geleerd van de Nederlandse films in productie IN PRODUCTIE NL IN PRODUCTIE 'Ik heb datje daarom heel erg moet genieten momenten waarop iets wel lukt/ had de 'regels' veranderd. Om voor geld in aanmerking te komen, moet een film helemaal in Europa ge draaid worden. Met een telefoontje viel er maar liefst een miljoen weg uit de financiering. Deze enorme teleurstelling wilde Niens alleen ver werken: 'De rest moest door, vond ik. Met negen dagen was het probleem gelukkig weer opgelost: IDTV Film had de toezegging gekregen op de oude regeling. Luttele dagen later was de begroting rond dankzij de suppletieregeling. Intens gelukkig Het vergeefse gevecht om geld, is Niens niet in de koude kleren gaan zitten: 'Bij een relatief dure film als Bride Flightiïp zoveel partijen be trokken. Als een van die partijen zich terugtrekt, stort de hele financiering als een kaartenhuis in elkaar. Soms zijn de teleurstellingen dan zo groot dat het aan je vreet. Ik heb ge leerd dat je daarom heel erg moet genieten van de momenten waarop iets wel lukt. Op de set in Nieuw- Zeeland was ik zo intens gelukkig dat ik de hele wereld wel had willen laten meegenieten van de indruk wekkende landschappen om me heen. Als ik foto's en rushes bekijk, laat ik dat zeer tot mij doordringen. Met dit soort gelukkige momenten laad ik mij op, want er zullen nog genoeg problemen opgelost moeten worden.' Bride Flight draait vanaf 16 okto ber in de Nederlandse bioscopen en wordt uitgebracht door A-Film Distribution. Distributeur A-Film Distribu- De storm Volgende maand starten de opnamen van De storm, een episch dra ma dat zich afspeelt ten tijde van de verwoestende februaristorm van 1953. Centraal staat de achttienjarige Zeeuwse boerendochter Julia. Ze is net bevallen van een zoon als het nootlot toeslaat. De jonge luchtmachtsergeant Aldo weet Julia te redden, maar moet haar zoon achterlaten. Als de storm is gaan liggen en Julia ontroostbaar is, pro beert Aldo te achterhalen wat er met het jongetje is gebeurd. De storm wordt geregisseerd door Ben Sombogaart. Hij werkt samen met hoofdrolspelers Barry Atsma en Sylvia Hoeks. De film wordt ge produceerd door Alain de Levita en Johan Nijenhuis. De film zal in september 2009 worden uitgebracht door Universal Pictures International. Kikkerdril Max is zes jaar. En hij heeft een belangrijke opdracht: hij moet kikker dril zien te vinden. Daarmee denkt hij zijn broer te kunnen genezen. Samen met zijn buurmeisje Jessie gaat hij op zoek. De opnamen van de muzikale road movie Kikkerdrilzijn afgelopen juli van start gegaan. De film wordt geregisseerd door Simone van Dus- seldorp en geproduceerd door Lemming Film in coproductie met Bos Bros en de KRO. De hoofdrollen zijn voor Nino den Brave en Whitney Franker. Georgina Verbaan speelt de moeder van Max. KikkerdriUs een van de twee nieuwe Cinema Junior films, een initiatief van het Filmfonds en de Publieke Omroepen om de productie van kwalitatieve, hedendaagse Nederlandse jeugdspeelfilms te stimule ren. A-Film Distribution brengt Kikkerdril'in het voorjaar van 2009 uit in de Nederlandse bioscopen. KUS-film In februari van het komende jaar gaat de populaire meidengroep KUS haar speelfilmdebuut ma ken. In de film reizen de vier meiden - Fleur, Meike, Anouk en Monique - af naar een klein, afgelegen dorpje, omdat Anouk het landhuis van haar overleden oom heeft geërfd. Al snel ont dekken ze dat er in het landhuis vreemde dingen gebeuren... De film, die momenteel nog geen titel heeft, betekent niet alleen het debuut van KUS, het is ook de eerste film die gepro duceerd gaat wordt door Inde pendent Films, de maatschappij die zich normaliter alleen met distributie bezighoudt. De film wordt geregisseerd door Guy Goossens. Het is niet bekend wanneer de opnamen precies plaatsvinden. m 'De storm wordt een grote epische film.' (Producent Alain de Levita)

Holland Film Nieuws | 2008 | | pagina 23