m BEURZEN EN FESTIVALS HFN the Earth Stood Still (release 11 december) over te zullen schrijven. In dat opzicht gaf het ook wel weer een beetje de absurditeit aan van de wijze waarop agenten van ster ren en studio executives soms de publiciteit willen beïnvloeden. De vraag is dan alleen weer, of dat niet juist contraproductief werkt. Overigens, naast de Fox-sterren, gaf ook Sony Cinema Expo dit jaar nog een gouden randje mee wat betreft (upcoming) celebraties. Bondproducent Michael Wilson was aanwezig om de eerste minuten van de nieuwe Bondfilm Quantum of Solace met het nieuwsgierige pu bliek te delen. Hij werd daarbij ter zijde gestaan door de beeldschone nieuwe Bondgirl Olga Kurylenko. Seminars In de marge van de conventie vinden er altijd allerlei bijeenkom sten plaats. Zo was er dit jaar een openbaar toegankelijke vergadering van DC28, het SMP- TE-comité dat de standaards voor digitale cinema bepaalt. Voorafgaand aan Cinema Expo is er ieder jaar een evene ment van ICTA, de organisatie van bioscoop- hardwarefabri kanten. Dit jaar verlieten zij voor het eerst de RAI voor een mede door FTT-Filmtronics georganiseerde dag in MUSTSEE Delft. Daar was onder meer te genieten van een presentatie van Marion Lehmann, pr-medewerkster van Cinecitta Neurenberg, over alternatieve content en van Disney's encoderings-goeroe Howard Lukk over ondertitels in 3D. De seminars zijn vaak een van de interessantste onderdelen van Cinema Expo, hoewel er vaak ook steeds hetzelfde wordt besproken. Sterrenparade op Expo. Jennifer Aniston, Keanu Reeves en Owen Wilson. Óf er is, zoals dit jaar met Jocelyn Bouyssy, een spreker uitgenodigd die zichzelf wel heel graag hoort spreken... in het Frans. Verrassend was dit jaar de onder werpkeuze voor het seminar The Challenges of In-Theatre Marketing waarin Mark de Quervain van het Britse Vue inging op de effectiviteit van traditionele reclame-uitingen in bioscooplobby's: of die niet te druk zijn en of de juiste boodschap daardoor wel aankomt bij de consu ment. Een collega van De Quer vain vertelde in een latere sessie over Vue's multiplex in Huil, waar uitsluitend digitale projectoren staan en waar dus geen 35mm meer wordt gedraaid. Sinds december 2007 heeft Vue in het complex 96 digitale films vertoond, waarbij allerlei gebruiksgege vens werden bijgehouden. Dit geeft Vue meer inzicht in het runnen van een compleet digitale bios coop, voordat het bedrijf ook in haar andere bioscopen de omslag maakt. De panel discussie The Current Climate in the International Marketplace op donderdagochtend werd door sommigen als slap ervaren. Maar wanneer hoor je de absolute top van de studiobonzen nou vanuit vo gelvluchtperspectief praten over de verwachtingen op de verschillende internationale markten en over de situatie op de bioscoopmarkt in het algemeen? Tijdens de vragenronde antwoordde een van hen, op de vraag hoe je de bioscoopervaring zou kunnen ver sterken gevat dat zijn favo riete bioscoop er een is waar men voedsel verkoopt 'dat je ook echt kunt eten'. Het fraaist was echter de spraakver warring die ontstond op de vraag van een bezoeker uit Koeweit, 'lf the Earth dies, you die. If you die, the Earth survives' (Keanu Reeves als Klaatu in The Day the Earth Stood Still)

Holland Film Nieuws | 2008 | | pagina 9