m TEASERS The (hronicles of Narnio: Prince (aspian Hoe overleef ik mezelf? Kung Fu Panda Net als de Tolkin-serie The Lord of the Rings wist ook The Chronicles of Nam/a: The Lion, The Witch and the Ware/robe, gebaseerd een boek uit de serie van CS. Lewis, hele volksstammen in beweging te krijgen. Het internationale succes van de film (in ons land trok deze meer dan 740.000 bezoekers) maakte de weg vrij voor een film gebaseerd op het volgende boek: Prince Caspian Daarin belanden Peter, Susan, Ed- mund en Lucy opnieuw in Narnia, om te ontdekken dat er 1.000 jaren voorbij zijn gegaan. Opnieuw moeten ze de strijd aanbinden met het kwaad. Hoofdrollen: Ben Barnes, William Moseley, Georgië Henley, Anna Popplewell, Skandar Keynes, Tilda Swinton Regie: Andrew Adamson Distributeur: Walt Disney Releasedatum: 2 juli 2008 Wie dacht dat alleen de boeken van Carry Slee mateloos populair zijn onder tieners, heeft zeker nog nooit van Francine Oomen gehoord. Oomen had al diverse boeken geschreven toen ze in 1998 kwam met Hoe overleef ik mijn vakantie? Een schot in de roos. Er volgde nog veel meer delen en die bleken allemaal aan te slaan. In de eerste film gebaseerd op de Hoe overleef ilc?-serie krijgt de puberende Roos te horen dat ze moet verhuizen omdat haar moeder wil gaan samenwonen met haar nieuwe vriend. Dat vindt Rosa verschrikkelijk. Ze moet alles wat bekend en vertrouwd is achterlaten. Hoofdrollen: Jolijn van de Wiel, Jade Olieberg, Dragan Bakema Regie: Nicole van Kilsdonk Distributeur: Warner Bros./20th Century Fox Releasedatum: 25 juni 2008 Marketing viert, zoals gebruikelijk, wederom hoogtij bij DreamWorks Animation. Als je toch een animatiefilm wilt maken over een pandabeer die zich de martial arts eigen maakt, dan breng je die natuurlijk uit aan de voor avond van de Olympische Spelen die in Peking worden gehouden. Po is de pandabeer waarnaar in de titel wordt verwezen. Hij wordt, vreemd genoeg, gekozen om leerling te worden bij de Kung Fu-meester Shifu. Zijn lessen komen van pas, want sneeuwluipaard Tai Lung is onderweg om toe te slaan. Po moet zich met zijn volle gewicht in de strijd werpen. Stemmen: Jack Black, Jackie Chan, Dustin Hoffman, Lucy Liu, lan McShane, Angelina Jolie Regie: Mark Osborne, John Stevenson Distributeur: Univeral Pictures International Releasedatum: 9 juli 2008 'All that you know is about to change.' (Liam Neeson als Aslan in The Chronicles of Narnia: Prince Caspian)

Holland Film Nieuws | 2008 | | pagina 6