Waar het om draait tijdens Expo m ESTIVALS HFN Als Katzen- berg heeft aangege ven ergens vertrouwen in te hebben, dan is het wel in 3D. Cinema Expo 2008: 23 tot en met 26 juni Tijdens Cinema Expo zal er zonder enige twijfel weer veel worden gesproken over digitale cinema, 3D en het aan komend filmproduct. HFN belde even rond om te horen welke agendabepalende onderwerpen al in het vizier te krijgen waren. Door Ro/off c/e Jeu en Jeroen Hui/sc/ens Het wordt elk jaar gezegd, maar digitale cinema zal tijdens de komende editie van Cinema Expo zeker het nodige aan gespreksstof opleveren. Al is het alleen maar omdat facilitator XDC, in navolging van Arts Al- liance Media, al heeft aangekondigd dat het afspraken heeft kunnen maken met zeker vier major studio's. De overeenkomst houdt in dat deze studios, te weten War ner Bros., Paramount, Twentieth Century Fox en Walt Disney, hebben toegezegd gedigitaliseerde doeken van films te voorzien. Via de virtual print fees (VPF) betalen zij mee aan de roll out. In ruil hiervoor belooft XDC de komende jaren 8.000 nieuwe DCI-compliant D-Cinema installaties in tweeëntwintig Europese landen uit te zetten, waarvan 50 in Nederland. Dit betekent eindelijk een flinke stap voorwaarts voor digitale cinema in Europa, en zeker ook voor de Nederlandse bioscoopbranche. Het is de verwachting dat het kopen van bioscoopkaart jes met de mobiele telefoon nog een grote vlucht gaat nemen. Dat maakt het seminar interessant dat het in mobile ticketing gespecia liseerde bedrijf MobiCodes op woensdagmiddag 25 juni geeft over Mobile Cinema Ticketing. Het bedrijf heeft in Nederland al een succesvolle pilot uitgevoerd in samenwerking met ReBiTicks van Ludie Vos. Films sterren Welke films er tijdens Cinema Expo worden vertoond blijft vaak lang geheim. Zo ook dit jaar. Zeker is in ieder geval dat 20th Century Fox de exploitanten zal trakte ren op The Rocker, Sony Pineapple Express vertoont, Universal Wanfed zal draaien en Walt Disney de toe schouwer zal verblijden met WALL E. Paramount heeft daarnaast een vertoning van Tropic Thunder gepland. Verder is het nog een beetje gokken en gissen. De afgelopen jaren mochten de bezoekers van Cinema Expo zich ook verheugen op de aanwezig van prominenten uit Hollywood. Zo maakten zowel James Cameron als Tom Cruise een onvergetelijke indruk. Het gerucht ging, bij het ter perse gaan van dit magazine, dat Ben Stiller Cinema Expo zal bezoeken in verband met Tropical Thunder. Naar de identiteit van de ster ren uit de stal van 20th Century Fox (wel aangekondigd op het voorlopige programma) blijft het vooralsnog gis sen. Er staat wel iets te gebeuren, maar iedereen hield de kaken stijf op elkaar. Wat wel bekend is, is dat DreamWorks-baas Jeffrey Katzenberg Cinema Expo ook dit jaar weer komt opvrolijken met een productpresentatie. Hij zal niet al leen stilstaan bij de release van Madagascar: Escape 2 Africa, maar de aanwezigen ook al het een en ander laten zien van DreamWorks' grote zomerfilm van 2009: Monsfers vs. A//ens. En wel in 3D, want als Katzenberg heeft aangegeven ergens vertrouwen in te hebben, dan is het wel in 3D. Over 3D gesproken. De nieuwe Cinema Player 4 (QCP4) van QuVIS zal tijdens Expo op de beursvloer wel wat aandacht krijgen. De speler kan naast DCI- compliant Digital Cinema Packages in 2K, 2K-3D en 4K in JPEG2000 of met QPE compressie, ook ruim 80 verschillende videoformaten aan, ook in HD. Verder kan 4K-materiaal rechtstreeks worden verkleind naar 2K, en kan 2D-materiaal zo afgespeeld worden dat het tijdens een 3D-vertoning ook met bril op te zien is. De server accepteert 16-kanaals analoog of digitale 96kHz audio en kan worden uitgebreid met de TitleMaster ondertitelmodule.

Holland Film Nieuws | 2008 | | pagina 15