Piek V mix Bioscoop Wat wordt dé kersthit van 2008? PICK yN' MIX BIOSCOOPPANEL Nieuws uit de wereld van film en bioscoop... Topkwartaal voor Nederlandse film De Nederlandse films deden het erg goed het derde kwartaal van 2008. Dat leidde ertoe dat er kort achter elkaar ook de nodige awards uitgereikt konden worden. Huis Anubis het pad der 7zonden bereikte in recordtempo de status van Platina Film door in negen tien dagen de grens van 400.000 bezoekers te halen. Leden van de cast, de schrijfsters en de regisseur kregen de prijs overhandigd op 26 oktober. Sinterklaas en het geheim van het grote boektrok in twee weken 100.000 bezoekers. Erik Jan Slot van producent SRSP Films was erg blij met de prijs: 'Een deel van de winst gaan we als Sinterklaascadeautje aan een goed doel geven. Hoe meer mensen de film zien, hoe groter het cadeautje zal worden.' Blij waren ze ook bij Radeloos Film BV en Shooting Star Filmcompany. Hun verfilming van de Carry Slee-bestseller verwelkomde in nauwelijks twee weken ook de 100.000e bezoeker. Leden van de cast en crew ontvingen de prijs uit handen van de schrijfster. De film Bride Flighf had tien dagen nodig om de grens van 100.000 bezoekers, en daarmee de status van Gouden Film, te bereiken. Op 27 oktober kregen Waldemar Torenstra, Anna Drijver, Elise Schaap, Mattijn Hartemink en regisseur Ben Sombogaart de prijs overhandigd door zangeres Ilse DeLange. De Gouden Film, Platina Film en Diamanten Film, worden door het Nederlands Film Festival en het Nederlands Fonds voor de Film toegekend wanneer voor een Neder landse film tijdens de roulatie respectievelijk 100.000, 400.000 en 1.000.000 bioscoopkaartjes zijn verkocht. De Kristallen Film wordt uitgereikt aan Nederlandse documentaires die 10.000 bioscoopbezoekers hebben getrokken. Een wisselend panel geeft kort antwoord op een actuele Tjitze-Jan Dijkema, programmeur Wo/ff/ M/nerva 'Met een kerstrelease van Harry Pot ter 6 zou de vraag in een regel zijn beantwoord. Nu wordt het evenals vorig jaar weer wikken en wegen. Australia lijkt mij een prachtige film, al was het alleen al vanwege Nicole Kidman. The Day the Earth Stood Still zal het nodige spektakel ople veren. High School Musical 3 heeft zijn sporen elders al verdiend. Wit licht levert op voorhand al 300.000 potentiële bezoekers. Toch zet ik mijn kaarten dit jaar op het hilari sche Madagascar 2. Kerst en pin guïns gingen in 2006 ook prima samen.' Maddy Wolf- van c/en Oever, van onder meer Cinema Roma in Wijchen 'Elke doelgroep is deze vakantie wel voorzien van een hitfilm. De vraag is wie je binnen wilt hebben. De jon geren die alleen wat fris drinken bij Madagascar 2 of High School Mu sical 3, de Bourgondische Braban ders die een liter bier en 500 gram M&M's wegslaan bij Quantum of Solace of The Day the Earth Stood Stillof de koffie- likeurdrinker die een rustige avond naar Australia of Wit licht gaat. De kersthit van dit jaar is voor ons de juiste programmering waarmee we van 's ochtends vroeg tot 's avonds laat vol zitten. Op de nieuwjaarsreceptie weten we of we hierin geslaagd zijn. Op een succes volle kerst!' <#N Jon van Aert, salesmanager Wild Bunch Distribution 'Met de kerst verwacht ik dat meer dere titels hoge ogen zullen gooien. Geen twijfel dat Marco Borsato ook nu weer een hit op z'n naam gaat zetten met, in dit geval, Wit licht. Ik denk dat daarnaast in de bios copen Australia een concurrent zal zijn en dat de jeugd in groten ge tale naar High School Musical 3 zal gaan. Voor het arthouse/crossover publiek is er met name Vicky Cris- tina Barcelona waar ik hoge ver wachtingen van heb. Met andere woorden, geen Harry Potter, maar toch een aantal zeer sterke en aan sprekende films.' 'Briliiant quote!' (Woody Allen als Victor Skakapöpulis in. What's New Pussycaf)

Holland Film Nieuws | 2008 | | pagina 52