TRAILERS HFN Hef echte leven probeert te verwerken. Hoofdrollen: Patricia Clarkson, Stanley Tucci, Thijs Romer, Tony Shalhoub, Georgina Verbaan Regie: Stanley Tucci Genre: drama Distributie: A-Film Distribution Release: 18 september 2008 Brideshead Revisited [05] Verhaal: Kent u nog de beroemde tv-serie uit de jaren tachtig? Nu is er eindelijk ook een filmversie van Evelyn Waughs boek. De jonge Charles Ryder ontmoet tijdens zijn studie in Oxford de aristocratische Sebastian Flyte en wordt verliefd op diens zus Julia. Hoofdrollen: Matthew Goode, Ben Whishaw, Hayley Atwell, Emma Thompson, Patrick Malahide Regie: Julian Jarrold Genre: drama Distributie: A-Film Distribution Release: 18 september 2008 Crossing Over [01 Verhaal: Vanuit verschillende perspectieven en persona ges wordt een beeld geschetst van de illegale immigran ten in Los Angeles die proberen het hoofd boven water te houden en een legale status proberen te verwerven. Hoofdrollen: Harrison Ford, Sean Penn, Ray Liotta, Ash- ley Judd, Cliff Curtis, Lee Horsley Regie: Wayne Kramer Genre: drama Distributie: Paradiso Entertainment Release: 18 september 2008 Babyion A.D. Verhaal: Een stoere huurling heeft geen flauw idee in wat voor wespennest hij verzeild raakt als hij de op dracht aanneemt om een vrouw van Rusland naar China te brengen. Hij weet niet dat de vrouw het leven moet schenken aan een genetisch gemanipuleerde messias. Hoofdrollen: Vin Diesel, Michelle Yeoh, Lambert Wilson, Mark Strong, Charlotte Rampling, Gérard Depardieu Regie: Mathieu Kassovitz Genre: sciencefiction, actie Distributie: Universal Pictures International Release: 25 september 2008 And When D/d You Last See Your Father Verhaal: Blake Morrison keert terug naar zijn geboorte dorp in Yorkshire als blijkt dat zijn vader nog maar een paar weken te leven heeft. Het geeft de twee mannen een laatste kans om elkaar te leren kennen. Gebaseerd op Blake Morrisons gelijknamige memoires. Hoofdrollen: Jim Broadbent, Colin Firth, Juliet Stevenson, Gina McKee, Sarah Lancashire Regie: Arnand Tucker Genre: drama Distributie: A-Film Distribution Release: 25 september 2008 Verhaal: Regisseur Martin wil graag een film maken met zijn vriendin in de hoofdrol. Hij maakt het zichzelf niet gemakkelijk door haar tegenspeler te ontslaan en te vervangen door een crewlid zonder acteerervaring. Film en werkelijkheid beginnen door elkaar te lopen. Hoofdrollen: Loek Peters, Loes Haverkort, Ramsey Nasr, Sallie Harmsen, Mike Libanon Regie: Robert Jan Westdijk Genre: drama Distributie: A-Film Distribution Release: 25 september 2008 Blindness [03] Verhaal: Een epidemie breekt uit waardoor iedereen blind wordt, behalve een vrouw die dat verborgen houdt. Ze wordt in quarantaine geplaatst en ziet om haar heen het dunne laagje beschaving verdwijnen. Naar het boek van Nobelprijswinnaar José Saramago. Hoofdrollen: Julianne Moore, Mark Ruffalo, Gael Garcia Bernal, Danny Glover, Alice Braga Regie: Fernando Meirelies Genre: drama, thriller Distributie: RCV Entertainment Release: 25 september 2008 Tropic Thunder [02] Verhaal: Een Hollywoodparodie waarin een aantal acteurs een oorlogsfilm maakt op locatie in Azië. Ze zijn zo vervelend dat de regisseur het zat wordt en ze het oerwoud in stuurt. Daar komen ze echt in de penarie terecht. De acteurs denken echter nog steeds dat ze een film aan het maken zijn. Hoofdrollen: Jack Black, Robert Downey Jr., Ben Stiller, Steve Coogan, Nick Nolte, Danny McBride Regie: Ben Stiller Genre: actie, komedie Distributie: Universal Pictures International Release: 25 september 2008 Hef zusje van Katia [04] Verhaal: Een behoorlijk aangrijpend portret van een dertienjarig meisje in Amsterdam-Noord. Haar moeder en oudere zus zijn verzeild geraakt in de wereld van de prostitutie, waardoor ze het alleen moet redden. Ze houdt in haar eentje ternauwernood het hoofd boven water. Hoofdrollen: Betty Qizmolli, Julia Seykens, Olga Louz- gina Regie: Mijke de Jong Genre: drama Distributie: A-Film Distribution Release: 2 oktober 2008 "iiy one wno can see., \juiianne /v\oore in Diinaness}

Holland Film Nieuws | 2008 | | pagina 33