Nederlandse films in productie HFN IN PRODUCTIE NL IN PRODUCTIE Een actie komedie waarin Nederland wordt vernietigd, met Paul de Leeuw ineen dubbelrol. Wiplala EU draaien. In de praktijk valt dit, volgens Amhali, echter reuze mee. 'Paul de Leeuw zit door zijn dubbel rol in vrijwel elke scène, dus hij is steeds heel druk bezig. Ik ben trou wens wel blij dat ik nog een paar dagen daadwerkelijk mét hem werk. Soms heb je een tegenspeler in een film zonder datje hem of haar daadwerkelijk tegenkomt op de set. Dat blijft een beetje raar.' Ondanks de strenge opnameleider zit het met de lol op de set beslist wel goed. Vooral Hoffman en Amhali lachen samen heel wat af. Is het niet om een goed getimede blik van De Leeuw, dan is het wel als ze de aanwezige journalisten onzin over elkaar verkopen. Hoff man: 'Mijn personage in de film is niet zozeer zelf grappig, maar is meer een downplayer, de aange ver. Maar ik heb regelmatig moeite om mijn lachen in te houden. Zelfs tijdens het draaien.' Spion van Oranje draait vanaf februari 2009 in de Nederlandse bioscopen en wordt uitgebracht door A-Film. Paul de Leeuw in Spion van Oran/e. Filmproducent Bos Bros. stort zich opnieuw op een van de boeken van Annie M.G. Schmidt. Na Abe/f/e, Minoes en Pluk van de Pet- tellat is Wiplala aan de beurt. Wiplala gaat over de familie Blom die een Wiplala in huis neemt. Dat dit mannetje, zo groot als een kabouter, wat problemen heeft met toveren ervaren ook Nella Della, Johannes en hun vader, meneer Blom. De opnamen van Wiplala moeten later dit jaar plaatsvinden. Momenteel werken scenariste Ta mara Bos en regisseur Vincent Bal nog aan het script. Bos Bros. wil de film kerst 2009 in de bioscoop hebben. Warner Bros. zal de film distribueren. De vliegenierster van Kazbek Eind mei zijn de opnamen gestart van De vJ/egeniersfer van Kaz bek. De film speelt zich af tegen de achtergrond van de Tweede Wereldoorlog en gaat over het meisje Marie dat opgroeit op Texel. Ze voelt zich gevangen in het benauwde gezins- en eilandleven. Als twee Georgische soldaten, Goga en Irakli, bij het gezin worden in gekwartierd, ontdekt ze dat ze kan vliegen op de golven van haar fantasie. Marie wordt gespeeld door Madelief Blanken. Verder zien we onder meer John Leddy en Jack Wouterse. De regie is in handen van Ineke Smits die werkt met een scenario van Arthur Japin. De film zal naar verwachting medio 2009 worden uitgebracht door Benelux Film Distributors. Het leven uit een dag Het leven uit een dag is de titel van de roman van A. F. Th. van der Heijden die momenteel wordt verfilmd. De opnamen, die vooral in en rond Den Haag plaatsvinden, duren nog tot eind juli. Het verhaal draait om Bennie en Gini. Zij leven in een wereld waarin een mensen leven maar r— dag duurt, tweetal is echter zo verliefd dat ze aan een dag niet genoeg hebben. Er is wel een op- Jj'Si lossing, maar die pakt verkeerd uit. De regie van Het leven uit een dag is in handen van Mark de Cloe. Hij werkt samen met de hoofdrolspelers Matthijs van de Sande Bak- huyzen, de debuterende Loïs de Jong en Tygo Gernandt. René Huy- brechtse van Dutch Mountain Movies treedt op als producent. Independent Films brengt Hef leven uit een dag najaar 2009 uit in de Nederlandse bioscopen. Pluk van de Peffeflef, de meest recente Annie M.G. Schmidt verfilming, trok 483.000 bioscoopbezoekers.

Holland Film Nieuws | 2008 | | pagina 26