'f u HFN m [01] Ardon Bess, Conrad Coates, Erve Crawford Regie: lan Igbal Rashid Genre: dans, drama Distributie: Universal Pictures International Release: 5 juni 2008 [01] Verhaal: Vijftien jaar geleden draaide Juliette de bak in wegens moord en verbraken haar ouders alle contact met haar. Nu ze vrij wordt gelaten, neemt haar zus Léa haar in huis om weer toenadering te vinden. Léa's man is daar niet blij mee, maar hun kinderen laten Juliette langzaam ontdooien. Hoofdrollen: Kristin Scott Thomas, Elsa Zylberstein, Serge Hazanavicius Regie: Philippe Claudel Genre: drama Distributie: Benelux Film Distributors Release: 5 juni 2008 In memoria di me Verhaal: In dit ingetogen drama volgen we de jonge Andrea op zijn weg naar het priesterschap. Hij leeft, samen met een grote groep andere novices, in een klooster waar het leven wordt gevuld met rituelen en routine. Hoofdrollen: Christo Jivkov, Filippo Timi, Marco Baliani, André Hennicke, Fausto Russo Alesi Regie: Saverio Costanzo Genre: drama Distributie: Cinéart Release: 5 juni 2008 Closing the Ring [02] Verhaal: In 1941 zijn drie jongens verliefd op Ethel Ann. Vlak voordat ze naar het front gaan, trouwt ze met een van hen. Als hij verongelukt in Noord-lerland, hertrouwt ze. Vijftig jaar later vindt een Ierse jongen een lang be graven ring en haalt daarmee het verleden naar boven. Hoofdrollen: Shirley MacLaine, Christopher Plummer, Mischa Barton, Gregory Smith, Pete Postlethwaite Regie: Richard Attenborough Genre: romantiek, drama Distributie: A-Film Distribution Release: 12 juni 2008 The Happening Verhaal: Aangezien deze film is geschreven en gere gisseerd door M. Night Shyamalan kunnen we weer de nodige vreemde verschijnselen verwachten. En uiteraard is er weer weinig bekend over het verhaal, behalve dat het gaat over een gezin dat vlucht voor een ramp die de hele mensheid bedreigt. Hoofdrollen: Mark Wahlberg, Zooey Deschanel, John Leguizamo, Spencer Breslin Regie: M. Night Shyamalan Genre: sciencefiction, drama Distributie: Warner Bros./20th Century Fox Release: 12 juni 2008 Reclaim Your Brain Verhaal: Het leven lacht tv-producent Rainer toe aan gezien hij de meest succesvolle shows op de beeldbuis brengt. Het feit dat het niet de beste programma's zijn, deert hem weinig. Tot hij in het ziekenhuis belandt nadat een jonge vrouw vol gas op hem is ingereden. Hoofdrollen: Moritz Bleibtreu, Elsa Gambard, Milan Peschel, Simone Hanselmann Regie: Hans Weingarter Genre: drama Distributie: Cinemien Release: 12 juni 2008 [04] Verhaal: Na zes succesvolle jaren op televisie komt nu de langverwachte filmversie van de populaire serie Sex and the City. We gaan vrolijk verder met het volgen van de vier hartsvriendinnen in Manhattan. Uiteraard is Mr. Big ook weer van de partij. Hoofdrollen: Sarah Jessica Parker, Kim Catrall, Cynthia Nixon, Kristin Davis, Chris Noth, Jennifer Hudson Regie: Michael Patrick King Genre: romantiek, komedie Distributie: Paradiso Entertainment Release: 12 juni 2008 iow [03] Verhaal: De jonge Will mag van zijn moeder geen muziek luisteren of tv kijken. Dat verandert als hij de wilde Lee leert kennen, die hem een illegale kopie van Rambo: First B/ood laat zien. Will is meteen verkocht en de jongens besluiten samen een actiefilm te maken. Hoofdrollen: Bill Millner, Will Poulter, Jules Sitruk, Jessica Stevenson, Neil Dudgeon Regie: Garth Jennings Genre: komedie Distributie: Universal Pictures International Release: 12 juni 2008 XXY Verhaal: Het leven van de vijftienjarige Alex wordt ge compliceerd doordat hij/zij hermafrodiet is. Samen met zijn ouders is hij van Argentinië naar Paraguay verhuisd en daar komt hij nader tot Alvaro, die zijn eigen sores heeft als hij ontdekt dat hij homo is. Hoofdrollen: Ines Efron, Ricardo Darin, Valeria Bertu- chelli, German Palacios, Carolina Peleteri Regie: Lucia Puenzo Genre: drama Distributie: Cinéart Release: 19 juni 2008 'Everybody needs to talk.' (Neve Campbell als Marie in Closing the Ring)

Holland Film Nieuws | 2008 | | pagina 40