N F 85 Adver teerders INHOUD HFN Holland Film Nieuws Nummer Jaargang 15 December 2008 Leader 32 interview Max van Praag 37 in the picture Max the stars 43 quiz Favoriete filmsterren van Max 44 teasers De top 6 van Max 47 trailers Max bedankt! STICHTING FILMTRANSPORT overzicht adverteerders Opstappen Toen ik, heel veel jaren geleden, mijn eerste premièrefeest binnen stapte was Max de eerste, voor mij, Bekende Nederlander die ik ontmoette. Als kersverse provin ciaal van Texel was ik niet erg op de hoogte van Holland Filmland. Maar Max herkende ik van Voor een briefkaart op de eerste rang, het enige filmprogramma wat ons land toen rijk was. Ik zat aan de buis gekluisterd. Max bleef daarin maar terugkomen. Wel zeven keer volgens mij. Hoe kon het zijn dat iemand zoveel wist? Mijn filmliefde en interesse was gewekt. Mijn bewondering voor deze allesweter was groot en dat is gebleven. 'Als Max weggaat uit het filmbe drijf stap ik ook op', heb ik jaren lang geroepen als we weer eens valsheid tegenkwamen op onze weg door het filmbedrijf. Max bleef steunen, door dik en dun. Nu is het zover Max, je vertrekt. Ik wil nog lang niet dus hebben wij van Holland Film Nieuws iets be dacht. Zodat wij nog regelmatig zullen kunnen genieten van jouw filmkennis en emoties. Mamma Mia, wat gaan we je missen, maar weg zijn zul je nooit. Fijne vakantie en tot gauw ziens daarna! Riet Zegers Eindredacteur 11 december jongstleden nam Max van Praag afscheid van collega's en vakgenoten om met pensioen te gaan. HFN zocht Max op voor een passend afscheidsinter- In alle jaren dat Max van Praag werkzaam was in het bioscoopbedrijf heeft hij ontelbaar veel filmsterren ontmoet. Met enkele van hen werd hij vastgelegd op de foto. Een klein overzicht van Max and the stars. Wie zijn de filmsterren die Max van Praag als zijn favorieten beschouwt? Raad ze allemaal en ontdek de naam van de acteur die Max bijzonder bewondert. 'Als je de beste films ooit wilt benoemen, moet je er minimaal tien noemen', zei Max toen we hem naar zijn favoriete films vroegen. Helaas hadden we er maar plaats voor zes... Herinneringen aan Max van Praag, ze werden speciaal voor deze special opgesomd door een bescheiden selectie van relaties en kennissen van Max. Amsterdam Fantastic Film Festival [48] Bioscoop Exploitatie Minerva Wolf f Cinema Group [42] Ci- nemeta [38] Eyeworks Egmond [38] Filmcentrale Gofilex [48] Filmplan, Filmtaal Image [51] JT Bioscopen [36] Kick Berg Partners [46] Nationale Bioscoopbon [52] Nederlandse Vereniging van Film distributeurs [30] Pathé [34] Stichting Bio-Kinderrevalidatie [48] Titra [46] Universal Pictures International Netherlands BV [40,41 Utopia [36] Wim Pel Producties [42] Voor alle vragen en informatie over filmtransport: www.filmtransport.info 'My momma always said, "Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get." (Tom Hanks in Forrest Gump)

Holland Film Nieuws | 2008 | | pagina 24