HFN TRAILERS Max kon nog wel eens heerlijk even wegdutten. Om vervolgens in bijvoorbeeld een stemmingsronde op te schrikken en gewoon weer met de orde van de dag door te gaan. Dat was ook ongetwijfeld een van zijn andere gaven.' Korte omschrijving: puur film. Martin Ruttenberg Herinnering: 'Iemand die met elke film begaan was, dat is Max. Maakte zich boos, voelde zich vaak verdrietig of soms machteloos over een verkeerde in schatting van een exploitant. Het ging hem er niet om of hij in aanmerking kwam voor een bonus. Nee, Max was begaan met film, met de mensen die hij wilde zien lachen, huilen of griezelen in het donker. Het liefst wilde hij ze na afloop allemaal een hand geven en vragen of ze hadden genoten!' Claire Vogelenzang Patty Watson Herinnering: 'Lieve Max, bedankt voor de fijne jaren vol met memorabele ontmoetingen. Herinner je je deze nog? Eddie Murphy - Brittany Murphy - Curtis Hanson - Frank Marshall - Patricia Hitchcock - Jan de Bont - Sydney Pollack - William Friedkin - Arnold Vosloo - Jeanne Tripplehorn - John Hannah - John Cleese - Steven Spielberg, Branko Lustig, Gerald R. Molen - Brian De Palma - Pierce Brosnan Famke Janssen - Desmond Llewlyn Denise Richardson - Colin Firth - Emma Thompson - Richard Lagrave- nese - Samuel L. Jackson - Toni Collefte - Bruce Willis - Vanessa Hudgens, Brady Corbet, Jonathan Frakes - Cameron Diaz Antonio Banderas - Val Kilmer Jeff Goldblum - Brian Adams - Paul Walker Eva Mendez - Vin Diesel - Jamie Foxx - Renée Zellweger Hugh Grant - Rowan Atkinson - Matt Damon - Ben Stiller Chris Rock - Jada Pinkett Smith - Laura Lin- ney, Richard Curtis die lekkere Braziliaanse acteur - Tim Robbins Justin Chadwick - Dougray Scott - Jonathan Rhys Meyers, Keri Russell Maggie Q - Martin Henderson - Johnny Knoxville Jeff Tremaine Patty Watson en Claire Vogelen zang. Max van Praag, Monica Muns en Bas Hol. - Margarethe Von Trotta Katja Riemann - Jean- Jacques Annaud - Franco Zeffirelli - Simon West - Peter Greenaway - Roger Donaldson - John Madden - Will Ferrell Luke Wilson - Michelle Monaghan Bobby Farrelly - Mace Neufeld - Seth Rogen.' Fred de Haas Herinnering: 'Maximaal filmplezier. Passie voor film is de rode draad in het verhaal dat begint met een briefkaart. Een leven voor en met film in alle vormen, maar altijd kwaliteit op de eerste rang. Zelfs een gezin dankzij een film: Merry X'mas. Mr. Lawrence.' Korte omschrijving: een filmdier pur-sang! Monica Muns Herinnering: 'Ik werk al sinds 1992 voor Max, maar mijn meest bijzondere moment met hem was relatief kort geleden: 11 maart vorig jaar, de dag waarop ik in Las Vegas met Bas trouwde en Max mij weggaf. Het leuke was dat we ons huwelijk vooraf geheim hadden gehouden, ook voor Max. Hij kreeg pas de dag van tevoren de speciaal voor hem gemaakte uitnodiging, met de vraag of hij mij wilde wegge ven. Alvast een leuke oefening voor straks met zijn dochters!' Korte omschrijving: superonderhandelaar en filmfa naat. Frank Smit Herinnering: 'Sinds de introductie van de Nationale Bioscoopbon in 1995 is Max een groot supporter geweest. Toen we het gewaagde plan opvatten om special edition bioscoopbonnen te introduceren gekop peld aan filmtitels was Max als eerste enthousiast. De eerste special edition werd dan ook GoldenEye, met een waarde van 007 gulden.' Elselien Veneman Herinnering: 'Een (maan)dag uit het filmleven van Max van Praag. Amsterdam-West, begin jaren 70. Max van Praag, booker bij Cinema International Corporati*- 'Today, l.am Father Christmas.' (Takeshi Kitano als Gengo Hara in Merry Christmas Mr. Lawrence)

Holland Film Nieuws | 2008 | | pagina 40