5> TRAILERS HFN j Jos Stelling [02] Herinnering: 'Max is een van mijn echte filmvrienden, verdrietig om een slechte film en als een kind zo blij met een goede. Zonder Max geen Springhaver (ooit een arthouse van Tuschinki) en dus ook geen Louis Hartlooper Complex. Max is/was een standvastig en betrouwbaar monument in de wereld van liefde en bedrog.' Korte omschrijving: warm hart Pieter van Lierop Herinnering: 'In de jaren zeventig in Cannes gingen we elk jaar met een klein clubje picknicken op eiland St. Honorat. Max was het witste. Hij zag de meeste films. Als distributeur was hij heel speciaal, omdat hij breed kon debatteren over films, ook die van de concurren tie. Zijn fascinatie ging verder dan het eigen product. Dat maak je zelden mee in de commerciële hoek.' Korte omschrijving: puur en filmliefde. Bas Hol Herinnering: 'In 1995 had ik voor het eerst contact met Max en vroeg hem of hij mij aan een goede entree in de filmdistributie zou kunnen helpen. Desnoods zou ik voor (bijna) niets willen werken. Dat zag hij wel zitten en later dat jaar hield Max zijn belofte door mij de best mogelijke leerschool in het vak aan te bieden bij UIP. Jammer genoeg hield hij mij vervolgens aan mijn belofte, maar ook dat is gelukkig (na mijn UlP-tijd) nog allemaal goed gekomen.' Korte omschrijving: filmgek/vakman en mentor. Jac. Goderie [04] Herinnering: 'Ik zie hem nog binnenkomen bij Cineac op het achterkantoor. Samen met Paul Silvius. Op bezoek bij de grote Cor Blad. Waarschijnlijk om Chinatown voor Cineac Damrak te verkopen. Ach ja, dat waren nog eens tijden. Persoonlijk wissel ik met Max het liefst van gedachten over opera want daar zijn onze meningen pas echt tegenovergesteld. Laatst nog; Un Ballo in Mascheravan Verdi. Hij veront waardigd luidkeels 'boe' roepend en ik evenzogoed overtuigd van mijn gelijk: 'bravo'!' Korte omschrijving: boe en bravo. Wilco Wolfers [05] Herinnering: 'De Godfather van de Nederlandse filmindustrie. Een andere titel is niet Max-waardig. De eerste naam die ik in de filmindustrie leerde kennen was die van Max. Als jongeling wilde ik 'iets met film gaan doen'. En wie je ook sprak, zijn naam kwam altijd weer voorbij. Altijd met een mix van respect en passie, maar ook wist Max altijd de aandacht op zich te vestigen, omdat hij altijd voor een film streed. Na tuurlijk wond hij zich op. Uiteraard, dat moetje altijd doen als distributeur, maar Max wist altijd een extra argument te bedenken om zijn gelijk te halen.' Korte omschrijving: Godfather en icoon. Anne Marie van Vollenhoven [03] Herinnering: 'Als uitvinder van de antirooklobby zat Max vaak in zijn eentje op rij tien van Cinema Inter national zijn eigen films te bekijken terwijl de pers en of de exploitanten achterin de zaal op veel betere plaatsen met grijze haren in een grijze wolk flink zaten te stinken. Lang geleden.' Korte omschrijving: trouw en dierbaar. Jan van Dommelen Herinnering: 'Max is een zoetekauw. Natuurlijk vaak met hem gegeten. Hoe lekker het eten ook was, hoe mooi ook de wijn, Max wordt pas lyrisch wanneer het over het grote SCALA (Nijmegen) van nagerechten gaat. Dan is hij in de zevende hemel! Korte omschrijving: filmquiz, briefkaart. Rein Schenk [01 Herinnering: 'Ma Vie Avec Max. Na een eerste con tact in 1979 wist ik het meteen: met Max kun je beter samenwerken dan zaken doen. Dat is sinds augustus 1982 aardig gelukt. Helaas wordt deze run van 1.352 weken per 1 januari aanstaande beëindigd. Ongetwijfeld blijft de kennis en passie van Max ook na 1 januari 2009 behouden voor onze branche en verwachten we de bekende brieven die beginnen met: 'Vanwege de drukke werkzaamheden...' Bedankt voor zesentwintig spannende jaren met veel voldoening, soms teleurstelling, maar vooral veel werkplezier. Het ga je goed!' Korte omschrijving: Max en Passie. Passie voor kwali- teitsfilms. Passie voor het Nederlands product. Gerben Kuipers Herinnering: De maandagtelefoon: M: 'Ja, met Max. Waarom geen matinees? In 45 steden doen ze dat wel, ik accepteer dat niet.' G: 'Ja maar Max, in de provincie werken de mensen 's middags.' M: 'Er is vast wel iemand die NIET werkt, dus: mati nees en geen pauzes!' M: 'Prachtfilm: je krijgt er geen spijt van, geloof me, geloof me...' Korte omschrijving: Max geen pauze. Jean Heijl Herinnering: 'Of het nu posters rechthangen was of de trailers controleren in de bioscoop (om vervolgens de theatermanagers er op aan te spreken. Nou ja, spreken), altijd - bijna dag en nacht - bezig met 'zijn' titels. En dan had je ook nog die regelmatige NVF-ver- gaderingen, die ook wel eens goed van pas kwamen. Well, there wasn't enough time, Michael. There just wasn't enough time.' (Marlon Brando als Don Corleone in The Godfather)

Holland Film Nieuws | 2008 | | pagina 38