Een rondje langs de aanstaande filmfestivals De BEURZEN EN FESTIVALS Zeeuwen hebben iets te vieren: Film by the Sea bestaat tien jaar. Highlights van Vlissingen, Utrecht en Gent Terwijl tijdens de zomermaanden muziek- en (reizende) theaterfestivals als Live at Westerpark, Rock Werchter, Oerol en de Parade tienduizenden liefhebbers trekken, brengen organisatoren van de filmfestivals dit najaar de laatste accenten van hun programma's aan. Wat kunnen we dit jaar verwachten in Utrecht en bij de jubilarissen Film by the Sea en het filmfestival van Vlaanderen? Door Pieter Nabbe De Zeeuwen hebben de komende editie, van 12 tot en met 21 september, iets te vieren: Film by the Sea bestaat tien jaar. Net als voorgaande jaren is ook nu het belangrijkste programmaonderdeel het competi tieprogramma 'Film en Literatuur'. Vaste juryvoorzitter Rinus Ferdinandusse gaat in samenspraak met schrijf sters Maria Goos en Christine Otten, actrice Thekla Reuten, schrijver Gerbrand Bakker en regisseur Ben Verbong de Film by the Sea Award toekennen aan de beste nieuwe boekverfilming. Ter gelegenheid van de Nederlandse première van Café de los maestros, wordt in Vlissingen de Boule vard del Tango gehouden. Na deze première wordt een recordpoging tangodansen ondernomen met ongeveer 1.500 dansparen. Liz Snoyink gaat het spektakel openen. De dag wordt afgesloten met een optreden van Quinteto Tango Extremo, met topsolisten Gustavo Mozzi (gitaar) en Facundo Guevara (per cussie). De meest recente info is te vinden op www. filmbythesea.nl. Utrecht In Utrecht wordt door Robert Jan Westdijks nieuwe film Het echte leven, de spits afgebeten van het achtentwintigste Nederlands Film Festival dat van 24 september tot en met 3 oktober wordt gehouden. Zijn vierde speelfilm is een film over het maken van een film en het spanningsveld tussen fictie en werkelijk heid. De hoofdrollen zijn voor Ramsey Nasr en Sally Harmsen. Andere nieuwe films zijn de debuutfilm van Thijs Romer, Het wapen van Geldrop en Vox Populi, de nieuwe film van Eddy Terstall. Gast van het jaar is Monic Hendrickx en dat wordt kracht bijgezet met een eerbetoon aan de actrice uit onder meer De Poolse bruidvan Karim Traïdia en Nynke van Pieter Verhoeff. Voor de tweede keer pre senteert het festival in samenwerking met de Parade en de Volkskrant, dagelijks korte Nederlandse films en gesprekken met beginnende én ervaren filmmakers. De woensdag-, zaterdag- en zondagmiddag zijn gere serveerd voor een speciaal kinderprogramma. Monic Hendrickx is gast van het jaar in Utrecht. En wat Cinemart is voor Rotterdam, is Holland Film Meeting (HFM) voor Utrecht die dit jaar van 25 tot 29 september haar eenentwintigste editie beleeft. HFM richt zich op buitenlandse en Nederlandse filmpro- fessionals. Het programma bestaat uit de Benelux Screenings (BS), het Netherlands Production Platform (NPP), diverse workshops, het Variety Cinema Militans Programme en het Binger-Screen International Inter view. Voor meer info zie www.filmfestival.nl. Gent Het 35e Internationale Filmfestival van Vlaanderen in Gent wordt van 7 tot 18 oktober gehouden. De jubi leumeditie focust op wereldcinema en filmmuziek en brengt daarnaast een reeks filmmuziekconcerten. Op 12 oktober staat een concert van het Brussels Philhar- monic op het programma dat werk gaat vertolken van John Williams, de componist van Jaws, Star Wars, Indl- ana Jones en Harry Potter. Verder staan er optredens gepland van Oscarwinnaar Gabriel Yared The English Patiënt, ColdMountain) en Clint Mansell, huiscomponist van Darren Aronofsky {Requiem for a Dream). Afsluiter van het festival is de achtste editie van de World Soundtrack Awards met muziek van Tuur Florizoone, Oscarwinnaar Dario Marianelli [Atonement) en Angelo Badalamenti (Twin Peaks, Mulholland Drive). Behalve voor muziek is er ook volop aandacht voor film en geschiedenis met een tentoonstelling rond Harold Lloyd. Voor de fijnproevers is er een retrospectief met een aantal gerestaureerde films waaronder Safety Last!, The Freshman en Welcome Danger. Recente informatie is te vinden op www.filmfestival.be. Tm the acting President, and I say - starting with this anniversary festival - we iy lill'0 ïilO (ji'OUil'

Holland Film Nieuws | 2008 | | pagina 18