HFN EXPO TEASERS Madagascar: Escape 2 Africa Quantum of Solace (Bond 22) Australia In dit vervolg op de succesvolle DreamWorks-film uit 2005 besluiten Alex de leeuw, Marty de zebra, Melman de giraf en Gloria het nijlpaard Madagas car achter zich te laten en terug te keren naar New York. Koning Julian is bereid het viertal een handje te helpen door een vliegtuig beschikbaar te stellen, maar hij wil wel met ze mee. De pinguïns, die plaatsnemen in de cockpit, weten de passagiers echter niet verder dan Afrika te brengen en daar beginnen de avonturen van voor af aan. Madagascar trok in de zomer van 2005 bijna een miljoen bezoekers. Dat belooft wat voor deel twee dat wordt uitgebracht drie weken voor de kerst. Stemmen: Ben Stiller, David Schwimmer, Jada Pinkett Smith, Chris Rock, Sacha Baron Cohen Regie: Eric Darnell, Tom McGrath Distributeur: Universal Pictures International Releasedatum: 3 december 2008 De gewaagde overstap naar de blonde, blauwogige Daniel Craig twee jaar geleden pakte goed uit voor de James Bond-producenten. Casino Royale toonde dat het publiek nog steeds dol is op de Britse geheim agent. Voor Bond-film nummer 22 deden de producenten een beroep op regisseur Mare Forster die met Finding Neverland en The Kite Runner bewees zijn vak goed te beheersen. Quantum of Solace gaat verder waar Casino Royale ophield. Dat betekent dat Bond nog een appeltje te schillen heeft met de mensen verantwoorde lijk voor de dood van zijn geliefde Vesper Lynd. Hoofdrollen: Daniel Craig, Olga Kurylenko, Gemma Arterton, Judi Dench Regie: Mare Forster Distributeur: Sony Pictures Releasedatum: 6 november 2008 Nadat hij in 2001 met Moulin Rouge zijn dans/mu sical-trilogie afrondde, kondigde de van oorsprong Australische regisseur Baz Luhrman aan drie epische films te willen gaan maken. Films in de stijl van David Lean. Luhrmans eerste productie uit die reeks, Austra lia, komt in december uit. Het vertelt het verhaal van de Engelse aristocrate Sarah Ashley die een reusach tige ranch erft in het Noorden van Australië aan de vooravond van de Tweede Wereldoorlog. De eerste beelden van de film doen filmliefhebbers nu al het water uit de mond lopen. Hoofdrollen: Nicole Kidman, Hugh Jackman, David Wenham Regie: Baz Luhrman Distributeur: Warner Bros./20th Century Fox Releasedatum: 18 december 2008 'Hey, surprise, freaks! I am coming with you!' (Sacha Baron Cohen als koning Julian in Madagascar 2)

Holland Film Nieuws | 2008 | | pagina 6