TRAILERS HFN Paris EU Breath [01] Verhaal: Na het gevoelige 8/n-Jip zijn we erg benieuwd naar het nieuwe liefdesverhaal van de Koreaanse Ki- Duk. Een bedrogen echtgenote wordt verliefd op een man die in de gevangenis zit. Haar man komt er achter, maar onderschat de liefde. Hoofdrollen: Chang Chen, Zia, Ha Jeong-woo, Gang In-hyeong, Park Ji-a Regie: Kim Ki-Duk Genre: romantiek, drama Distributie: A-Film Distribution Release: 8 mei 2008 [02] Verhaal: Het gebeurt vaker in Vegas: twee vreemden die na een dronken nacht samen wakker worden en getrouwd blijken te zijn. De meeste mensen zouden dan net zo snel gaan scheiden, maar wat als een van beide net de jackpot heeft gewonnen? Hoofdrollen: Cameron Diaz, Ashton Kutcher, Queen Latifah, Lake Bell, Dennis Farina Regie: Tom Vaughan Genre: komedie Distributie: Warner Bros./20th Century Fox Release: 8 mei 2008 Be Kind Rewind Verhaal: Jerry, die naast een elektriciteitscentrale woont, loopt een sterke magnetische lading op. Daardoor wist hij de banden in de videotheek waar zijn vriend Mike werkt. Voor een trouwe klant maken ze daarom hun eigen versies van films als The Lion King en Ghosfbusfers. Hoofdrollen: Jack Black, Mos Def, Mia Farrow, Danny Glover, Kirsten Dunst Regie: Michel Gondry Genre: komedie Distributie: A-Film Distribution Release: 15 mei 2008 Verhaal: Het eeuwige optimisme van een Londense lerares wordt danig op de proef gesteld als ze begint te vermoeden dat een leerling thuis mishandeld wordt. Voor haar derde rol onder regie van Mike Leigh kreeg Sally Hawkins een Zilveren Beer op het filmfestival van Berlijn. Hoofdrollen: Sally Hawkins, Alexis Zegerman, Eddie Marsan, Andrea Riseborough Regie: Mike Leigh Genre: drama Distributie: RCV Release: 15 mei 2008 Verhaal: Pierre is danser, hartpatiënt en wachtende op een harttransplantatie in Parijs. Zijn eenzame leven wordt heel wat drukker als zijn alleenstaande zus Elise met haar drie kinderen bij hem intrekt. Pierre is alleen niet van plan het gemakkelijk voor haar te maken. Hoofdrollen: Juliette Binoche, Romain Duris, Fabrice Luchini, Albert Dupontel Regie: Cedric Klapisch Genre: drama Distributie: Cinéart Release: 15 mei 2008 Made of Honor Verhaal: Tom en Claire zijn al jaren vrienden, maar ter wijl zij op zoek is naar de ware Jacob, houdt hij het bij de ene na de andere flirt. Net als zij zich verlooft met een ander, begint Tom haar met andere ogen te zien. Is dat nog op tijd om haar terug te winnen? Hoofdrollen: Michelle Monaghan, Patrick Dempsey, Kevin McKidd, Sydney Pollack, Kelly Carlson Regie: Paul Weiland Genre: romantiek, komedie Distributie: Sony Pictures Release: 15 mei 2008 Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull [04] Verhaal: Eindelijk is het lange wachten voorbij en duikt de man met de zweep weer op. Harrison Ford kruipt voor de vierde keer in de huid van archeoloog Henry Indiana Jones. Hij krijgt gezelschap van Karen Allen, alias Marion Ravenwood uit Raiders of the Lost Ark. Hoofdrollen: Harrison Ford, Karen Allen, Cate Blanchett, Shia LaBeouf, John Hurt, Ray Winstone Regie: Steven Spielberg Genre: actie Distributie: Universal Pictures International Release: 22 mei 2008 El orfanato [03] Verhaal: Na [Ree] wordt ons opnieuw Spaanstalig de stuipen op het lijf gejaagd. De afgezonderde locatie is deze keer het weeshuis waar Laura is opgegroeid. Als volwassen vrouw keert ze jaren later terug met haar man en zoontje, die daar onzichtbare vriendjes maakt. Hoofdrollen: Geraldine Chaplin, Mabel Rivera, Fer- nando Cayo Regie: Juan Bayona Genre: horror Distributie: A-Film Distribution Release: 22 mei 2008 Over Her Dead Body [05] Verhaal: Paul is dolblij met zijn nieuwe vriendin Ashley, maar zijn oude vlam Kate wil daar niets van weten. Het feit dat Kate is overleden, weerhoudt haar er niet van om flink te gaan stoken en het feit dat Ashley een helderziende is, komt daarbij goed van pas. 'Come on genius.' (Harrison Ford als Indiana Jones in Indian Jones and fhe Kingdom of fhe Crysfal Skull).

Holland Film Nieuws | 2008 | | pagina 37