WALL* E m SPECIAL TRAILER/LEADER WALL «E was een van de filmprojec ten waar de wonder jongens van Pixar in 1994 al over spraken. HFN Special trailer WALL E is een robot die op de verlaten planeet aarde de rot zooi een beetje mag ordenen. Dan komt hij in contact met collega's die er wat moderner uitzien dan hij. WALL «E valt als een blok voor de mooie EVE. Dan beginnen zijn avonturen pas echt. WALL E is de negende lange film van Pixar Anima- tion Studios. Alles wat zij maken, lijkt in goud te veran deren. Ratatouille, Cors, The Incredibles, Monsters Inc., A Bug's Life en natuurlijk Finding Nemo. En dan te bedenken dat het pas dertien jaar geleden begon met Woody en Buzz Lightyear in Toy Story. WALL E was een van de vier filmprojecten waar de wonder- jongens van Pixar al in de zomer van 1994, toen Toy Story bijna klaar was, voor het eerst over spraken. Is het je trouwens opgevallen dat de aandoenlijke WALL E verdacht veel weg heeft van het wezen waarmee Steven Spielberg in 1982 onze harten veroverde? Stemmen (ov): Ben Burt, Fred Willard Regie: Andrew Stanton Distributeur: Walt Disney Studios Motion Pictures Duur: 88 minuten Website: www.wall-e.com Releasedatum: 30 juli 2008 WALL E Distributie Walt Disney Studios Motion Pictures. Ik zeg het eerlijk: ik heb een soort haat-liefde-verhouding met Cinema Expo. Aan de ene kant kijk ik er elk jaar weer enorm naar uit, maar aan de andere kant ben ik ook weer blij als het erop zit. Als ik aan vrienden, die niet werkzaam zijn in het filmbedrijf, uitleg wat Cinema Expo is - en dat moet ik om een of andere reden eigenlijk elk jaar weer opnieuw doen - dan vinden ze dat ik een luizenbaan heb. Lekker vier dagen films kijken, product reels aanschou wen, beetje babbelen, praatjes aanhoren, hapje eten, glaasje drinken. Ja, wat dat betreft is Expo een groot feest. Maar het is ook dodelijk vermoeiend. Niet in de laatste plaats omdat er zoveel wordt geluld. Nou is dat praten niet zo erg, maar dat gebeurt vrijwel altijd in de wetenschap datje ter plekke merkwaardigerwijs nooit iets echt voor elkaar krijgt. Nee, daarvoor moetje elkaar dan weer na Expo opzoeken. Expo is goed om afspraken te maken, maar dan wel alleen van het soort dat je in de agenda kunt zetten. Tijdens de komende editie zal het tijdens veel gesprekken, seminars en presentaties draaien om een ding: techniek. Techniek die het mogelijk maakt om digitale cinema ver der uit te rollen, techniek die ons laat opgaan in de wereld van 3D, techniek die nodig is om kassasystemen optimaal te laten functioneren en techniek die te gebruiken is om filmdiefstal tegen te gaan. Maar laten we daarbij niet uit het oog verliezen dat techniek een middel is en geen doel op zich. We hebben de techniek nodig om maar een ding te bereiken. Dat is meer bezoek. Techniek is 'slechts' een middel waarmee we mensen versteld kunnen doen staan van wat film met je kan doen. De vaak fenomenaal gemonteerde product reels van de grote studios weten dat gevoel uitstekend te ken. En juist daarom kijk ik nu weer met groot genoe uit naar Cinema Expo. V dat gevoel, die siddering energie die je door je lijf voen een mooie reel mag beleven, daar schuif ik al mijn negatieve gedachten voor opzij. Jeroen Huijsdens Hoofdredacteur PS En nu maar hopen dat we tijdens Expo een stuk, of iets anders bijzonders, te zien krijgen van Baz Luhrmanns Australia. Want dan kan mijn Expo echt niet meer stuk! 'To infinity, and beyond!' (Buzz Lightyear in Toy Story)

Holland Film Nieuws | 2008 | | pagina 5