m IFN A Fish Colled Wondo The Godfather 1,2 3 Una giornata particolare TEASERS Een selec tie van de beste films volgens Max van Praag Er zijn van die films - en misschien zijn dat juist wel de beste films - waar alles precies op z'n plaats valt. Een ijzersterk script, voortreffelijke acteurs die elkaar aanvullen, een regisseur die weet welke kant hij op wil, de juiste muziek en al die andere aspecten die film zo bijzonder maken. Dat was zonder enige twijfel ook het geval bij A Fish Called Wanda. Volgens Max van Praag: 'Een van de leukste komedies ooit gemaakt!' Ook vandaag de dag blijft deze film - en vooral de voortreffelijke getimede grappen - staan als een huis. Hoofdrollen: John Cleese, Jamie Lee Curtis, Kevin Kline, Michael Palin Regie: Michael Crichton Releasedatum: 12 januari 1989 Het legendarische drieluik van regisseur Francis Ford Coppola over de maffiafamilie Corleone, wordt als eerste genoemd door Max als we hem vragen naar zijn favoriete films. 'De eerste twee zijn natuurlijk het beste, maar de derde film is erg onderschat. Met Andy Garcia in een glansrol', aldus Max van Praag. Hoofdrollen: Marlon Brando, Al Pacino, Robert De Niro, James Caan, Robert Duvall, Diane Keaton, Talia Shire, John Cazale Regie: Francis Ford Coppola Releasedatum: 18 januari 1973, 17 juli 1975, 22 maart 1991 Una giornata particolare is de prachtige film van regisseur Ettore Scola over de dag die een man en vrouw beleven als een speling van het lot hen met elkaar in contact brengt. Zij (Sophia Loren) is de huisvrouw die thuis blijft terwijl haar man en kinderen gaan kijken naar een parade van het Italiaanse leger in 1939. Hij (Marcello Mastroianni) is de man die het slachtoffer wordt van de politieke koers van het Italië van Benito Mussolini. Max van Praag noemt Una giornata particolare, maar volgens hem kunnen 'alle films van Ettore Scola' aan het lijstje beste films ooit worden toegevoegd. Hoofdrollen: Sophia Loren, Marcello Mastroianni Regie: Ettore Scola Releasedatum: - 'Don't call me stupid!' (Kevin Kline als Otto in A Fish Called Wanda)

Holland Film Nieuws | 2008 | | pagina 35