Piek V mix PICK yN' MIX FILM TOP 5 HFN Nieuws uit de wereld van film en bioscoop... ED Uitslag operateurexamens Dinsdag 18 november 2008 werd het najaarsexamen operateur A en B afgenomen in JT Amersfoort onder auspiciën van FTT Filmtronics. Helaas was de opkomst deze keer bijzonder laag. Zes personen kwamen op voor het volledig A-examen, een voor het herexa men B en een voor herexamen licht. Van deze acht personen is er een gezakt en moeten twee personen volgend voorjaar een herexamen doen. De felicitaties gaan uit naar de geslaagden, te weten: Daniel Cocheret de la Morinière (JT Hilversum), Erik Boekei (Cinebergen - Bergen), Remco Kok (Figi - Zeist) en Noud der Kinderen (BioBest - Best) voor het A- diploma en Mark Hofland (Atlantic - Harderwijk) voor het B-diploma. De NVB bedankt JT Amersfoort voor de medewerking aan dit examen en de examinatoren voor hun inzet. Pathé verruimt CJP-kortingsregeling Pathé en Stichting Cultureel Jongeren Paspoort (CJP) hebben hun samenwerking recentelijk verruimd. Sinds 6 november jongstleden kunnen CJP-ers ook op zater dag en zondag gebruik maken van de kortingsrege ling bij Pathé. De enige momenten waarop CJP-ers niet met korting bij Pathé terecht kunnen is op vrijdag- en zaterdagavond. De CJP-korting bij Pathé varieert van 1,50 tot 2 per kaartje. Filmfestival Breda Van woensdag 25 tot en met zondag 29 maart vindt in Breda de eerste editie plaats van een nieuw internationaal filmfestival. 'Het festival richt zich op film en beeldcultuur waarmee het festival een unieke plaats in het Nederlandse festivalaanbod inneemt', aldus het persbericht van de festivalorganisatie. Leo Hannewijk, bekend van zijn werk voor onder meer Film by the Sea, Movies that Matter en Lantaren/Venster in Rotterdam, organiseert de eerste editie. Het nieuwe festival speelt zich af in de nieuwe MUSTSEE-bioscoop en poppodium Mezz. Later worden daar ook Chassé Cinema en het Grand Theater aan toegevoegd. Het festival nodigt ieder jaar een internationaal bekende kunstenaar of filmmaker uit om een selectie te pre senteren van zijn of haar favoriete films. Fotograaf en filmmaker Anton Corbijn zal de eerste editie van het festival opluisteren. Nieuwe, extra vrienden gezocht Het team van Holland Film Nieuws wil ook in 2009 graag doorgaan met het uitgeven van dit magazine. Daarom zijn we weer hard op zoek naar extra Vrien den van Holland Film Nieuws, bedrijven die zich zo verbonden voelen met het film- en bioscoopbedrijf dat zij met een advertentie volledig op hun plaats zijn in Holland Film Nieuws. Daarmee bereiken zij niet alleen in een keer alle medewerkers uit de filmsector, maar ook alle beslissers op beleidsniveau. Wie in een keer meerdere advertenties afneemt, wordt beschouwd als een Vriend van HFN. Kijk voor de actuele tarieven, tariefkaart of meer informatie over dit blad op www.hollandfilmnieuws.nl. Gebaseerd op recette in speelweek 47 1. Madagascar 2 1.020.094,- 2. Quantum of Solace 968.202,- 3. Body of Lies 275.315,- 4. Sinterklaas en het geheim van het grote boek 266.906,- 5. Bride Flight 204.950,- -~— tf Gebaseerd op recette per kopie in speelweek 47 1. Quantum of Solace 7.171,- 2. Madagascar 2 5.514,- 3. Body of Lies 4.588,- 4. Burn After Reading 3.053,- 5. Sinterklaas en het geheim van het grote boek 2.642,- Totale recette 2008 tot en met speelweek 47 1. Mamma Mia! 6.570.614,- 2. The Dark Knight 4.967867,- 3. The Kite Runner 4.729.305,- 4. Quantum of Solace €4.654.518,- 5. Indiana Jones €4.415.058,- 'This man and I have some unfinished business.' (Daniel Craig als James Bond in Quant 'nrurn or jolaczri

Holland Film Nieuws | 2008 | | pagina 18