veranderen. Mijn dringende advies is dan ook om ons te richten op onze unique selling points: de fantastische film- beleving in onze zalen, de service én de innovatie. Want hoe dan ook: film spreekt iedereen aan, jong en oud!' Anton van Amersfoort, programme ring en pr Filmhuis De Keizer in Deventer 'Mainstream-films zijn gemakkelijk te vinden op het internet en vele jongeren hebben de nieuwste films op hun pc staan. Hierdoor raken bioscopen (meer dan de filmthea ters, waar het aanbod een ouder publiek trekt en waar de vertoonde films minder gemakkelijk illegaal voor handen zijn) publiek kwijt in de genoemde leeftijdscategorie. De magie van met velen in het donker, met goed beeld en geluid onge stoord naar een film kijken op een groot doek is voor velen onbekend. Juist deze optimale filmbeleving, in combinatie met het avond/e-uir-ge- voel, is waar wij onze winst kunnen halen.' Martin Ruitenberg salesmanager RCV Entertainment 'De generatie vijftien-vijfentwintig gaat toch het meeste uit. Thuis op de bank een filmpje kijken is een paar keer leuk, maar verliefd op de achterste rij in de bioscoop zitten, spreekt meer tot de verbeelding. De gezamenlijke beleving, daarin zal de bioscoop zich de komende jaren onderscheiden. Uit een recent onderzoek van het download-blog www.rlslog.net bleek dat het bios coopbezoek minder last heeft van piraterij dan wordt verondersteld door de brancheorganisaties, om dat men net zo vaak óf vaker naar de film gaat als gevolg van piraterij. Daar sluit ik mij dan ook bij aan.' 'Quote. You know, they talk, you write, we print?' (Robert Duvall als Bernie in The Paper)

Holland Film Nieuws | 2008 | | pagina 33