m NAAL HFN De komen de tien jaar wil Daniel Broch het Everyman- concept naar 50 andere locaties in Groot- Brittannië over brengen. moetje voor de programmainfor matie helemaal openvouwen, waarbij je eerst informatie over zaalhuur en algemene informa tie tegenkomt. Nadere inspectie leert dat de full colour buitenzijde voorgedrukt is, terwijl de zwart-wit binnenkant met behulp van eigen desktop publishing wekelijks een voudig en snel geactualiseerd kan worden. Evenementen Tegenover de receptie is een kleine lounge met flatscreen-tv's aan de muur, voor een relaxed kopje koffie. De 'upper lounge' boven in het gebouw is een klein zaaltje dat soms dienst doet als Everyman Sports Lounge met wedstrijden via betaal-tv. Het kan ook gehuurd worden als privé screening room voor een intieme filmvoorstelling, waar al menig huwelijksaanzoek heeft plaatsgevonden. 'They all said yesl', verzekert Miriam Foley ons. Screening lounge 1 is een prachtig hoge, luxueuze zaal compleet met rood gordijn voor het doek en een grote diversiteit aan sofa's. Alle plaatsen hebben hier een wijnkoe ler, maar sommige plaatsen zijn nog exclusiever dan andere. Volgens Foley zijn juist de duurste plaatsen altijd het eerst uitverkocht. In deze zaal vinden de meeste evenementen plaats, gemiddeld een per week. Soms is er een live vraaggesprek bij een film, zoals met Anton Corbijn over Confro/, maar dat kan ook per satelliet, zoals met Daniel Day Lewis over There Will foto's: Everyman Media Group. 8e 8/ood. Ook de operavoorstel lingen van The New York Metropo litan komen binnen per satelliet en worden natuurlijk genoten inclusief champagne. Op zondagmiddag is er regelmatig de Screen Salon: een filmserie gewijd aan een bepaalde regisseur, zoals onlangs Billy Wilder, met een uitgebreide inleiding door een vaste filmkenner. Verder houdt men incidenteel een liefdadigheids voorstelling, zoals afgelopen kerst met It's a Wonderful Life om geld in te zamelen voor armenzorg. Innovatief De andere zaal die pas in 2004 in de voormalige kelder werd ge opend, heeft een heel andere sfeer. Hij is uniformer en wat intiemer, met zachte velours banken. Deze speciaal voor Everyman ontworpen banken staan los op de vloer: han dig om naderhand de popcorn op te zuigen zou je denken, maar dat verkoopt men in deze exclusieve bi oscoop niet. Hier treedt om de week op donderdag voorafgaand aan de voorstelling singer-songwriter CC Martin op, volgens Miriam Foley tot groot enthousiasme van het publiek. Dit is onder andere een van de suc cesvolle ideeën die men verder wil uitbreiden door het uitnodigen van lokale artiesten in de zeven recent aangekochte bioscopen. De innovatieve aanpak van de Everyman Cinema Club is het tegen overgestelde van dat van de multi plex, het symbool van de moderne bioscoop. De gedurfde opzet van het verwen-concept blijkt een niche in de markt, waarmee de volwassen consument van z'n home cinema set is weg te krijgen. De aandacht die aan het complex is besteed en de bijzondere evenementen vergen een ongelofelijke inzet en mankracht, maar betalen zich zeker terug. Eige naar Daniel Broch heeft de toenmali ge noodlijdende bioscoop meer dan rendabel gemaakt. Bovendien loopt iedereen die de Everyman Cinema Club bezoekt, zeker wanneer hij zelf werkzaam is in een bioscoop, er met een glimlach rond. Meer weten over Everyman Cinema Club? Kijk op www.everymancinema.com

Holland Film Nieuws | 2008 | | pagina 13