m HFN Wanted Grace is Gone The X-Files: I Want to Believe TEASERS Films om de komende maanden inde gaten te houden. Lange tijd droomde Stanley Phillips, een rol van John Cusack, van een carrière in het leger. Zijn slechte ogen zetten een streep door dat plan. Zijn vrouw daarente gen werkt wel voor Uncle Sam en vecht in Irak. Stanley zorgt ondertussen voor hun twee dochters, de twaalf jarige Heidi en de achtjarige Dawn. Als Stanley slecht nieuws te verwerken krijgt, besluit hij zijn kinderen niets te vertellen, maar met hen op stap te gaan. Ondertus sen drukt de waarheid zwaar op hem. Een van de verrassende elementen uit Grace is Gone is de muziekscore. Die is namelijk van de hand van Clint Eastwood. En dat hij ook dat kunstje blijkt te beheersen, blijkt onder meer uit het feit dat Grace /'s Gone twee Golden Globe-nominaties kreeg, een voor Beste Score en een voor Beste Song. Hoofdrollen: John Cusack, Shelan O'Keefe, Gracie Bednarczyk Regie: James C. Strouse Distributeur: Paradiso Releasedatum: 28 augustus 2008 Het is een bekend gegeven: filmmakers die in hun ei gen land films maken die de kassa's flink doen rinkelen, worden gevraagd dat nog een keer te doen, maar dan met een film gemaakt in Hollywood, met alles erop en eraan. Timur Bekmambetov is ook zo'n regisseur. Zijn fantasie-avontuur Nochnoy c/ozor, oftewel N/'ghf Wafch, verpulverde alle records in Rusland. Wanted is de film waarvoor de Kazachstaan mocht samenwerken met Angelina Jolie en Morgan Freeman. James McAvoy speelt de saaie kantoorklerk Wes die door de dodelijk sexy Fox wordt gerekruteerd om deel uit te maken van een genootschap van moordenaars die in het geheim de orde blijken te handhaven. Het is een club waar Wes' verdwenen vader ook lid van was. Hoofdrollen: Angelina Jolie, James McAvoy, Morgan Freeman, Terence Stamp Regie: Timur Bekmambetov Distributeur: Universal Pictures International Releasedatum: 11 september 2008 In 1993 werden de afleveringen van mysterieuze sci- encefictionserie The X-Files voor het eerst uitgezonden. Negen seizoenen lang zouden Fox Mulder en Dana Scully hun fans aan de buis gekluisterd houden. In 1998 kregen de liefhebbers een speelfilm aangeboden waarmee in ieder geval een aantal van de mysteries werd opgelost. Nu, tien jaar later, is het duo terug. Wel licht om antwoord te geven op de vragen waar we al die tijd toch nog mee hebben geworsteld. Hoofdrollen: David Duchovny, Gillian Anderson, Amanda Peet, Mitch Pileggi Regie: Chris Carter Distributeur: Warner Bros./20th Century Fox Releasedatum: 7 augustus 2008 'Have you ever thougbt about doing things differently?''How?''Normal!' (James McAvoy en Angelina Jolie in Wanted)

Holland Film Nieuws | 2008 | | pagina 8