Madagascar: Escape 2 Africa HFN Illegaal SPECIAL TRAILER/LEADER Inde zomer van 2005 trok de eerste Madagas car film bijna een miljoen bezoekers. HFN Special trailer Drie jaar gele den belandden Alex de leeuw, Marty de ze bra, Melman de giraf en Gloria het nijlpaard op Madagascar. De tijd is nu gekomen om terug te keren naar New York. Koning Julian is bereid het viertal een handje te helpen. Ze mogen van hem het vliegtuig gebruiken dat hij als zijn eigen dom beschouwt, maar dat feitelijk door de pinguïns in elkaar is gezet. Hij bedingt wel dat hij zelf mee mag. De pinguïns, die plaatsnemen in de cockpit, weten de beestenboel niet verder dan Afrika te brengen. Daar komen de dieren terecht in een wildreservaat dat oude bekenden blijkt te herbergen. In de zomer van 2005 trok de eerste Madagascar-f\\m in Nederland bijna een miljoen bezoekers. Dat belooft wat voor deel 2 dat wordt uitgebracht aan het begin van de maand waarin er het meeste beweging zit in het bioscoopbezoek: 'I like to move move it. He likes to move it move it. She likes to move it, move if. We like to MOVE IT.J' Stemmen (ov): Ben Stiller, Chris Rock, Jada Pinkett Smith, David Schwimmer, Sacha Baron Cohen Regie: Eric Darnell, Tom McGrath Distributeur: Universal Pictures International Duur: 90 minuten Website: www.madagascar-themovie.com Releasedatum: 3 december 2008 Madagascar: Escape 2 Africa. Distributie Uni versal Pictures International 'You're asking the wrong people!', wierp Paramount Pic tures president Andrew Cripps mij toe, toen ik enkele executives op de slotdag van Cinema Expo een vraag stelde over filmdiefstal. De kopstukken waren als panel bijeengebracht om te praten over de stand van zaken in de industrie. Doorgaans levert dit soort sessies niet echt het verbale vuurwerk op waar je op hoopt. Er zijn genoeg onderwerpen waar je een lekkere rel over kunt schoppen, maar zo zit Expo nou eenmaal niet in elkaar. Tijdens de conventie fluisterde iemand mij nog glimlachend in: 'Dit zijn de enige vier dagen in het jaar dat filmdistributeurs beweren dat exploitanten hun vrienden zijn!' Maar terug naar de paneldiscussie. Toen de zaal zich al weer opmaakte voor de slotlunch, meende ik weer eens de naïeve boy te moeten uithangen. Ik wilde wel eens horen van deze studiobazen wat zij er van vinden dat jon geren het heel normaal vinden om de nieuwste speelfilms gratis van het web te plukken. En dat ze dat ook doen om dat ze denken dat er in de filmindustrie - met name door de sterren - toch bakken met geld wordt verdiend. Dat lezen ze tenslotte in de glossy's en horen ze via allerlei televisieprogramma's. Natuurlijk verwachtte ik geen ant woord dat in zou slaan als een bom. Daar is Expo nu een maal Expo voor. Het antwoord dat ze wel gaven was vrij duidelijk: wij gaan geen uitspraken doen over salarissen van filmsterren, overheden moeten hun verantwoordelijk heid nemen en zorgen dat filmdiefstal niet meer mogelijk is en het publiek moet zich ervan bewust worden dat het diefstal is en niets anders. Zijn we met dit antwoord van de major studios een stuk wijzer geworden? Ik denk van niet. Maar dat iemand anders het onderwerp de volgende dag op een veel bevredigendere wijze aanpakte, deed mij ach teraf toch lachen. Een rechter ^ÊÊÊÊf in Den Haag bepaalde vrijdag 27 juni namelijk dat het onge autoriseerd downloaden van auteursrechtelijk beschermd materiaal voor privégebruik illegaal is. Die uitspraak gaat lijnrecht in tegen het stand punt van de regering die vindt dat een k dezelfde dag de vloer aan met het vonnis. En daarmee ontstond in ieder geval een discussie die tijdens Expo niet van de grond wilde komen. Jeroen Huijsdens Hoofdredacteur 'Who says a pinguin can't fly?' {Madagascar: Escape 2 Africa)

Holland Film Nieuws | 2008 | | pagina 5