TRAILERS HFN weer te kriebelen. Hoofdrollen: Matthew McConaughey, Kate Hudson, Donald Sutherland, Ewen Bremner, Ray Winstone Regie: Andy Tennant Genre: avontuur Distributie: Warner Bros./20th Century Fox Release: 1 mei 2008 Iron Man Verhaal: Als briljant uitvinder trekt Tony Stark de aan dacht van vrij onfrisse types. Ze ontvoeren hem naar het buitenland waar hij voor hen een massavernieti gingswapen moet bouwen. In plaats daarvan sleutelt hij aan een soort harnas waarmee hij kan ontsnappen. Hoofdrollen: Robert Downey Jr., Terrence Howard, Gwyneth Paltrow, Jeff Bridges, Samuel L. Jackson Regie: Jon Favreau Genre: actie Distributie: Universal Pictures International Release: 1 mei 2008 Silk Verhaal: In de negentiende eeuw reist de Franse Hervé helemaal naar Japan om zijdewormen te krijgen voor de zijdeproductie in zijn dorp. Hij laat zijn geliefde vrouw Hélène achter en wordt in Japan verliefd op een plaatselijke schone, die toebehoord aan een ander. Hoofdrollen: Michael Pitt, Keira Knightley, Alfred Molina Regie: Francois Girard Genre: drama Distributie: Benelux Film Distributors Release: 1 mei 2008 Taken Verhaal: Bryan was vroeger een geduchte geheim agent, maar sinds zijn vrouw Lenore met een ander is getrouwd en hun tienerdochter Kim heeft meegeno men, blijft er voor hem weinig over. Dat verandert als Kim op vakantie in Parijs wordt ontvoerd. Hoofdrollen: Liam Neeson, Famke Janssen, Maggie Grace, Xander Berkeley, Leiand Orser Regie: Pierre Morel Silk. Benelux Film Distributors. Ie voyage du ballon rouge. Filmmuseum. Genre: thriller Distributie: Independent Films Release: 1 mei 2008 Le vovaae du ballon rouge Verhaal: In 1957 won de klassieker Le ba//on rouge ieders hart. Meer dan vijftig jaar later inspireert het de Chinese regisseur Hou Hsiao-hsien tot zijn eerste Fransta lige productie. We volgen het leven van een jongetje, zijn moeder en de Chinese oppas in het hedendaagse Parijs. Hoofdrol: Juliette Binoche Regie: Hou Hsiao-hsien Genre: drama Distributie: Filmmuseum Release: 1 mei 2008 Speed Racer Verhaal: De jonge autocoureur Speed krijgt een lucra tief aanbod van Royalton Industries, maar blijft trouw aan het familiebedrijf van zijn vader. Dat zorgt voor een strijd die wordt uitgevochten tijdens The Crucible-race. Gebaseerd op de Japanse tekenfilmserie uit de jaren zestig. Hoofdrollen: Emile Hirsch, Christina Ricci, Matthew Fox, Susan Sarandon, John Goodman Regie: Andy Larry Wachowski Genre: actie Distributie: Warner Bros./20th Century Fox Release: 7 mei 2008 Verhaal: Emilie en Gabriel ontmoeten elkaar op straat en het klikt, maar de volgende dag zullen ze ieder hun eigen weg gaan. In plaats van samen het bed in te duiken, vertelt zij hem een verhaal om uit te leggen waarom ze hem niet wil kussen. Hoofdrollen: Virginie Ledoyen, Emmanuel Mouret, Julie Gayet Regie: Emmanuel Mouret Genre: romantiek, komedie Distributie: Cinemien Release: 8 mei 2008 'Let's be honest, this isn't the worst thing you've caught me doing.' (Robert Downey Jr. als Tony Stark in Iron Man)

Holland Film Nieuws | 2008 | | pagina 35