Ébtw^M HFN TRAILERS on neemt na een drukke telefoonochtend de prolon gaties door met zijn assistente (Sandy Abrahams) die dit alles met de hand in het dikke filmboek zet. Daarna kunnen de typistes aan het werk met het uittypen en versturen van onder andere de doorzendingen. Het filmboek wordt in een weekendtas gestopt en meege nomen naar de Filmbeurs in Casa 400. Zo startte Max zijn grote carrière in het filmbedrijf.' Korte omschrijving: gedreven filmman. Wint J.A. van Roosmalen Herinnering: 'PRAAGMATISME. Een nieuwe variant op de filosofie dat men zijn handelingen niet moet laten bepalen door een ideologie, maar door zakelijke beoordeling van de feiten... Max liet zich vanaf dat hij begon als booker bij Universal Films aan de Sarphati- straat tot het moment van afscheid nemen van Univer sal Pictures leiden door een buitengewone kennis van zaken van, maar vooral door een grote liefde voor het medium film, gekoppeld aan bedachtzaamheid en visie. Daarom was het altijd zeer plezierig met hem samen te werken en zaken te doen.' Korte omschrijving: Max is Mister Movies. Wil/ van Winsem [03] Herinnering: 'Bij de pensionering van Max wil ik graag terugkijken op de door hem georganiseerde surprise party voor de tachtigste verjaardag van Paul Silvius. Wees er van overtuigd dat hij na de eerste ontroering intens heeft genoten van dit feest. Max, nogmaals bedankt, en het ga je goed.' Korte omschrijving: gastvrij en sportief. Daniella Koot [04] Herinnering: 'An American Tale. Cast: Fievel. Op de Willemsparkweg had ik als secretaresse het kantoor naast Max en was deelgenoot van heftige telefoonge sprekken als Jan van Dommelen of Jo van Willigen het niet eens waren met de condities of een film niet goed behandelden. Deze gesprekken gingen gepaard met de nodige stemverheffingen. Max gooide zijn ziel en zaligheid in de strijd. Maar nooit zal ik die arme muis vergeten die tijdens het stampvoeten te dicht in Max' buurt was gekomen. Max vroeg, plotseling heel timide, 'wil jij hem even opruimen?' Korte omschrijving: bijzonder betrokken. Wim Sto/werk Mijn eerste beelden dateren uit de jaren 70, ver voor mijn tijd in entertainment. In die tijd won Max regelma tig de quiz Voor een briefkaart op de eerste rang en was toen eigenlijk al een soort BN-er. Dat ik later met Max heb mogen samenwerken, hij als directeur UIP voor de bioscoopreleases en ik als directeur CIC voor home entertainment, heb ik ervaren als een privilege: MAX is FILM! John van Muijlwijk Herinnering: 'Max had de gewoonte om zijn bureau onder te laten sneeuwen met papieren. Regelmatig was hij stukken kwijt. 'Ik heb het ergens liggen' riep hij dan. Op een dag moest ik iets van hem hebben. Hij zocht, slaakte een zucht en riep: 'Ik krijg het gevoel alsof ik nooit klaar kom.' 'Nou, dat zal je vrouw niet leuk vinden!', zei ik. Max stopte met zoeken, keek mij verbaasd aan, bleef tien seconden stil en begon - toen het muntje viel - hard te lachen!' Korte omschrijving: gedreven en chaotisch. Jan Doense [02] Mijn oudste en waarschijnlijk daarom meest memora bele herinnering aan Max is hoe hij in oktober 1980, na afloop van de landelijke persvoorstelling van The Sea Wolves in City Amsterdam, een tamelijk irritante bejaarde de les las, die zich samen met zijn echtge note vermoedelijk onder valse voorwendselen naar binnen had weten te praten, zich op het riante lunch- buffet had gestort en vervolgens met zijn mond vol de gast van de persconferentie onnozele vragen begon te stellen. Wie die gast was weet ik niet meer, maar Max' optreden is me altijd bij gebleven. Korte omschrijving: Major filmliefhebber Jeroen Huijsdens [01 Herinnering: 'Ik hoorde voor het eerst van Max dankzij een aansprekend interview in het filmblad Skoop in de jaren 80. Ik stuurde hem een brief om te ontdekken op welke manier ik het beste het filmbedrijf binnen kon komen. Een stageplek kon hij mij niet bieden, maar hij gaf me wel advies. Ik leerde Max beter kennen tijdens mijn tijd als secretaris van de vereniging van filmdis tributeurs (NVF). Ik viel absoluut voor zijn ongekende liefde voor film. Dat ben ik in al die jaren bij anderen veel te weinig tegengekomen.' Korte omschrijving: emotionele filmliefde Karel de Vries [05] Twee kapiteins op een schip, verschil van mening, strijd, ik had me op alles voorbereid. Maar integen deel, de samenwerking is/was buitengewoon plezie rig, twee general managers is erg luxe en de kas van Universal trekt het niet langer, maar wij hadden het wel geweten. Ik zal je humor, je liefde voor film en je passie voor het vak missen, maar niet getreurd. Je zult ongetwijfeld na je vakantie(s) komen bovendrijven om onze branche via diverse nevenfuncties verder te verrijken. Helemaal geen kritiek? Eentje dan, ga in godsnaam je kantoor een keer opruimen! Korte omschrijving: Toetjes/Toetjes 'I want you all smelling like a distillery.' (Gregory Peck als kolonel Lewis Pughin The Sea Wolves)

Holland Film Nieuws | 2008 | | pagina 41