IS HFN Regie: Royston Tan Genre: drama Distributie: Filmmuseum Release: 17 juli 2008 Verhaal: Jaren geleden heeft Antoine zijn dorp verruild voor de grote stad, maar hij komt terug als zijn vader in het ziekenhuis belandt na een hartaanval. Antoine neemt tijdelijk de zaak over, maar is er niet bepaald goed in. Gelukkig krijgt hij hulp van Claire. Hoofdrollen: Nicolas Cazalé, Clotilde Hesme, Jeanne Goupil, Daniel Duval, Stéphan Guérin-Tillié Regie: Eric Guirado Genre: drama Distributie: Benelux Film Distributors Release: 17 juli 2008 Mamma Mia! The Movie Verhaal: In deze langverwachte verfilming van de suc cesvolle Abba-musical Mamma Mia! draait het om de aankomende bruiloft van de jonge Sophie. Ze weet niet wie van haar moeders oude liefdes haar vader is en besluit ze dan maar alle drie uit te nodigen. Hoofdrollen: Meryl Streep, Amanda Seyfried, Colin Firth, Pierce Brosnan, Julie Walters, Stellan Skarsgard Regie: Phyllida Lloyd Genre: musical, romantiek Distributie: Universal Pictures International Release: 17 juli 2008 The Strangers Verhaal: Voor James en Kristen had het een romantische avond moeten worden in hun afgelegen vakantiehuis. Midden in de nacht is er plotseling een klop op de deur en voordat het stel het in de gaten heeft, moeten ze vechten voor hun leven. Hoofdrollen: Liv Tyler, Scott Speedman, Gemma Ward, Kip Weeks, Laura Margolis, Glenn Howerton Regie: Bryan Bertino Genre: horror Mamma Mia! The Movie (Uni versal Pictures International) The Dark Knight (W< arner Bros Distributie: RCV Entertainment Release: 17 juli 2008 Stop-Loss Verhaal: Een Amerikaanse sergeant heeft zijn dienst tijd in Irak er op zitten en komt terug naar huis met de nodige medailles. Langzaam pikt hij de draad van zijn oude leven weer op, maar dan krijgt hij het bevel om terug te keren naar het oorlogsgebied. Hoofdrollen: Ryan Philippe, Abbie Cornish, Channing Tatum, Joseph Gordon-Levitt, Rob Brown Regie: Kimberley Peirce Genre: drama Distributie: Universal Pictures International Release: 17 juli 2008 Love Guru Verhaal: De prettig gestoorde Pitka is opgevoed door Indiase goeroes en een van hen geworden. Hij keert terug naar zijn Amerikaanse geboortegrond om een boodschap van liefde te verkondigen, maar krijgt het moeilijk als hij bemiddelt tussen een topsporter en diens overspelige vrouw. Hoofdrollen: Mike Myers, Jessica Alba, Justin Timber- lake, Ben Kingsley Regie: Marco Schnabel Genre: komedie Distributie: Universal Pictures International Release: 24 juli 2008 The Dark Knight Verhaal: Bruce Wayne, alias Batman, krijgt het weer behoorlijk druk bij het bestrijden van de misdaad in Go- tham. Het grootste gevaar is afkomstig van de psycho- patische Joker, maar er is ook iets vreemds aan de hand met de nieuwe openbaar aanklager Harvey Dent... Hoofdrollen: Christian Bale, Michael Caine, Heath Led- ger, Aaron Eckhart, Maggie Gyllenhaal, Gary Oldman Regie: Christopher Nolan Genre: actie Distributie: Warner Bros. Release: 24 juli 2008 'Why... so... serious?' (Heath Ledger als The Joker in The Dark Knight)

Holland Film Nieuws | 2008 | | pagina 43