m Nederlandse films in productie IN PRODUCTIE/NL IN PRODUCTIE De storm heeft vanaf het begin het aura van een klassieker. van nu. De film is uiteindelijk fictie. De plaatsnamen zijn bijvoorbeeld verzonnen en het verhaal van Julia is natuurlijk verzonnen. Wij hebben haar gekozen als een interessante fi guur waar vooral jonge mensen zich mee zullen kunnen identificeren.' Barry Atsma viel meteen voor het scenario. 'De Watersnoodramp is zo'n grote historische gebeurtenis, dat je het persoonlijk moet maken om het publiek mee te laten leven. Ik moest meteen denken aan Saving Private Ryan. Steven Spielberg laat je de bevrijding van Europa van heel dichtbij meemaken. Hij laat de grootscheepse landing op Omaha Beach zien, maar daarna wordt het persoonlijk als je een groepje solda ten volgt die achter de frontlinie een kameraad zoekt.' De storm heeft vanaf het begin het aura van een klassieker. Dat komt niet in de laatste plaats omdat het gaat over een nationale gebeurte nis. Alain de Levita: 'Het is tegen woordig ook een global issue, de strijd tegen het wassende water. De manier waarop wij in Nederland het water bedwingen met bijvoorbeeld de Delta-werken spreekt internatio naal tot de verbeelding. Het is de bedoeling om aan het einde van de film iets van onze bewapening tegen het water te laten zien.' De opnamen voor De storm vonden plaats in november. Gezien het be lang voor de provincie Zeeland zou het ideaal zijn als de film, die wordt uitgebracht door Universal Pictures, tijdens Film by the Sea in Vlissingen in première gaat. fofo Lucia Alleman De indiaan Afgelopen september begonnen de opnamen van de Nederlandse kinderfilm De indiaan. De film gaat over de achtjarige Koos die graag op zijn imposante, blonde vader wil lijken. Maar Koos is klein en bo vendien donker. Hij is namelijk geadopteerd. Als hij voor de eerste keer een Peruaanse jongen ziet die vreemde muziek staat te maken, komt hij erachter dat hij van oorsprong ook een indiaan is. Matthias den Besten debuteert in deze film als Koos en de cast be staat verder uit Bastiaan Ragas als vader, Angelique de Bruijne als moeder en Hans Dagelet als opa. De regie is in handen van Ineke Houtman. De film wordt geproduceerd door BosBros. Film TV Produc- tions in co-productie met Lemming Film en de VPRO. A-Film Entertainment brengt de film in september 2009 uit Hunting Hunting Zn., dat is de titel van de nieuwe film die in 2007 zijn speelfilmdebuut als regisseur maakte met Olivieretc. Voor Hunting Zn. werkt hij opnieuw samen met hoofdrolspelers Dragan Bakema en Maria Kraakman. De film brengt in beeld wat de gevolgen zijn als een jong stel hoort dat ze vader en moeder worden. Al snel na het bekend worden van het nieuws, verschijnen de eerste scheurtjes in de ogenschijnlijk harmonieuze relatie. Hunting Zn. wordt uitgebracht door Benelux Film Distributors. Bollywood Hero In februari van dit jaar vonden in India al de opnamen plaats van Bollywood Hero, de film die eerder zou worden uitgebracht onder de titel Bollywood Love. Egbert Jan Weeber speelt in de film een jonge acteur die op zoek gaat naar de zin van het leven en ziph- zelf in India. Eenmaal daar aangekomen wordt hij verliefd op een Indiase actrice die uitgehuwelijkt is. De film wordt geregisseerd door Diederik van Rooijen. Hij maakt gebruik van een scenario van acteur Marcel Hensema die het deels baseerde op ervaringen van Egbert .Jan Weeber. A-Film Quality brengt de film 23 april uit. 'Stop living in the past, ancf look what you got right in front of you.' (Bil) Paxton als Bill in Twister)

Holland Film Nieuws | 2008 | | pagina 21