m HFN Pkk V mix Bioscoop Hoe waardevol is Cinema Expo? Nieuws uit de wereld van film en bioscoop... Nieuw© cao voor de jaren 2007 en 2008 De werkgevers en werknemersorganisatie FNV heb ben een nieuw cao-akkoord voor het bioscoopbedrijf getekend voor de periode 2007 en 2008. De cao is van toepassing op alle werknemers die werkzaam zijn in het bioscoopbedrijf. Een van de meest belangrijke zaken die bij cao wordt geregeld, is de loonstijging. Per 1 juli 2007 stegen de lonen van de werknemers met 2,75%; per 1 maart 2008 met 1,5% en per 1 september 2008 stijgen ze opnieuw met nog eens 1,5%. In de cao zijn ook andere afspraken gemaakt over zaken als 'loondoorbe taling bij ziekte', 'calamiteiten- en zorgverlof' etcetera. De volledige cao-tekst kan worden geraadpleegd op de NVB-website www.nvbinfocentrum.nl. Operateursexamen A en B Op 20 mei jongstleden vond in de JT-bioscoop in Amers foort het operateursexamen A en B plaats. Het was de laatste keer dat het NVB-bureau de gehele cursus en de examens verzorgde. Vanaf heden neemt FTT Filmtronics de verzorging van de cursussen en de examens ter hand. De diploma-uitgifte van de examens blijft wel de verantwoordelijkheid van de NVB. In totaal hadden zich voor de examens drieëntwintig personen aangemeld. Uiteindelijk wisten tien kandidaten te slagen voor hun A-examen en twee voor hun B-examen. Acht kandidaten moeten opkomen voor een herexamen. Twee personen zakten. Geslaagd voor operateur A: Anthony Bakx (Crty/Ci- nem'Actueel), Yacoub Barsoum (CineStar-Enschede), Brenda Bos (Lantaren/Venster-Rotterdam), Mickael Lambregts (Crty-Roosendaal), Sander Ooms (Rembrandt- Minerva), Marijn van der Pas (Ketelhuis-Amsterdam), Martin Putto (Filmhuis Den Haag), Marianne Reich-Alder- liesten (Chasse-Breda), Thomas Timans (Royal Theater- Roermond) en Stefan Vogels (Pathé-Helmond). Geslaagd voor operateur B: Peter van Tol (Minerva-Maastricht) en Stefan Vogels (Pathé-Helmond). Na afloop van het examen werd namens de NVB onder dankzegging voor hun jarenlange bijdrage en inzet, afscheid genomen van de examinatoren (zie foto). FTT Filmtronics gaf aan graag verder te willen gaan met het bestaande team. Een wisselend panel geeft kort antwoord op een actuele Jos Osinga, directeur Verenigde Nederlandse Bioscopen 'Cinema Expo is vooral heel han dig als je met nieuwbouw- of ver bouwing van je theater bezig bent. Daarvoor is alles te vinden op de beurs. Je doet altijd nieuwe ideeën op. Ik hoop dat we dit jaar ook weer een stap vooruit gaan in het digitale traject. Verder is het gewoon heel gezellig, omdat je iedereen weer eens treft. Zeker bij de stand van Jan Huizenga is het altijd heel ge zellig. Amsterdam is een mooie lo catie, maar wat mij betreft zou het nu ook wel eens in een ander land gehouden mogen worden.' Paul Visser, directeur Amsterdan Booking Company 'De waarde van Cinema Expo is natuurlijk enorm. Amsterdam (ook van de Booking Company) staat op de kaart en dat is goed voor de hele Nederlandse bioscoopbran che. Anders gebeurt het allemaal in Cannes, ShowEast of ShoWest. Ik kan iedereen ontmoeten, de nieuw ste snufjes bekijken en lekker alles zien qua product dat op komst is. En dat alles op en rond het mooiste strand van Amsterdam-Zuid! Maar natuurlijk kom ik ook voor het heer lijke eten, het Coca-Cola praatje en de goodie bags! Tot ziens op de WALL-Expo!' Esther de Groot, salesmanager A-Film Distribution 'De waarde van Cinema Expo ligt voor mij vooral in de presentatie van nieuw product, in de vorm van screenings en product reels. De prachtige folders, posters, standees en banners zijn daarbij een goede ondersteuning om een zo volledig mogelijk beeld te krijgen van wat wij het komende jaar mogen verwach ten van de "Amerikanen". Cinema Expo is voor mij ook onlosmakelijk verbonden met de naam Sunshine, een geweldige naam. Zou ik ook wel willen hebben. Trouwen met een van de broertjes is echter geen optie.' 'His own quotes are his greatest pleasure.' (Elizabeth Wilson als Dorothy van Doren in Quiz Show)

Holland Film Nieuws | 2008 | | pagina 37